Biurowiec D48 gotowy

2017-08-23 12:15
Biurowiec D48
Autor: Penta Investments Oddanie  biurowca D48 do użytkowania odbyło się w sierpniu 2017

Biurowiec D48 został wybudowany na warszawskim Mokotowie. Inwestorem jest Penta Investments. Budynek właśnie uzyskał pozwolenie na użytkowanie. Od października 2017 zacznie się wprowadzanie najemców do biurowca.

Nowa inwestycja powstała przy skrzyżowaniu ulic Domaniewskiej i Postępu w Warszawie, na terenach dawnych Zakładów Graficznych – Dom Słowa Polskiego. W biurowcu powstały powierzchnie biurowe i lokale handlowo-usługowe. Od strony ul. Domaniewskiej budynek ma 11 poziomów naziemnych, a od ul. Postępu – 8. Główne wejście do budynku znajduje się od ul. Postępu. Budynek jest przystosowany dla osób niepełnosprawnych.

Łączna powierzchnia najmu w budynku wynosi 26 000 m². Metraż kondygnacji od 2 do 8 piętra to 2900 m², a od 9 do 11 – około 1200 m². Na piętrach 7, 9 i 10 zaprojektowano przestronne tarasy z widokiem na centrum Warszawy. Parter budynku o powierzchni około 1800 m² zajmą m.in. restauracja, kiosk, apteka, itp. Wejścia do lokali handlowo-usługowych zaplanowano bezpośrednio od strony ulicy.

Na poziomach -2 oraz -1 znajduje się parking podziemny z 435 miejscami parkingowymi dla najemców. Przewidziano również 45 miejsc postojowych dla gości. Wjazdy będą od strony ulic Domaniewskiej oraz Postępu. Na parkingu będą miejsca do ładowania samochodów z napędem elektrycznym.

Na terenie działki zaprojektowano tereny zielone z nowoczesną, małą architekturą. Wyznaczono również miejsca do parkowania dla rowerzystów, powstają też przebieralnie i prysznice.

Autorem projektu budowlaneg budynku jest pracownia Hermanowicz Rewski Architekci, natomiast wykonawczego – firma EPSTEIN. Za komercjalizację obiektu odpowiedzialna jest firma Savills. Generalnym wykonawcą inwestycji jest Hill International. Obiekt uzyskał precertyfikat LEED® na poziomie Gold  w kategorii LEED® Building Design and Construction: Core and Shell Development. Wartość inwestycji to około 45 mln euro.

Biurowiec D48
Autor: Penta Investments Nowa inwestycja powstała przy skrzyżowaniu ulic Domaniewskiej i Postępu w Warszawie
Biurowiec D48
Autor: Penta Investments Na terenie działki zaprojektowano tereny zielone z nowoczesną, małą architekturą oraz wyznaczono miejsca do parkowania dla rowerzystów

Nazwa inwestycji: D48
Lokalizacja: skrzyżowanie ulic Domaniewskiej i Postępu, Warszawa
Funkcja: biurowo-handlowo-usługowa
Inwestor: Penta Investments sp. z o. o.
Generalny wykonawca: Hill International
Projektant: Hermanowicz Rewski Architekci (proj. budowlany), EPSTEIN (proj. wykonawczy)
Komercjalizacja: Savills
Liczba kondygnacji: 11
Powierzchnia użytkowa: ok. 26 tys. m²
Rozpoczęcie budowy: grudzień 2015
Zakończenie budowy: sierpień 2017
Koszt inwestycji: 45 mln euro

 


Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Czytaj więcej