Forest. HB Reavis buduje kompleks Forest w Warszawie. Na budowie zawisła wiecha

2020-09-16 15:29 Marzena Sarniewicz
Forest
Autor: HB Reavis Forest będzie pokryty niezwykle przezroczystym szkłem przeciwsłonecznym

Forest to kampus biurowy, który powstaje w pobliżu centrum handlowego Arkadia w Warszawie. Inwestor HB Reavis rozpoczął budowę inwestycji w połowie 2019 roku. Aktualnie niższy budynek zielonego kampusu biurowego Forest osiągnął docelową wysokość, a konstrukcja sąsiedniej wieży ma ponad 10 pięter. Zobacz zdjęcia z budowy i dowiedz się kiedy inwestor zamierza oddać wieżowiec do użytku.

Na 2-hektarowym terenie pomiędzy Rondem Zgrupowania AK „Radosław”, Al. Jana Pawła II i ul. Burakowską w Warszawie powstaje kampus biurowy Forest, ze 120-metrowym wieżowcem oraz przyległymi budynkami o wysokości od 6 do 8 kondygnacji. Kampus Forest, zaprojektowany został przez pracownię HRA Architekci. Biurowce mają służyć zarówno dużym, jak i mniejszym firmom.

Biurowce Forest HB Reavis z balkonami i tarasami

Zabudowa kampusu będzie w kształcie litery C. Cała inwestycja dostarczy na rynek warszawki około 78 tys. m² powierzchni najmu, w tym również powierzchnie pod restauracje, kawiarnie i lokale usługowe. W budynkach powstanie także parking rowerowy dla blisko 250 jednośladów. Budynki biurowe w kampusie Forest będą miały przestronne balkony, loggie i tarasy na dachach. Powstaną na nich m.in. mini-szklarnie z możliwością uprawy warzyw oraz ziół, specjalne schronienia dla ptaków i owadów, a także siłownie na świeżym powietrzu.

Forest
Autor: HB Reavis Kampus Forest zaprojektowany został przez pracownię HRA Architekci

Kampus Forest z dużą ilością terenów zielonych

Inwestor HB Reavis zaplanował na terenie inwestycji dużą ilość zieleni oraz miejsc sprzyjających odpoczynkowi. Pomiędzy budynkami powstanie przestrzeń otwarta dla pieszych, m.in. patio obsadzone dojrzałymi drzewami i krzewami, z oczkiem wodnym, które zimą będzie lodowiskiem. Będą też miejsca na pawilony wystawiennicze i gastronomiczne.

Forest
Autor: HB Reavis Niższa zabudowa kampusu Forest ma byc gotowa do grudnia 2020 roku, wieża do jesieni 2021 roku

Kiedy koniec budowy kampusu Forest?

Ukończenie pierwszego etapu projektu Forest planowane jest do końca 2020 roku. Aktualnie niższy budynek kampusu biurowego Forest ma już docelową wysokość, a konstrukcja sąsiedniej wieży liczy obecnie ponad 10. pięter. Wieżowiec zostanie oddany do użytku do końca 2021 roku.

HB Reavis - warszawskie inwestycje firmy

Aktualnie największą warszawską inwestycją HB Reavis jest Varso Tower. To 310 metrowy wieżowiec, który powstaje w centrum Warszawy i będzie wyższy od Pałacu Kultury i Nauki. Przypomnijmy, że inwestor w 2017 roku zakończył budowę kompleksu biurowego w pobliżu Dworca ZachodniegoWest Station I-II.

Czytaj więcej: Varso Tower – najwyższy wieżowiec w UE >>

Polecany artykuł:

Forest
Autor: HB Reavis W inwestycji Forest powstanie około 78 tys. m² powierzchni najmu

Gdzie dokładnie powstanie kampus Forest?

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej