Top 10: Aquaparki Warszawa - park wodny czy może basen odkryty? Lato 2022 w Warszawie

2022-06-27 18:26
Aquaparki Warszawa
Autor: Getty Images Aquaparki Warszawa na lato 2022

Aquaparki, park wodny, basen odkryty – Warszawa może pochwalić się kilkoma miejscami z atrakcjami wodnymi, które wraz z początkiem lata i ciepłych dni stają się niezwykle popularne. Prezentujemy, naszym zdaniem, Top 10 takich miejsc na lato.

Park Wodny Warszawianka
Autor: Park Wodny Warszawianka Aquapark Warszawianka znajduje się przy ul. Merliniego 4 w Warszawie

Warszawianka – Wodny Park

Listę Top 10 otwiera największy i najbardziej popularny warszawski park wodny Warszawianka o charakterze sportowo-rekreacyjnym. W obiekcie najmłodsi i ich opiekunowie mogą korzystać z basenu rekreacyjnego w kształcie wyspy, jest też rwąca rzeka, wodospad i gejzery z temperaturą wody o 31ºC. Profesjonalni pływacy, jak i sportowcy-amatorzy, mogą spróbować swoich sił na basenie olimpijskim.

Po zabawie można odpocząć na kamiennych szezlongach w skalistej grocie, z orzeźwiającą bryzą. Jest też brodzik ze zjeżdżalnią i parasolem wodnym, gdzie pluskać się mogą najmniejsi. Dla starszych amatorów wodnych emocji aquapark Warszawianka dysponuje 90-metrową zjeżdżalnią z efektami multimedialnymi dzikiej przyrody. Ponadto w aquaparku znajdziemy gabinety odnowy biologicznej, strefę ruskiej bani, korty do squash`a, kręgielnię, fitness park, restaurację sportową i salon urody. Aquapark funkcjonuje przy hotelu Warszawianka.

Aquapark Wesolandia
Autor: www.wesolandia.pl Aquapark Wesolandia - ul. Wspólna 4, Warszawa-Wesoła

Aquapark Wesolandia

Aquapark Wesolandia znany jest z trzykrotnie filtrowanej krystalicznie czystej wody. Wparku wodnym można korzystać z trzech basenów: pływackiego długości 25 m, rekreacyjnego ze sztuczną rzeką, masażami oraz wodospadami oraz dziecięcego głębokości 40 cm ze zjeżdżalnią w kształcie słonia i małymi gejzerami. W parku wodnym jest też dzika rzeka i zjeżdżalnia zewnętrzna długości 70 m. Ponadto w aquaparku korzystać można z kąpieli solankowych, saun: fińskiej, tureckiej i na podczerwień (infrared). Kiedy już zakończymy wodne szaleństwo możemy skorzystać z oferty kortu tenisowego, salonu bilardowego, baru tlenowego oraz siłowni.

Baseny Inflancka Warszawa
Autor: aktywnawarszawa.waw.pl Kompleks basenów Inflancka w Śródmieściu, przy ul. Inflanckiej 8 w Warszawie

Baseny Inflancka 

Kompleks basenów zlokalizowanych w Śródmieściu Warszawy. Na jego terenie znajdują się: pływalnia kryta, pływalnia letnia na świeżym powietrzu, siłownia, kompleks saun i solarium. W 2017 roku obiekt przeszedł szereg prac remontowych i modernizacyjnych, pływalnia zmieniła się nie do poznania. Oprócz nowoczesnej stacji uzdatniania wody i systemu wentylacji, podnoszących komfort użytkowania pływalni, czekają również nowe wodne atrakcje. Wymieniona powłoka pneumatyczna, wyremontowany basen, nowoczesny system wentylacji, a także nowe atrakcje wodne.

Basen w Parku Szczęśliwickim
Autor: www.basenszczesliwice.pl Baseny w parku Szczęśliwickim na warszawskiej Ochocie między ulicą Włodarzewską a Drawską

Basen na Szczęśliwicach

Na terenie Parku Szczęśliwickiego na warszawskiej Ochocie znajduje się otwarty basen, niecka sportowa (25 x 12,5) oraz rekreacyjna z urządzeniami do hydromasażu i zjeżdżalnią rurową długości 46 m, brodzik dla dzieci, zaplecze sanitarne (toalety, natryski, przebieralnie i szafki), bufet-kawiarnia oraz wypożyczalnia leżaków. Przed sezonem letnim 2018 r obiekt został dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Na terenie pływalni pojawiły się mapy w alfabecie Braille’a, oznakowano również szafki w szatniach dla osób niepełnosprawnych, a obok schodów pojawił się łagodny zjazd dla wózków inwalidzkich. Otwarcie parku wodnego w Parku Szczęśliwickim miało miejsce w maju 2018.

Czytaj też o aquaparku jaki powstał w Tychach>>

Baseny Kora
Autor: basenykora.kluby.com.pl Baseny Kora ul. Wał Miedzeszyński 345 na Pradze Południe

Baseny Kora

Top 10 nie obędzie się bez warszawskich basenów, które pamiętają wczesny PRL. Aktualnie kompleks Kora składa się z dwóch części – basenowej oraz gastronomiczno-rekreacyjnej. Odwiedzający mają do dyspozycji basen pływacki o wymiarach 25x15m i głębokości od 1,2-1,8 m oraz brodzik dla dzieci ze zjeżdżalnią. Ponadto na terenie obiektu znajduje się boisko do siatkówki plażowej, plac zabaw dla dzieci, grill-bar, dyskoteki pod chmurką. Z basenów jest też dojście do plaży nad Wisłę.

Baseny przy Wale Miedzeszyńskim 407
Autor: www.walmiedzeszynski407.pl Baseny w Warszawie nad Wisłą przy Wale Miedzeszyńskim 407

Baseny przy Wale Miedzeszyńskim 407

Baseny nad Wisłą znajdują się, na wysokości skrzyżowania z ulicą Zwycięzców na warszawskiej Saskiej Kępie. Dostępne w okresie wakacyjnym od 24 czerwca w godzinach 10-9. Przy basenach wzdłuż Wału Miedzeszyńskiego jest bezpłatny parking samochodowy. Dla rowerzystów również wydzielono miejsca parkingowe. Baseny nad Wisłą to również bar oraz specjalna strefa zabaw dla dzieci.

OSiR Anin
Autor: OSiR Anin Ośrodek Sportu i Rekreacji m.st. Warszawy w Dzielnicy Wawer ul. V Poprzeczna 22, Warszawa-Anin

Kompleks Anin

To jeden z najnowocześniejszych kompleksów kąpielowych w Warszawie. W jego skład wchodzi: basen sportowy (25x12,5 m), rekreacyjny oraz zjeżdżalnia. Odwiedzający mogą również odpocząć w sali relaksacyjnej wyposażonej w dwie sauny, jacuzzi dla 6 osób i basen półotwarty głębokości 1,35 m, który wychodzi na zewnątrz budynku.

Basen w Powsinie
Autor: Park Kultury w Powsinie Basen w Parku kultury w Powsinie pod Warszawą

Basen letni w Parku Kultury w Powsinie

W naszym Top 10 nie mogło zabraknąć basenu w Parku Kultury w Powsinie. Pięknie położony w lesie iglastym, pod sosnami i świerkami, w rezerwacie przyrody obok Lasku Kabackiego. Kompleks jest bardzo popularny w miesiącach letnich. Wymiary basenu głównego to 25x12,5 m, głęb. od 1-1,9 m. Najmłodsi mają do dyspozycji brodzik o wym. 16,5x8,7 m. W powsińskim kompleksie woda pochodzi z własnego ujęcia, jest automatycznie uzdatniana i podgrzewana.

Park Moczydło
Autor: Stołeczne Centrum Sportu Aktywna Warszawa Park Moczydło - zjeżdżalnie wodne

Park Wodny Moczydło

Park Moczydło znajduje się w dzielnicy Wola przy ul. Górczewskiej w Warszawie. Ośrodek jest własnością miasta stołecznego Warszawy. Na obszarze o powierzchni ponad 7 ha znajdują się otwarte baseny rekreacyjne, zjeżdżalnie wodne, boiska sportowe do piłki plażowej, boiska do piłki nożnej, korty tenisowe. Ponadto na trenie jest lodowisko, w okresie letnim wykorzystywane jako skatepark lub rolkowisko oraz liczne alejki z zielenią parkową. Obiekt przeszedł gruntowną modernizację w 2019 roku.

Czytaj więcej o inwestycji>>

Pływalnia Delfin – już po remoncie w 2019

Obiekt znajduje się przy ul. Kasprzaka na Woli. Od poniedziałku do piątku pływalnia czynna w godz. 7:00-22:00, w weekendy 8:00-22:00. Obecnie obiekt jest całkowicie dostosowany (wejście, toalety, podjazdy) dla osób z niepełnosprawnością. 

Ośrodek Namysłowska
Autor: Stołeczne Centrum Sportu AKTYWNA WARSZAWA Ośrodek Namysłowska będzie miał wielkość około 1200 m2 lustra wody i połączony będzie z kilkoma zjeżdżalniami.
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej