Park Moczydło. Warszawa ma nowy park wodny w Parku Moczydło

2019-06-18 10:07 Marzena Sarniewicz
Park Moczydło
Autor: Stołeczne Centrum Sportu Aktywna Warszawa Warszawski Park Wodny Moczydło

Park wodny Moczydło został gruntownie odremontowany i wygląda imponująco. Na jego remont wydano łącznie 26 mln złotych. Warszawiacy mogą korzystać z nowych basenów już od 15 czerwca 2019. Zobacz jakie atrakcje czekają na odwiedzających w nowym Parku Wodnym Moczydło.

Park Moczydło - nowy park wodny

W centralnej części Parku Moczydło, w miejscu dawnego basenu rekreacyjnego, powstała zupełnie nowa przestrzeń, czyli plaża z wbudowanymi nieckami basenowymi. Największy basen ma wielkość około 2825 m² lustra wody. Powstały też trzy zjeżdżalnie rurowe („Kamikadze” - dł. 17,4 m, „Multislide” - 3 tory, dł. 14,5 m oraz „Anakonda” - dł. 57,5 m). Dodatkowo w parku wodnym dostępnych będzie wiele innych urządzeń wodnych, m.in. gejzer powietrzny, siatka wspinaczkowa, wave ball, hydromasaże ścienne czy tor przeszkód. Dookoła basenu rekreacyjnego powstał brodzik dla najmłodszych o powierzchni ok. 327 m², zjeżdżalnia i strefa wodnego placu zabaw z atrakcjami.

W ramach modernizacji Parku Moczydło zostanie wymieniona cała instalacja wodno-kanalizacyjna oraz zamontowany będzie monitoring i energooszczędne oświetlenie.

Boiska i plac zabaw w nowym Parku Wodnym Moczydło

W parku wodnym nie zabraknie również boisk – powstały dwa, jedno do siatkówki (wym. 14x26 m) i jedno do piłki nożnej (wym. 28x37 m). Trybuny pomieszczą 256 kibiców. Na terenie parku wodnego powstał również plac zabaw dla najmłodszych.

Tuż obok terenów rekreacyjnych będą mogły zaparkować trzy „food trucki”, gdyż przestrzeń ta zostanie wyposażona w niezbędne przyłącza sanitarne i energetyczne.

Wodne atrakcje w Parku Moczydło przystosowane dla osób niepełnosprawnych

Plaża i basen są w pełni przystosowane dla osób niepełnosprawnych. Teren wokół basenów ma niewielki spadek, a basen rekreacyjny wyposażony został w rampę zejściową. Ponadto na plaży powstały brodziki do płukania kół wózków inwalidzkich i natryski. Będą też specjalne miejsca parkingowe obok budynku z natryskami.

Przypomnijmy, że roboty budowlane na terenie Parku Moczydło trwały przez cały 2018 rok i zakończą się w czerwcu 2019. Dokumentację projektowo-kosztorysową w ramach rewitalizacji ośrodka „Moczydło” opracowała Spółka MWM z Gliwic, która pełni również nadzór autorski nad inwestycją.

Park Moczydło
Autor: Stołeczne Centrum Sportu Aktywna Warszawa Park Moczydło - nowe niecki basenowe

Przypomnijmy, że Park Wodny Moczydło to jeden z sześciu ośrodków zarządzanych przez Stołeczne Centrum Sportu Aktywna Warszawa. W najbliższych latach miasto planuje modernizację kolejnych ośrodków.

- Ośrodek „Moczydło” jest jednym z siedmiu ośrodków, które chcemy zmodernizować w najbliższych latach. Właśnie uzyskaliśmy decyzję o pozwoleniu na budowę – mówi Renata Kaznowska, wiceprezydent m.st. Warszawy.

Jak dojechać do Parku Wodnego Moczydło?

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej