Oceanarium Gdańsk - Nautilus. Największe oceanarium w Polsce powstanie w Gdańsku

2019-05-07 14:20 MS
Oceanarium Gdańsk
Autor: PFI Future Inwestorem oceanarium Nautilus Gdańsk jest firma PFI Future

Oceanarium Nautilus Gdańsk ma być największym w Polsce obiektem edukacyjno-rozrywkowym. Budowa tego nowoczesnego centrum rozrywki rozpocznie się pod koniec 2019 roku. Inwestor zapowiada, że kompleks będzie równie atrakcyjny jak Tropical Islands pod Berlinem, który Polacy tak chętnie odwiedzają.

Oceanarium i aquapark Nautilus powstaną tuż przy Stadionie Energa Gdańsk. Za realizację inwestycji w partnerstwie publiczno-prywatnym odpowiada Konsorcjum PFI Future wraz z właścicielem stadionu - spółką Arena Gdańsk. Przypomnijmy, że wykonawca został wyłoniony na podstawie konkursu rozstrzygniętego w 2017 roku, natomiast umowa została podpisana w kwietniu 2018. Inwestycja jest elementem projektu „Letnica 3.0” czyli kolejnego etapu rewitalizacji i uatrakcyjnienia dzielnicy.

- Letnica na początku tego stulecia wymagała od nas większego zainteresowania. Momentem przełomowym dla tej części Gdańska była decyzja o ulokowaniu tu Stadionu Energa Gdańsk wybudowanego z okazji Euro2012. Jednak atrakcyjność Letnicy budowana jest obecnie nie tylko przez stadion - powiedział prezydent Gdańska Paweł Adamowicz. - Dzięki budowie Tunelu pod Martwą Wisłą Letnica jest dzielnicą świetnie zlokalizowaną, z bezpośrednim wyjazdem na obwodnicę. Miasto pozyskało z Unii Europejskiej, a także przeznaczyło z własnego budżetu, ogromne środki na rewitalizację i odnowienie budynków mieszkalnych, chodników oraz dróg dojazdowych, zbudowaliśmy także nową siedzibę Międzynarodowych targów Gdańskich. Teraz czas na kolejne, odważne kroki. Jestem przekonany, że zaprezentowane plany, na czele z nowoczesnym Kompleksem Nautilus Gdańsk, przyczynią się do zarówno jeszcze szybszego rozwoju dzielnicy Letnica, jak i całego miasta.

Oceanarium Nautilus Gdańsk to obiekt, który szybko stanie się nowym silnikiem turystycznym miasta i największą atrakcją turystyczną polskiego wybrzeża – zapowiada inwestor.

Zobacz też: najlepsze aquaparki w Polsce>>

Oceanarium Gdańsk ma przyciągnąć nawet 2,5 miliona gości

Oceanarium Nautilus Gdańsk ma być jednym z największych kompleksów rekreacyjno-edukacyjnych, nie tylko w Polsce, ale i w Europie. Całkowita powierzchnia obiektu wyniesie ponad 50 tys. m². Prace na budowie mają ruszyć w IV kwartale 2019 roku. Inwestycja rozpocznie się od budowy oceanarium Nautilus Gdańsk, w którym będzie można podziwiać  przede wszystkim faunę i florę wodną Ameryki Południowej. W kolejnych etapach powstaną - Egzotyczna Laguna, hotel i galeria medyczna. Szacowany całkowity koszt inwestycji to 450 mln złotych.

Atrakcje w oceanarium Nautilus Gdańsk

Już za cztery lata w oceanarium zobaczymy najpiękniejsze morskie rośliny i zwierzęta z rejonu Ameryki Południowej. Ponadto w tej nowoczesnej inwestycji ma powstać Egzotyczna Laguna o powierzchni 6000 m² z kompleksem basenów i saun, multimedialne oceanarium, strefa relaksu z lasem tropikalnym i plażą, pingwinarium, jaskinie 5D oraz interaktywne centrum nauki. W kompleksie powstanie również 4-gwiazdkowy hotel z zapleczem konferencyjnym i galerią medyczną. Nie zabraknie również obiektów gastronomicznych, handlowych oraz tych świadczących drobne usługi.

Oceanarium Nautilus Gdańsk będzie gotowe za cztery lata

Oceanarium, hotel i Egzotyczna Laguna powitają pierwszych gości pod koniec 2022 roku. Będzie to jedna z największych atrakcji w Polsce, wyróżniająca się również na tle tego typu kompleksów w Europie. A czy oceanarium Nautilus Gdańsk dorówna popularnością wrocławskiemu Afrykarium?

Nazwa inwestycji: Nautilus Gdańsk
Lokalizacja: przy Stadionie Energa Gdańsk
Funkcja: oceanarium, park rozrywki
Inwestor: Arena Gdańsk, PFI Future
Generalny wykonawca: PFI Future
Projektant: PFI Future
Rozpoczęcie budowy: IV kwartał 2019
Zakończenie budowy: koniec 2022

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej