Oceanarium Gdańsk – Nautilus za 450 mln zł. Kiedy powstanie największe oceanarium w Polsce?

2020-11-30 14:45
Oceanarium Gdańsk
Autor: PFI Future Budową kompleksu Nautilus Gdańsk zajmie się wrocławska firma PFI Future

Oceanarium Nautilus Gdańsk ma być największym w Polsce obiektem edukacyjno-rozrywkowym. Kompleks podobno będzie równie atrakcyjny jak Tropical Islands pod Berlinem. Budowa tego nowoczesnego centrum rozrywki miała ruszyć w połowie 2020 roku. Prywatny inwestor ma jednak kłopoty z pozyskaniem funduszy. Ile trzeba jeszcze poczekać na supernowoczesne Oceanarium Nautilus Gdańsk? Na razie spektakularne wizualizacje, które trzeba zobaczyć.

30 grudnia 2019 roku wydane zostało pozwolenie na budowę kompleksu Nautilus Gdańsk przy stadionie w Letnicy. Jednak rozpoczęcie budowy przedłużają negocjacje z bankami, które trwają już około dwóch. Przypomnijmy, że inwestycja to koszt około 450 mln zł

Oceanarium Nautilus Gdańsk

Oceanarium i aquapark Nautilus powstaną tuż przy Stadionie Energa Gdańsk. Za realizację inwestycji w partnerstwie publiczno-prywatnym odpowiada Konsorcjum PFI Future wraz z właścicielem stadionu - spółką Arena Gdańsk. Przypomnijmy, że wykonawca został wyłoniony na podstawie konkursu rozstrzygniętego w 2017 roku, natomiast umowa została podpisana w kwietniu 2018. Inwestycja jest elementem projektu „Letnica 3.0” czyli kolejnego etapu rewitalizacji i uatrakcyjnienia dzielnicy.

Oceanarium Gdańsk
Autor: PFI Future Inwestorem oceanarium Nautilus Gdańsk jest firma PFI Future

Oceanarium Gdańsk ma przyciągnąć nawet 2,5 miliona gości

Oceanarium Nautilus Gdańsk ma być jednym z największych kompleksów rekreacyjno-edukacyjnych, nie tylko w Polsce, ale i w Europie. Całkowita powierzchnia obiektu wyniesie ponad 50 tys. m². Inwestycja rozpocznie się od budowy oceanarium Nautilus Gdańsk, w którym będzie można podziwiać  przede wszystkim faunę i florę wodną Ameryki Południowej. W kolejnych etapach powstaną - Egzotyczna Laguna, hotel i galeria medyczna. Szacowany całkowity koszt inwestycji to 450 mln złotych.

Atrakcje w oceanarium Nautilus Gdańsk

W oceanarium zobaczymy najpiękniejsze morskie rośliny i zwierzęta z rejonu Ameryki Południowej. Ponadto w tej nowoczesnej inwestycji ma powstać Egzotyczna Laguna o powierzchni 6000 m² z kompleksem basenów i saun, multimedialne oceanarium, strefa relaksu z lasem tropikalnym i plażą, pingwinarium, jaskinie 5D oraz interaktywne centrum nauki. W kompleksie powstanie również 4-gwiazdkowy hotel z zapleczem konferencyjnym i galerią medyczną. Nie zabraknie również obiektów gastronomicznych, handlowych oraz tych świadczących drobne usługi.

Nautilus Gdańsk będzie jedną z największych atrakcji w Polsce, wyróżniającą się również na tle tego typu kompleksów w Europie. Czy oceanarium Nautilus Gdańsk dorówna popularnością wrocławskiemu Afrykarium?

Gdzie powstanie oceanarium Nautilus?

Oceanarium Nautilus powstanie w sąsiedztwie stadionu Energa Gdańsk w Letnicy. Budynek wyrośnie na działce po prawej stronie stadionu (patrząc na mapę), wzdłuż Alei Macieja Płażyńskiego.

Kiedy budowa oceanarium Nautilus Gdańsk?

Władze Gdańska, niestety, na razie odłożyły plan budowy kompleksu Nautilus. Współpracujący przy tej inwestycji prywatny inwestor ma problemy z pozyskaniem funduszy. Inwestycja miała rozpocząć się na początku 2020 r. i potrwać około dwóch lat. Najpierw gotowe miało być oceanarium, a potem hotel i Egzotyczna laguna z wodnymi atrakcjami oraz basenem oddzielonym szybą z akwarium z rekinami.

  • Nazwa inwestycji: Nautilus Gdańsk
  • Lokalizacja: przy Stadionie Energa Gdańsk
  • Funkcja: oceanarium, park rozrywki
  • Inwestor: Arena Gdańsk, PFI Future
  • Generalny wykonawca: PFI Future
  • Projektant: PFI Future
  • Pierwotny plan rozpoczęcia budowy: 2020
  • Planowane zakończenie budowy: koniec 2022
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej