Park Szczęśliwicki. Zakończyła się modernizacja w Parku Szczęśliwickim. Co się zmieniło?

2019-12-07 14:54
Park Szczęśliwicki
Autor: Stołeczne Centrum Sportu Aktywna Warszawa

Park Szczęśliwicki to bardzo popularne miejsce, chętnie odwiedzane przez warszawiaków. Zimą można tu poszaleć na nartach i snowboardzie na Górce Szczęśliwickiej, a latem ochłodzić w basenie zewnętrznym. W grudniu 2019 roku zakończył się kolejny etap modernizacji kompleksu narciarskiego. Dowiedz się, co zostało zrobione w Parku Szczęśliwickim?

Przypomnijmy, że w październiku 2018 w Parku Szczęśliwickim dobiegła końca inwestycja, w czasie której powstała nowa mata zjazdowa i instalacja oświetleniowa, zmodernizowano drewnianą konstrukcję tarasu widokowego oraz górną stację kolei krzesełkowej. Przeprowadzono renowację i rozbudowę systemu zraszania stoku zjazdowego. W piwnicach budynku powstały m.in. toalety i szatnie dla odwiedzających, a także sala konferencyjno–sportowa oraz pomieszczenia magazynowe dla klubów i szkółek narciarskich. Również w 2018 roku otwarty został park wodny pod gołym niebem.1 marca 2019 ruszył kolejny etap robót budowlanych na terenie kompleksu narciarskiego w Parku Szczęśliwickim. Co zmieniło się w kolejnym etapie modernizacji?

Park Szczęśliwicki z nowoczesną strefą rekreacyjno-sportową

Na poziomie +1 ośrodka narciarskiego w Parku Szczęśliwickim pojawiła się nowa powierzchnia na dodatkowe funkcje sportowe, m.in. przestrzeń na symulatory jazdy na nartach (tzw. trenażery narciarskie), ścinkę wspinaczkową dla dzieci, salę aerobową, trening siłowy/fitness i pomieszczenie rehabilitacji. Inwestycja obejęła również budowę nowych powierzchni biurowych z salą konferencyjną oraz pomieszczenia restauracji z zamykanym tarasem.

Park Szczęśliwicki
Autor: Stołeczne Centrum Sportu Aktywna Warszawa Park Szczęśliwicki - nowy budynek przy górce szczęśliwickiej

Tarasy widokowe w Parku Szczęśliwickim

W centralnej części kompleksu narciarskiego w Parku Szczęśliwickim, od strony stoku powstał otwarty taras widokowy z możliwością zamykania lekkimi przesłonami szklanymi. Drugi taras (zamknięty) powstał w lewym skrzydle przy sali restauracyjnej. Dzięki takiemu rozwiązaniu,  można wyjść na taras widokowy, niezależnie od pory roku i panującej aury.

Poprawi się infrastruktura w ośrodku narciarskim

Modernizacja obejmie również centralną część parteru budynku przy ośrodku narciarskim w Parku Szczęśliwickim, wejście główne oraz wejścia na stok. Powstanie nowa klatka schodowa, bezpośrednio przy projektowanym dźwigu dla osób niepełnosprawnych.

Zmiany wokół kompleksu narciarskiego w Parku Szczęśliwickim

W kompleksie narciarskim wykonane zostały również prace związane z zagospodarowaniem terenu. Wzdłuż drogi dojazdowej do ośrodka oraz na placu przed budynkiem powstały nowe miejsca parkingowe oraz stojaki dla rowerów. Wymieniona została nawierzchnia, nasadzona zieleń. Zmodernizowane zostały również instalacje.

Jak dojechać do Parku Szczęśliwickiego?

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej