Nowe inwestycje w Warszawie: Park w Powsinie, Górka Szczęśliwicka, tor Stegny, Moczydło i trzy inne ośrodki sportu zostaną wyremontowane

2017-01-12 18:34
gorka szczesliwicka warszawa
Autor: Stołeczne Centrum Sportu Aktywna Warszawa, prezentacja Programu Rewitalizacji Ośrodków Sportowych m.st. Warszawy

Są pieniądze na nowe inwestycje w Warszawie. Miasto zainwestuje ponad 130 mln złotych na rewitalizację i modernizację siedmiu stołecznych ośrodków sportowych popularnych wśród warszawiaków. Remonty mają się zacząć już w tym roku i potrwają przez trzy lata. Choć w ostatnich latach w stolicy powstały nowe obiekty sportowe, miasto chce wskrzesić potencjał ośrodków starych, wybudowanych w większości w latach 60. i 70. ubiegłego wieku.

W Warszawie planowane są nowe inwestycje. Ponad 130 mln złotych z budżetu miasta zostanie przeznaczonych na modernizację Parku Kultury w Powsinie oraz 6 ośrodków sportowych zarządzanych przez Stołeczne Centrum Sportu Aktywna Warszawa. Pieniądze mają być zainwestowane w latach 2017-2019.

Nowe inwestycje - Park Kultury w Powsinie

W Powsinie planowana jest wymiana powłoki nad halą tenisową, położenie nowej nawierzchni na kortach, a także wymiana oświetlenia i instalacji grzewczej. Dodatkowo zostanie przygotowana koncepcja zagospodarowania parku.

Ta nowa inwestycja została szacunkowo wyceniona na 11 002 800 zł.

Stok narciarski „Szczęśliwice” również wśród nowych inwestycji

Górkę Szczęśliwicką w Parku Szczęśliwickim czeka wymiana maty igielitowej na bardziej nowoczesną, z lepszym poślizgiem i zapewniającą większe bezpieczeństwo podczas upadku. Dodatkowo w ramach tej nowej inwestycji wybudowany zostanie wyciąg chodnikowy dla początkujących narciarzy. Przybędzie jedno piętro w budynku głównego ośrodka, zamontowana zostanie winda.

Koszt planowanych inwestycji to 15 787 331 zł.

gorka szczesliwicka warszawa
Autor: Stołeczne Centrum Sportu Aktywna Warszawa, prezentacja Programu Rewitalizacji Ośrodków Sportowych m.st. Warszawy

Tor łyżwiarski "Stegny" również zyskał pieniądze na nowe inwestycje

Prace na Stegnach zostały ograniczone przez brak dofinansowania w 2016 roku z Ministerstwa Sportu i Turystyki. Planowane inwestycje w dalszym ciągu dotyczą zadaszenia i modernizacji toru łyżwiarskiego. Całkowity koszt planowanej inwestycji na Stegnach wyniesie 163 519 637 zł. Miasto założyło w budżecie 19 500 000 zł, o przyznanie 60 000 000 zł z budżetu centralnego miasto będzie wnioskować do Ministerstwa.

Park Moczydło. Jakie nowe inwestycje na tym terenie?

Rewitalizacja Moczydła zakłada przede wszystkim modernizację niecki basenu. W ramach nowej inwestycji wokół basenu mają się pojawić brodziki, zjeżdżalnia i strefa placu wodnego dla najmłodszych dzieci. Dodatkowo zmodernizowane i rozbudowane zostaną boiska plażowe do siatkówki, piłki nożnej oraz badmintona. Miasto myśli również o rewitalizacji terenów zielonych.  Prace modernizacyjne obejmują też wymianę instalacji wodno-kanalizacyjnej, montaż energooszczędnego oświetlania oraz monitoringu.

Koszt inwestycji 15 000 000 złotych.

tor lyzwiarski stegny warszawa
Autor: Stołeczne Centrum Sportu Aktywna Warszawa, prezentacja Programu Rewitalizacji Ośrodków Sportowych m.st. Warszawy

Basen Inflancka z pieniędzmi na nowe inwestycje

Nowe inwestycje w pływalni przy Inflanckiej podzielone będą na trzy etapy. W pierwszym zostanie wymienione pokrycie hali, wykonana instalacja wentylacji z odzyskiem ciepła, przebudowane zostaną wejścia i wyjścia z pływalni, które będą dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. W drugim etapie modernizację przejdzie również stacja uzdatniania wody, planowana jest wymiana brodzików i jacuzzi. W ostatnim przewidziano przebudowę budynku sauny.

Koszt to 6 997 019 zł.

Stadiony Hutnik

Inwestycja będzie polegała na modernizacji całego terenu pod kątem gry w piłkę nożną. Na początek miasto planuje budowę: pełnowymiarowego boiska głównego do piłki nożnej z nawierzchnią z trawy naturalnej; trybun zadaszonych po obu stronach boiska głównego z miejscami siedzącymi łącznie na ok. 1200 miejsc; pełnowymiarowego boiska treningowego do piłki nożnej z nawierzchnią z trawy naturalnej; pełnowymiarowego boiska treningowego do piłki nożnej z nawierzchnią z trawy syntetycznej, przystosowanego do przykrycia halą pneumatyczną; zaplecza szatniowo-sanitarnego do obsługi boisk piłkarskich i kortów tenisowych; nowego ogrodzenia, parkingów oraz wykonanie monitoringu i oświetlenia.

Koszt tych prac wyceniono na 16 630 000 zł.

Ośrodek „Namysłowska”

Najwięcej pieniądzy, bo aż 40 000 000 złotych, miasto chce przeznaczyć na rewitalizację ośrodka na Pradze Północ. Inwestycje zostaną podzielone na zadania: 1 - strefa sportów miejskich (skwer); 2 - budynek główny ośrodka (pływalnia kryta); 3 - strefa sportowo-rekreacyjna zewnętrzna;  4 -  strefa obejmująca parking i targowisko.

W północno-zachodniej części ośrodka powstanie ogólnodostępna strefa sportów miejskich, gdzie zlokalizowany zostanie m.in. plac zabaw, siłownia plenerowa, skatepark, pumptrack, strefa parkour, kalisteniki oraz ścianka wspinaczkowa.

Przebudowa budynku głównego pływalni wraz z wymianą wszystkich instalacji wewnętrznych to kolejne zadanie inwestycyjne.

W strefie zewnętrznej ośrodka przywrócony zostanie kompleks basenów zewnętrznych z atrakcjami wodnymi, m.in. placem zabaw oraz kanałem wodnym. Powstanie także zadaszone lodowisko/rolkowisko, boiska sportowe (piłka nożna, siatkówka, koszykówka, piłka plażowa, badminton) oraz mini golf. Wyznaczona zostanie ścieżka do nordic walkingu, a także ścieżka zdrowia. Całość zostanie ogrodzona i oświetlona.

Ostatnim etapem rewitalizacji Namysłowskiej będzie przebudowa zaplecza parkingowego oraz targowiska miejskiego. 28 grudnia 2016 została podpisana umowa na wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej tej inwestycji z Pracownią Architektoniczną Piotr Dominiczak & Mariusz Szczuraszek s.c.

Plany Warszawy cieszą. Pozostaje trzymać kciuki za ich bezproblemową realizację. Mimo że w mieście powstało sporo nowych ośrodków sportowych, siłowni plenerowych, czy wielofunkcyjnych boisk Syrenek, widać po ich obłożeniu, że potrzeby są duże większe.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej