Aquaparki w Warszawie - poznaj TOP 10 najciekawszych basenów, parków wodnych i basenów stolicy

2024-05-23 13:54
Aquaparki Warszawa
Autor: Getty Images Aquaparki Warszawa na lato 2023

Aquaparki, park wodny, basen odkryty – Warszawa może pochwalić się kilkoma miejscami z atrakcjami wodnymi, które wraz z początkiem lata i ciepłych dni stają się niezwykle popularne. Prezentujemy, naszym zdaniem, Top 10 takich miejsc na lato.

Park Wodny Warszawianka
Autor: Park Wodny Warszawianka Aquapark Warszawianka znajduje się przy ul. Merliniego 4 w Warszawie

Warszawianka – Wodny Park

Listę Top 10 otwiera największy i najbardziej popularny warszawski park wodny Warszawianka o charakterze sportowo-rekreacyjnym. W obiekcie najmłodsi i ich opiekunowie mogą korzystać z basenu rekreacyjnego w kształcie wyspy, jest też rwąca rzeka, wodospad i gejzery z temperaturą wody o 31ºC. Profesjonalni pływacy, jak i sportowcy-amatorzy, mogą spróbować swoich sił na basenie olimpijskim.

Po zabawie można odpocząć na kamiennych szezlongach w skalistej grocie, z orzeźwiającą bryzą. Jest też brodzik ze zjeżdżalnią i parasolem wodnym, gdzie pluskać się mogą najmniejsi. Dla starszych amatorów wodnych emocji aquapark Warszawianka dysponuje 90-metrową zjeżdżalnią z efektami multimedialnymi dzikiej przyrody. Ponadto w aquaparku znajdziemy gabinety odnowy biologicznej, strefę ruskiej bani, korty do squash`a, kręgielnię, fitness park, restaurację sportową i salon urody. Aquapark funkcjonuje przy hotelu Warszawianka.

Aquapark Wesolandia
Autor: www.wesolandia.pl Aquapark Wesolandia - ul. Wspólna 4, Warszawa-Wesoła

Aquapark Wesolandia

Aquapark Wesolandia znany jest z trzykrotnie filtrowanej krystalicznie czystej wody. Wparku wodnym można korzystać z trzech basenów: pływackiego długości 25 m, rekreacyjnego ze sztuczną rzeką, masażami oraz wodospadami oraz dziecięcego głębokości 40 cm ze zjeżdżalnią w kształcie słonia i małymi gejzerami. W parku wodnym jest też dzika rzeka i zjeżdżalnia zewnętrzna długości 70 m. Ponadto w aquaparku korzystać można z kąpieli solankowych, saun: fińskiej, tureckiej i na podczerwień (infrared). Kiedy już zakończymy wodne szaleństwo możemy skorzystać z oferty kortu tenisowego, salonu bilardowego, baru tlenowego oraz siłowni.

Baseny Inflancka Warszawa
Autor: aktywnawarszawa.waw.pl Kompleks basenów Inflancka w Śródmieściu, przy ul. Inflanckiej 8 w Warszawie

Baseny Inflancka 

Kompleks basenów zlokalizowanych w Śródmieściu Warszawy. Na jego terenie znajdują się: pływalnia kryta, pływalnia letnia na świeżym powietrzu, siłownia, kompleks saun i solarium. W 2017 roku obiekt przeszedł szereg prac remontowych i modernizacyjnych, pływalnia zmieniła się nie do poznania. Oprócz nowoczesnej stacji uzdatniania wody i systemu wentylacji, podnoszących komfort użytkowania pływalni, czekają również nowe wodne atrakcje. Wymieniona powłoka pneumatyczna, wyremontowany basen, nowoczesny system wentylacji, a także nowe atrakcje wodne.

Basen w Parku Szczęśliwickim
Autor: www.basenszczesliwice.pl Baseny w parku Szczęśliwickim na warszawskiej Ochocie między ulicą Włodarzewską a Drawską

Basen na Szczęśliwicach

Na terenie Parku Szczęśliwickiego na warszawskiej Ochocie znajduje się otwarty basen, niecka sportowa (25 x 12,5) oraz rekreacyjna z urządzeniami do hydromasażu i zjeżdżalnią rurową długości 46 m, brodzik dla dzieci, zaplecze sanitarne (toalety, natryski, przebieralnie i szafki), bufet-kawiarnia oraz wypożyczalnia leżaków. Przed sezonem letnim 2018 r obiekt został dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Na terenie pływalni pojawiły się mapy w alfabecie Braille’a, oznakowano również szafki w szatniach dla osób niepełnosprawnych, a obok schodów pojawił się łagodny zjazd dla wózków inwalidzkich. Otwarcie parku wodnego w Parku Szczęśliwickim miało miejsce w maju 2018.

Czytaj też o aquaparku jaki powstał w Tychach>>

Baseny Kora
Autor: basenykora.kluby.com.pl Baseny Kora ul. Wał Miedzeszyński 345 na Pradze Południe

Baseny Kora

Top 10 nie obędzie się bez warszawskich basenów, które pamiętają wczesny PRL. Aktualnie kompleks Kora składa się z dwóch części – basenowej oraz gastronomiczno-rekreacyjnej. Odwiedzający mają do dyspozycji basen pływacki o wymiarach 25x15m i głębokości od 1,2-1,8 m oraz brodzik dla dzieci ze zjeżdżalnią. Ponadto na terenie obiektu znajduje się boisko do siatkówki plażowej, plac zabaw dla dzieci, grill-bar, dyskoteki pod chmurką. Z basenów jest też dojście do plaży nad Wisłę.

Baseny przy Wale Miedzeszyńskim 407
Autor: www.walmiedzeszynski407.pl Baseny w Warszawie nad Wisłą przy Wale Miedzeszyńskim 407

Baseny przy Wale Miedzeszyńskim 407

Baseny nad Wisłą znajdują się, na wysokości skrzyżowania z ulicą Zwycięzców na warszawskiej Saskiej Kępie. Dostępne w okresie wakacyjnym od 24 czerwca w godzinach 10-9. Przy basenach wzdłuż Wału Miedzeszyńskiego jest bezpłatny parking samochodowy. Dla rowerzystów również wydzielono miejsca parkingowe. Baseny nad Wisłą to również bar oraz specjalna strefa zabaw dla dzieci.

OSiR Anin
Autor: OSiR Anin Ośrodek Sportu i Rekreacji m.st. Warszawy w Dzielnicy Wawer ul. V Poprzeczna 22, Warszawa-Anin

Kompleks Anin

To jeden z najnowocześniejszych kompleksów kąpielowych w Warszawie. W jego skład wchodzi: basen sportowy (25x12,5 m), rekreacyjny oraz zjeżdżalnia. Odwiedzający mogą również odpocząć w sali relaksacyjnej wyposażonej w dwie sauny, jacuzzi dla 6 osób i basen półotwarty głębokości 1,35 m, który wychodzi na zewnątrz budynku.

Basen w Powsinie
Autor: Park Kultury w Powsinie Basen w Parku kultury w Powsinie pod Warszawą

Basen letni w Parku Kultury w Powsinie

W naszym Top 10 nie mogło zabraknąć basenu w Parku Kultury w Powsinie. Pięknie położony w lesie iglastym, pod sosnami i świerkami, w rezerwacie przyrody obok Lasku Kabackiego. Kompleks jest bardzo popularny w miesiącach letnich. Wymiary basenu głównego to 25x12,5 m, głęb. od 1-1,9 m. Najmłodsi mają do dyspozycji brodzik o wym. 16,5x8,7 m. W powsińskim kompleksie woda pochodzi z własnego ujęcia, jest automatycznie uzdatniana i podgrzewana.

Park Moczydło
Autor: Stołeczne Centrum Sportu Aktywna Warszawa Park Moczydło - zjeżdżalnie wodne

Park Wodny Moczydło

Park Moczydło znajduje się w dzielnicy Wola przy ul. Górczewskiej w Warszawie. Ośrodek jest własnością miasta stołecznego Warszawy. Na obszarze o powierzchni ponad 7 ha znajdują się otwarte baseny rekreacyjne, zjeżdżalnie wodne, boiska sportowe do piłki plażowej, boiska do piłki nożnej, korty tenisowe. Ponadto na trenie jest lodowisko, w okresie letnim wykorzystywane jako skatepark lub rolkowisko oraz liczne alejki z zielenią parkową. Obiekt przeszedł gruntowną modernizację w 2019 roku.

Czytaj więcej o inwestycji>>

Pływalnia Delfin – już po remoncie w 2019

Obiekt znajduje się przy ul. Kasprzaka na Woli. Od poniedziałku do piątku pływalnia czynna w godz. 7:00-22:00, w weekendy 8:00-22:00. Obecnie obiekt jest całkowicie dostosowany (wejście, toalety, podjazdy) dla osób z niepełnosprawnością. 

Ośrodek Namysłowska
Autor: Stołeczne Centrum Sportu AKTYWNA WARSZAWA Ośrodek Namysłowska będzie miał wielkość około 1200 m2 lustra wody i połączony będzie z kilkoma zjeżdżalniami.
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Czytaj więcej