Aquapark Tychy. Baseny, sauny, fitness, gabinety medycyny estetycznej

Park Wodny Tychy
Autor: wodnypark.tychy.pl Park Wodny Tychy - wieża zjeżdzalni

Aquapark Tychy działa od początku maja 2018. W ośrodku sportowym znajdziemy rozmaite baseny: sportowy, z ruchomym dnem, rekreacyjny, dla rodziców z dziećmi oraz zewnętrzny. To dopiero początek atrakcji, które czekają na gości Parku Wodnego Tychy. Zobacz na co mogą liczyć odwiedzający.

Park Wodny Tychy
Autor: Mostostal Warszawa Park Wodny Tychy to kompleks wielu basenów, saun oraz fitness i gabinety medycyny estetycznej

Aquapark Tychy – nowoczesny park wodny z wieloma atrakcjami

Aquapark Tychy to aż 16 000 m² powierzchni użytkowej oraz 1700 m² lustra wody. Wodny park podzielony został na 8 stref funkcjonalnych, w których na odwiedzających czekają wyjątkowe atrakcje, takie jak pierwszy w Polsce symulator surfingu w obiekcie basenowym oraz pierwsza w Polsce zjeżdżalnia Aqualoop z pionowym startem.

Aquapark Tychy to nowoczesna inwestycja pełna atrakcji sportowych, rekreacyjnych, a także edukacyjnych. W jego skład wchodzą : strefa basenów rekreacyjnych ze zjeżdżalniami, strefa surfingu, baseny sportowe, sauny, łaźnie, centrum solankowe z medycyną estetyczną, siłownia i fitness oraz tzw. Wodna Akademia – edukacyjne centrum w atrakcyjny sposób przedstawiające wiedzę na temat wody i zjawisk fizycznych jej towarzyszących.  

Park Wodny Tychy
Autor: wodnypark.tychy.pl Park Wodny Tychy - baseny rekreacyjne

Baseny w aquaparku w Tychach

Aquapark w Tychach to inwestycja, która może być wzorem dla największych aquaparków w Polsce. W obiekcie powstało, aż pięć rodzajów nowoczesnych basenów, zarówno sportowych, jak i rekreacyjnych.

Park Wodny Tychy
Autor: wodnypark.tychy.pl
  • Basen sportowy – długość 25 m i szerokości 12,5 metra. Podzielony został na 6 torów.

  • Basen z ruchomym dnem – długości 12,5 m i szerokości 8 m, który dzięki zmiennej głębokości wody posłuży do przeprowadzania różnorodnych zajęć, kursów i treningów.

  • Baseny rekreacyjne wewnętrzne – ze sztuczną falą o powierzchni prawie 400 m², strefa laguny to zatoka o powierzchni 81 m² połączona kanałem wodnym z głównym basenem rekreacyjnym.

  • Baseny dla rodziców z dziećmi z batyskafem wyposażonym w liczne zabawki interaktywne.

  • Baseny zewnętrzne – to strefa znajdująca się na zewnątrz Wodnego Parku Tychy, do której można dostać się ze środka obiektu.
Park Wodny Tychy
Autor: Mostostal Warszawa Park Wodny Tychy - zjeżdżalnie

W Aquaparku w Tychach czekają na gości 4 zjeżdżalnie o różnym stopniu trudności

Masz ochotę na wodne szaleństwa? W aquaparku znajdziesz pierwszą w Polsce zjeżdżalnię Aqualoop z pionowym startem.

  • Zjeżdżalnia multimedialna – nieprzewidywalne zakręty, duża prędkość i zaskakujące efekty wizualne podczas zjazdu, dzięki specjalnie zaprojektowanemu oświetleniu LED. Długość ślizgu to aż 118 m.

  • Zjeżdżalnia pontonowa – ma 84 m długości, a szerokość rynny to 1,4 m. W pontonie mogą siedzieć dwie osoby, dlatego to świetna rozrywka dla całych rodzin.

  • Zjeżdżalnia „cebula” – to zjeżdżalnia w odcinku zamkniętym długości około 24 m oraz wirowania wzdłuż ścian lejka średnicy 9 m.

  • Zjeżdżalnia Aqualoop – zjeżdżalnia dla wszystkich o mocnych nerwach, tzw. zjeżdżalnia rakietowa. Na starcie traci się grunt pod nogami, a potem następuje zjazd z przyspieszeniem równym prawie trzykrotnemu przyspieszeniu ziemskiemu. Zjeżdżalnia ma długość 110 m, a różnica poziomów wynosi aż 15,5 m.
Park Wodny Tychy
Autor: wodnypark.tychy.pl Park Wodny Tychy - sauny zewnętrzne

Zdrowotny relaks w Aquaparku Tychy m.in. kąpiel w piwie

W Parku Wodnym Tychy czekają na gości sauny fińskie i rzymskie, wewnętrzne i zewnętrzne, grota śnieżna, tężnia, strefa snu oraz centrum solankowe. Niewątpliwą atrakcją aquaparku jest kąpiel w brzeczce piwnej. Okazuje się, że kąpiel w piwie poprawia krążenie i metabolizm, obniża ciśnienie krwi, wzmacnia skórę i włosy, a także korzystnie wpływa na ogólną odporność organizmu. Po takiej kąpieli można się przejść boso po tzw. ścieżce zmysłów. Składa się ona z sześciu stref, w których umieszczono kolejno: żwir, kamienie, szyszki, mech, patyki i korę.

Park Wodny Tychy
Autor: wodnypark.tychy.pl Aquapark Tychy - strefa surfingu

Aquapark Tychy – strefa surfingu

Tutaj każdy może spróbować swoich sił jako surfer. Fala sztucznie wytwarzana przez symulator może być zmieniania i dostosowana do potrzeb dzieci, dorosłych, początkujących, jak i doswiadczonych surferów.

 

Park Wodny Tychy z unikalną technologią zasilania obiektu

Warto zwrócić uwagę na unikalną technologię zasilania aquaparku w energię elektryczną i cieplną. Obiekt jest praktycznie samowystarczalny energetycznie, dzięki zastosowaniu dwóch układów kogeneracyjnych, które są zasilane biogazem z tyskiej oczyszczalni. To bardzo ekologiczne rozwiązanie.

Za budowę inwestycji odpowiedzialna była firma Mostostal Warszawa, która zbudowała w Tychach jeden z najnowocześniejszych obiektów sportowych w Polsce – tyski Stadion Miejski.


Nazwa inwestycji: Aquapark Tychy, Wodny Park Tychy
Inwestor: Regionalne Centrum Gospodarki Wodno-Ściekowej S.A.
Generalny Wykonawca: Mostostal Warszawa S.A.
Wartość kontraktu: 114,6 mln zł brutto
Termin realizacji: 2014–2018

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej