Apartamentowiec Flare od Archicom. Luksus 700 m od Pałacu Kultury

2024-12-11 15:00

Apartamentowiec Flare powstanie w warszawskim Śródmieściu, przy ul. Grzybowskiej. Nową inwestycję zapowiedziała firma Archicom, odpowiedzialna m.in. za powstające właśnie Apartamenty M7 na Woli. W budynku Flare znajdą się wykończone pod klucz luksusowe apartamenty i dzieła sztuki.

#MuratorPlus: Orle gniazdo w Beskidach otwarte. Hotel Mercure Szczyrk Resort

Spis treści

  1. Apartamentowiec Flare powstanie przy Grzybowskiej 6A w Warszawie
  2. Anish Kapoor i Pieter Obels w częściach wspólnych budynku Flare

Apartamentowiec Flare powstanie przy Grzybowskiej 6A w Warszawie

Deweloper Archicom od pewnego czasu rozwija linię inwestycji pod nazwą Archicom Collection. To ekskluzywne inwestycje mieszkaniowe w prestiżowych lokalizacjach, oferujące wysoki standard, rozmaite udogodnienia oraz wyjątkowe dekoracje pod postacią dzieł sztuki wybitnych artystów. W ramach tej linii powstają m.in. Apartamenty M7 na Woli, stanowiące część inwestycji Towarowa 22.

Teraz do linii Archicom Collection dołączy inwestycja przy ul. Grzybowskiej 6A, zaledwie ok. 700 m od Pałacu Kultury i Nauki. Dziś w tym miejscu znajduje się niedokończony budynek mieszkalny, który deweloper przebuduje na apartamentowiec Flare. Budynek całkowicie się zmieni, zyskując nową elewację projektu pracowni BJK Architekci (z dużymi przeszkleniami i lastryko) oraz wnętrza zaprojektowane przez KUOO TAMIZO Architects. Jak na razie nie podano terminu realizacji, ale z dużej ilości udostępnionych informacji można wnioskować, że jest już bliski.

To oferta skierowana do klientów ceniących najwyższą jakość i zyskowność swoich decyzji. Flare będzie apartamentowcem, który na nowo zdefiniuje luksus i wyznaczy standardy w segmencie premium, m.in. dzięki swojej lokalizacji, filozofii miejsca, zachwycającym wnętrzom oraz unikalnej sztuce, której szukaliśmy w światowych galeriach

– zapowiada Dawid Wrona, Chief Operating Officer w Archicom

15-kondygnacyjny Flare zaoferuje 76 apartamentów o metrażu od 30 do nawet 190 m². Będą wśród nich m.in. luksusowe penthouse'y. Wszystkie lokale mieszkalne będą w pełni wykończone, a nabywcy będą mogli wybierać spośród 3 propozycji wykończenia (z możliwością dalszej personalizacji). Tarasy oraz loggie zaoferują nabywcom m.in. niesamowite widoki na warszawskie Śródmieście. Dodatkowo w parterze znajdą się dwa lokale usługowe o powierzchni 80 i 112 m².

Anish Kapoor i Pieter Obels w częściach wspólnych budynku Flare

Pogranicze Śródmieścia i Woli w Warszawie to dziś obszar, w którym przybywa luksusowych inwestycji mieszkaniowych. Dość wspomnieć, że w nowych apartamentowcach na Woli ceny mieszkań potrafią sięgać nawet 30–50 tys. zł/m². Na tym tle kolejnym prestiżowym inwestycjom trudno dziś się wyróżnić wyłącznie wysokim standardem czy topową lokalizacją. Potrzeba czegoś więcej, wyróżnika.

W przypadku linii Archicom Collection postawiono na sztukę. Nie inaczej będzie w apartamentowcu Flare, gdzie pojawią się dzieła znanych artystów: Anisha Kapoora oraz Pietera Obelsa.

Sztuka to kluczowy element kolekcji inwestycji Archicom Collection. Jest nie tylko ozdobą, ale i integralną częścią przestrzeni, która wzbogaca doświadczenia mieszkańców. Inspiruje i podkreśla wyjątkowość otoczenia – mówi Dawid Wrona. – Rzeźba Obelsa w strefie wejściowej Flare przyciąga wzrok i wprowadza w atmosferę wyjątkowości. Jej metalowa forma nawiązuje do historycznej funkcji tej przestrzeni. Przed wojną w tym miejscu znajdowała się kamienica, pełniąca rolę składu wyrobów metalowych. Dzieło symbolizuje trwałość, rozwój i zmiany, będąc pomostem łączącym przeszłość budynku z jego nowoczesnym charakterem. To właśnie gra między tradycją a współczesnością definiuje unikalną tożsamości Flare i łączy dziedzictwo Warszawy z nowoczesnym kontekstem.

Nie zabraknie też oczywiście rozmaitych atrakcji i udogodnień dla nabywców luksusowych apartamentów. Zapowiedziano m.in. liczne rozwiązania smart home ułatwiające życie (m.in. zdalne oraz głosowe sterowanie oświetleniem oraz temperaturą). Przewidziano też – standardowe już w przypadku nowoczesnych mieszkań – otwieranie bram wjazdowych, drzwi oraz wind za pomocą aplikacji w smartfonie.

Architektura-murator. Podcast 30/30
Zbigniew Maćków. Robi się gęsto
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej