Wrocław: budowa stadionu bezpieczna

2010-07-12 11:27
Stadion we Wrocławiu coraz większy
Autor: PL.2012

Budowa stadionu na UEFA EURO 2012TM nie jest zagrożona. - Umowa podpisana z niemiecką firmą Max Bögl jest ważna, prace są kontynuowane, a realizacji projektu nic nie zagraża - po doniesieniach prasowych uspokaja Prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz.

Zobacz koniecznie: Stadion we Wrocławiu coraz większy

Przypomnijmy. Miasto rozwiązało umowę z pierwszym wykonawcą stadionu - Mostostalem - pod koniec 2009 r. Powodem takiej decyzji były opóźnienia przy realizacji inwestycji, których, zdaniem miasta, nie dało się nadrobić. Nowego wykonawcę, firmę Max Bögl, wybrano w trybie z wolnej ręki. Taką procedurę kwestionuje Urząd Zmówień Publicznych.

- Zrobiliśmy to, czego oczekiwali wrocławianie i UEFA, czyli szybko znaleźliśmy nowego wykonawcę - zarzuty urzędu odpiera prezydent Dutkiewicz. - Spór z UZP dotyczy ścieżki, którą doszliśmy do wyboru nowego wykonawcy, nie podpisanej z nim umowy.

Zobacz koniecznie: Stadion we Wrocławiu: zgodnie z planem

Według specjalistów wybór procedury z wolnej ręki jest zgodny z prawem i uzasadniony.
- Gdyby miasto szukało wykonawcy w procedurze ograniczonego przetargu prawdopodobnie przetarg toczyłby się do dziś - mówi specjalista od prawa zamówień publicznych dr Tomasz Kwieciński.

O sytuacji są poinformowani Martin Kallen - dyrektor organizacyjny turnieju UEFA EURO 2012TM oraz minister sportu Adam Giersz. 
- Obaj są spokojni o naszą inwestycję - zapewniają władze Wrocławia.

Miasto złoży zastrzeżenia do wyników kontroli UZP. Sporne kwestie może rozstrzygnąć Krajowa Izba Odwoławcza.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej