Firma Roto rzuciła wyzwanie Veluksowi i Fakro

2017-11-20 17:03
Roto
Autor: Roto

Firma Roto Frank wprowadziła na rynek okna dachowe z PVC, które mają konkurować głównie z oknami potentata, jakim w Niemczech jest firma Velux.

Mówił o tym w czasie międzynarodowej konferencji prasowej w Leinfelden koło Stuttgartu prezes Roto Okna dachowe i systemy solarne Christoph Hugenberg. Przyznał, że Roto nie miała do tej pory w ofercie okien dachowych z PVC w średnim i niskim segmencie cen, a właśnie na takie okna jest obecnie w Niemczech największy popyt.

Patrz także: okno RotoQ z lepszym współczynnikiem Uw>>

– Nowe okno RotoQ wypełnia tę lukę – przekonywał Hugenberg. I pochwalił się, że łatwość montażu oraz wysoką jakość i efektywność energetyczną okien RotoQ i Designo R8 w wersji z PVC potwierdzili naukowcy z TÜV Rheinland. W 2018 r. ten niemiecki producent wprowadzi na rynek okno Roto Designo R8 Quadro, którego montaż będzie szybszy i bezpieczniejszy.

Roto
Autor: Marek Wielgo

Roto od marca 2017 r. prowadzi w Niemczech i Austrii nietypową promocję swoich okien. A mianowicie wozi je od miasta do miasta specjalną ciężarówką, a eksperci Roto pokazują lokalnym dystrybutorom, rzemieślnikom i dekarzom ich zalety i przewagi konkurencyjne, np. że montaż jest intuicyjny. Dyrektor ds. klientów i rynków w Roto Okna Dachowe Stephan Hettwer zapewniał, że „stoisko na kołach” wzbudza ogromne zainteresowanie. Do końca listopada odbędzie się ok. 100 imprez prezentacyjnych.

Roto
Autor: Marek Wielgo

– Taką formę popularyzacji produktów Roto podpowiedzieli tej firmie jej partnerzy handlowi. W ten sposób budowane jest przywiązanie do marki, a także więź między dystrybutorami i wykonawcami – przyznaje prezes Centrum Analiz Branżowych Robert Klos. A to przywiązanie w ostatnich latach wyraźnie słabło w całej branży okiennej, o czym świadczy kurczący się udział w niemieckim rynku stolarki budowlanej lokalnych producentów. W Roto oceniają, że już co piąte okno montowane w Niemczech pochodzi z importu, m.in. z Polski. Niemieccy dziennikarze pytali Prezesa Roto Eckharda Keilla o przyczyny tego zjawiska. Eckhard Keill zwrócił uwagę, że niska cena nie jest najważniejsza. Z punktu widzenia handlowców kluczowy jest termin dostaw, a w tym niemieccy producenci często przegrywają z zagranicznymi konkurentami.

Patrz także: eksport okien i drzwi polską specjalnością w UE>>

Eksport stolarki budowlanej
Autor: CAB

Dodajmy, że – według Centrum Analiz Branżowych - w pierwszym półroczu 2017 r. polscy producenci stolarki budowlanej sprzedali na rynkach zagranicznych 9,5 mln okien i drzwi o łącznej wartości 871 mln euro. W ujęciu ilościowym eksport wzrósł o 8,7%, a w wartościowym aż o 11%. Jest to więc kolejny sezon, który zakończy się wzrostem eksportu. Z prognozy CAB wynika, że w 2017 r. wielkość eksportu stolarki budowlanej z Polski wzrośnie ogółem o 6-9% i przekroczy 10 mln sztuk okien i drzwi.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej