Pol-Aqua i oczyszczalnie ścieków: nowa specjalizacja?

2011-05-02 12:17
Pol-Aqua i oczyszczalnia ściekow w Maszewie
Autor: Wodociągi Płockie

Wodociągi Płockie podpisały z firmą Pol-Aqua umowę na ponad 63 mln zł. Kontrakt dotyczy oczyszczalni ścieków w Maszewie.   

Podpisana umowa dotyczy zadania: Przebudowa i rozbudowa oczyszczalni ścieków w Maszewie- etap II realizowanego w ramach projektu Funduszu Spójności pn.: "Uporządkowanie gospodarki ściekowej na terenie Miasta Płocka, etap I". Kontrakt jest wart 63 069 376 zł brutto.
Na realizację inwestycji Pol-Aqua ma 27 miesięcy od daty podpisania umowy. Zadanie polegać będzie na przebudowie i rozbudowie oczyszczalni w zakresie:
- gospodarki ściekowej;
- gospodarki osadowej;
- gospodarki gazowej;
- automatyki i pomiarów.

Przeczytaj również: Kwietniowa koniunktura w budownictwie

To nie jedyna budowa Pol-Aquy związana z tą dziedziną. Firma jest liderem konsorcjum, które zmodernizuje centralną oczyszczalnię ścieków w Gliwicach. Inwestorem jest Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Gliwicach. Wartość umowy wynosi ponad 40 mln zł. Inwestycja realizowana jest dzięki funduszom unijnym ze środków Funduszu Spójności. Kontrakt zostanie wykonany w ciągu dwóch lat. Umowa została podpisana w połowie marca.  

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej