Buduje i wynajmuje

2008-03-07 15:05

Właściciel, zarządca i deweloper obiektów dystrybucyjnych na świecie - ProLogis - w 2008 rok wchodzi z nowymi umowami podpisanymi na budowę i najem ponad 102 000 m2 powierzchni magazynowej na terenie Polski. 

"Nadal odnotowuje się nadzwyczajną aktywność w sektorze budownictwa i najmu w całej Polsce" - powiedział Michael de Jong-Douglas, Managing Director ProLogis na Europę Środkowo-Wschodnią - "Polska okazała się idealną lokalizacją dla działalności produkcyjnej oraz dystrybucyjnej i jest obecnie jednym z najszybciej rozwijających się europejskich rynków, na których działa nasza firma. Dzięki dużej liczbie ludności, silnej gospodarce i niskim kosztom pracy, Polska okazała się istotnym elementem sieci usług logistycznych."

ProLogis podpisał nowe umowy najmu we wszystkich najważniejszych regionach logistycznych Polski. Transakcje obejmują m.in.:

  • 17 200 m2 powierzchni magazynowej typu "built-to-suit" (która zostanie wybudowana zgodnie z wymaganiami klienta) na terenie ProLogis Park Piotrków II w Polsce centralnej wynajętej firmie Vobis, specjalistycznej sieci sprzedaży sprzętu cyfrowego w kraju;
  • 14 600 m2 wynajęte w ProLogis Park Dąbrowa firmie Fiege, dostawcy usług logistycznych na rynku europejskim. Fiege obecnie wynajmuje ponad 45 000 m2 od ProLogis na terenie parku i 53 400 m2 od ProLogis w Europie i Azji;
  • 6900 m2 na terenie ProLogis Park Poznań II wynajęte firmie DHL, dostawcy usług logistycznych. DHL wykorzysta wynajętą powierzchnię jako regionalne centrum dystrybucji, obsługujące klientów na terenie Polski wschodniej i południowej.
  • 4800 m2 nowo wybudowanej powierzchni magazynowej w ProLogis Park Wrocław wynajęte Rhenus Fastrack, również dostawcy usług logistycznych, który wynajmuje od ProLogis przeszło 27 400 m2 w różnych lokalizacjach, m.in. w Czechach, Niemczech i Polsce.
  • ProLogis dysponuje ponad 1,72 mln m2 powierzchni magazynowej własnej, zarządzanej bądź w trakcie budowy (stan na 31.12.2007).
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej