Autostrada A2: GDDKiA podpisała umowę z wykonawcą drugiego odcinka po chińskim konsorcjum

2011-08-02 14:34
A2 Stryków - Konotopa
Autor: GDDKiA

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) podpisała umowę na dokończenie budowy drugiego odcinka (C) Autostrady A2 Stryków-Konotopa, po chińskim konsorcjum. Wartość umowy wynosi ponad 700 mln złotych.

GDDKiA podpisała umowę z drugim wykonawcą budowy autostrady A2 Stryków-Konotopa.  na odcinku C, zostanie dokończona przez konsorcjum firm Boegl & Krysl i Dolnośląskie Surowce Skalne.
Autostrada A2W ramach robót drogowych konsorcjum wybuduje 20 km odcinek Autostardy A2 za 756,05 mln złotych, czyli o ponad 200 mln złotych więcej, niż pierwotnie miało wybudować chińskie konsorcjum.
Jednakże, jak poinformaowała GDDKiA kwota ta jest niższa od żądanej przez Covec, za dokończenie inwestycji.
Kwoty wynegocjowane z nowymi wykonawcami, są w sumie o blisko pół miliarda złotych niższe, od sum żądanych za dokończenie budowy przez chińskie konsorcjum oraz zbliżone do drugich w kolejności ofert z przetargu z 2009 roku. Chodzi o przetarg, który wówczas wygrali Chińczycy.
Przekazanie placu budowy nowemu wykonawcy ma odbyć się 2 sierpnia.

Autostrada A2, a EURO 2012

GDDKiA przewiduje, że roboty drogowe na obu odcinkach (A i C) autostrady A2 zakończą się w pażdzierniku 2012 roku, czyli już po EURO 2012. GDDKiA informuje, że wykonawcy zobowiązani są do zapewnienia przejezdności trasy do 31 maja 2012 roku.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Czytaj więcej