Sklep PGG od marca 2023 zwiększył limit na zakup węgla przez internet. Ile węgla można kupić?

2023-03-12 8:03

Sklep PGG od 6 marca 2023 zwiększył roczny limit zakupu węgla przez internet. W e-sklepie PGG można teraz kupić nie 3, a 5 ton węgla i dotyczy to wszystkich sortymentów węgla, z węglem workowanym włącznie. Węgiel ma być też łatwiej dostępny.

Spis treści

  1. W PGG kupisz więcej węgla!
  2. Węgla w sklepie PGG ma być coraz więcej
  3. Ceny węgla PGG - marzec 2023
  4. Uwaga na strony podszywające się pod sklep internetowy PGG

W PGG kupisz więcej węgla!

Od 6 marca 2023 sklep internetowy Polskiej Grupy Górniczej (PGG) zwiększył z 3 do 5 ton roczny limit zakupu węgla na jednego klienta. Limit obejmuje wszystkie rodzaje surowca dostępne w e-sklepie, łącznie z węglem workowanym.

- Zwiększenie limitu to odpowiedź na docierające do nas sygnały ze strony kupujących oraz rosnące zainteresowanie zakupami w sklepie internetowym - wyjaśnił Tomasz Głogowski, Rzecznik Polskiej Grupy Górniczej (PGG).

Zakupu węgla można dokonać wraz z wyborem Kwalifikowanego Dostawcy Węgla - obecnie działa ich 137 na terenie całej Polski, ale jak zapowiada spółka, ta liczba ma być podwojona.

Węgla w sklepie PGG ma być coraz więcej

W tej chwili dobiega końca realizacja ogólnopolskiego programu dystrybucji węgla dla mieszkańców za pośrednictwem gmin, w ramach którego PGG dostarczyła. blisko 900 samorządom ok. 1,3 mln ton węgla. Oprócz PGG w programie sprzedaży węgla przez gminy biorą udział także inne spółki węglowe: PGE Paliwa, Węglokoks Kraj, Tauron Wydobycie i Lubelski Węgiel Bogdanka.

Jednocześnie zakończenie sprzedaży węgla przez gminy pozwoli na stopniowe odnowienie pełnej oferty węgla w sprzedaży internetowej: w e-sklepie ponownie pojawią się pozostałe sortymenty węgla luzem, a także w większej niż dotąd ilości - ekogroszki workowane - zapowiedział rzecznik PGG.

Dodał też, że PGG pracuje nad ofertą, która zapewni klientom zakup krajowego węgla o gwarantowanej jakości po gwarantowanej cenie producenta. Szczegóły tej oferty mają być przedstawione wkrótce.

Ceny węgla PGG - marzec 2023

Od końca zeszłego roku ceny w PGG nie zmieniają się. Jakie są aktualne ceny węgla w sklepie PGG?

  • Pieklorz, Karlik Ekogroszek workowany - 1770 zł/tona
  • Pieklorz, Karlik Ekogroszek luz - 1520/ zł/ tona
  • Retopal Ekogroszek luz - 1520 zł/tona
  • Greenpal Ekomiał - 1335 zł/tona
  • Węgiel Orzech, Groszek luz - 1420 lub 14710 zł/tona, w zależności od kopalni.
  • Miał 21-24 kosztuje w tej chwili 1105 zł/t.

Przypomnijmy, że w 2022 sklep PGG notował kilka podwyżek cen węgla. Tylko na przełomie sierpnia i września były dwie podwyżki cen węgla i ekogroszku. Spółka wzrost cen tłumaczyła wyższymi kosztami produkcji oraz inwestycjami mającymi na celu zwiększenia produkcji węgla opałowego. Każda z podwyżek wyniosła średnio 20%.

Na poniższych zrzutach ze sklepu PGG widać jak zmieniły się ceny od sierpnia do września 2022.

ceny ekogroszku PGG
Autor: PGG Ceny ekogroszku w e-sklepie PGG z 8 września Link: Kliknij i powiększ
PGG sklep
Autor: PGG sklep PGG sklep internetowy - ceny z 19.08 Link: Klinknij i powiększ
Sklep PGG
Autor: PGG Ceny węgla w PGG z 9 sierpnia 2022 Link: Kliknij i powiększ

Uwaga na strony podszywające się pod sklep internetowy PGG

Spółka przestrzega przed oszustami, którzy podszywają się pod sklep internetowy PGG. Ostatnim takim przykładem jest witryna o adresie https://pgg-zamowienia.pl, która prawdopodobnie służy do wyłudzania danych osobowych lub też prób oszustwa przez żądanie zapłaty za fikcyjne zamówienia węgla.

PGG podkreśla, że jedynym prawdziwym adresem sklepu internetowego PGG jest https://sklep.pgg.pl.

Paweł Wiśniewski

Kryzys węglowy, problem z kontraktami na gaz - czy będziemy mieli czym ogrzać dom na jesieni?

Posłuchaj wywiadu z Bogusławem Grabowskim - podcast "Express Biedrzyckiej".

Listen to "Teraz zostało już tylko różaniec odmawiać - Bogusław Grabowski o kryzysie węglowym [Express Biedrzyckiej]" on Spreaker.
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej