Stowarzyszenie na Rzecz Systemów Ociepleń (SSO) – nowe władze i zadania SSO na kadencję 2019-2021

2019-05-16 14:30
Europejskie standardy ETICS
Autor: SSO

Wynikiem 47:0 zakończyło się głosowanie na nowego prezesa zarządu Stowarzyszenia na Rzecz Systemów Ociepleń (SSO). Po raz czwarty został nim 10 maja 2019 dr inż. Jacek Michalak. Nowe władze SSO będą kontynuować szeroko zakrojone działania postawione na edukację i wspierać poszukiwania nowych rozwiązań ETICS w zakresie poprawy efektywności energetycznej budynków.

W nowych władzach SSO jest więcej nazwisk znanych z poprzedniej kadencji, jak Jacek Kulig (wiceprezes, Henkel), Kamil Kiejna (wiceprezes, Polskie Stowarzyszenie Producentów Styropianu) oraz Grzegorz Burzyński (Koelner). Ale do zarządu dołączyły też nowe postaci: Bożena Serwatka-Berbeć (Caparol) i Marek Śliwiński (Mapei).

Nowy zarząd SSO
Autor: SSO Nowy zarząd SSO. Od lewej: Marek Śliwiński, Jacek Kulig, Bożena Serwatka- Berbeć, Jacek Michalak, Kamil Kiejna i Grzegorz Burzyński

– Szukamy ciągle nowych rozwiązań w zakresie poprawy efektywności energetycznej budynków. Współcześnie kluczowe są kwestie zrównoważonego rozwoju, ich znaczenie rośnie z roku na rok. Ważnym zagadnieniem jest wydłużenie okresu eksploatacji ociepleń, ponieważ ETICS to najpopularniejsza i najbardziej skuteczna metoda izolacji termicznej ścian zewnętrznych budynków. W stowarzyszeniu nie zapominamy też o naszej podstawowej misji, jaką jest edukacja w kwestii kompleksowego podejścia do ociepleń i termomodernizacji, systemowego doboru materiałów oraz prawidłowej kolejności realizowanych przedsięwzięć. Jest wiele zasad w kompleksowym podejściu do termomodernizacji i będziemy je stale przypominać, w trosce o dobro konsumentów i jakość oraz skalę inwestycji ociepleniowych w naszym kraju. – pokreślił Jacek Michalak, prezes SSO (Atlas).

Stowarzyszenie na Rzecz Systemów Ociepleń (SSO)

Organizacja branżowa czołowych polskich producentów materiałów do wykonywania systemów ETICS. Celem stowarzyszenia jest upowszechnienie kompletnych rozwiązań technologicznych o udokumentowanej jakości, gwarantujących komfort i bezpieczeństwo użytkowania. Inicjatywy podejmowane przez SSO wspierają rozwój energooszczędnego i zrównoważonego budownictwa. Stowarzyszenie promuje również prawidłowe wykonawstwo robót elewacyjnych oraz standardy eksploatacji systemów ociepleń. Organizacja działa od 2003 roku. Jest jednym z inicjatorów powołania, w roku 2008, European Association for ETICS (EAE), forum współpracy krajowych stowarzyszeń.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej