Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokują reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz Adblock, następnie Odśwież stronę
Przejdź do serwisu
adb_popup_graphic

Inwestycje komercyjne

Galeria Wzgórze w Gdyni będzie gotowa w 2013 r.

Tagi:
centrum handlowe Wzgórze
,
galeria w Gdyni
,
Galeria Wzgórze
,
Mayland Real Estate
,
RD bud

Od jesieni 2011 r. trwają prace przy budowie CH Wzgórze w Gdyni. Wykonawcą inwestycji jest warszawska firma RD bud. Galeria w Gdyni będzie jednym z największych tego typu obiektów w Polsce - większa od wybudowanej w 2007 r. Galerii Bałtyckiej i porównywalna ze Złotymi Tarasami. Inwestor, Mayland Real Estate poinformował, że galeria w Gdyni zostanie otwarta 27 września 2013 r.

Galeria w Gdyni będzie miała 70 tys. mkw. powierzchni użytkowej. Znajdzie się tu 250 sklepów. Oprócz lokali handlowo-usługowych zaplanowano część rozrywkową z nowoczesnym kinem o powierzchni 2800 m2. Centrum handlowe Wzgórze położone jest u zbiegu ulic Kazimierza Górskiego i św. Maksymiliana, 300 m od centrum Gdyni. W pobliżu znajduje się Trójmiejski Park Krajobrazowy, dlatego główna elewacja budynku wykonana zostanie z układanych warstwowo materiałów, a przednia ściana porośnięta będzie specjalnym gatunkiem roślinności bluszczowej, zmieniającej kolor wraz z porami roku. Zabieg ten ma pomóc wkomponować obiekt w otoczenie. Przebudowa CH Wzgórze jest prowadzona wg koncepcji przygotowanej przez biuro architektoniczne Valode&Pistre.

Wizualizacja CH Wzgórze
Wizualizacja CH Wzgórze
Fot.: Gut PR

- Firma RD bud często podejmuje się realizacji ambitnych inwestycji. Taką z pewnością jest budowa CH Wzgórze. Choć za każdym razem taki projekt jest wyzwaniem, wiemy jak się z nim zmierzyć. Jesteśmy przekonani, że dzięki naszym staraniom i sukcesywnie realizowanym etapom nowo budowana galeria stanie się wyjątkowym elementem architektury krajobrazu – komentuje Eric Agnello, dyrektor generalny firmy RD bud.

Nowo budowana galeria jest obecnie najdroższą inwestycją pod względem wartości, realizowaną w Gdyni i jedną z większych w Polsce, której budowę prowadzi firma RD bud. Budżet projektu wynosi prawie 150 mln euro.

Galeria
Pokaz slajdów:

Czytaj dalej:
  • 1
  • 2
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
W serwisie:
ZPR Media S.A.:
Serwisy internetowe:
Dom i ogród:
Architektura i budownictwo:
Styl życia:
Rozrywka, informacja:
Hobby i wypoczynek:
Wideo:
Zakupy:
Miesięcznik: