Wieści z rynku

Kraków, Nowy Targ, Krynica, Przemyśl, Kielce: nieruchomości Agencji Mienia Wojskowego na sprzedaż

Tagi:
Agencja Mienia Wojskowego
,
działki na sprzedaż
,
grunty inwestycyjne
,
inwestycje
,
Kielce
,
Kraków
,
Krynica
,
Mochnaczka
,
nieruchomości
,
Nowy Sącz
,
Przemyśl

Po dobrym roku 2010, Oddział Terenowy Agencji Mienia Wojskowego w Krakowie już wkrótce wystawi do przetargu kolejne atrakcyjne nieruchomości. Ofertę krakowskiego Oddziału Agencji powinny bacznie śledzić osoby, które szukają gruntów inwestycyjnych w Małopolsce oraz województwach podkarpackim i świętokrzyskim. Jeszcze w pierwszym kwartale roku na rynek trafią działki położone m.in. w Krakowie (ul. Rakowicka i Wita Stwosza), Nowym Targu (14 działek przy ul. Wojsk Ochrony Pogranicza i Sybiraków), Krynicy (10 działek w miejscowości Mochnaczka) i Przemyślu (3,5 ha zabudowanego terenu). Środki uzyskane z ich sprzedaży zasilą Fundusz Modernizacji Sił Zbrojnych RP, na który AMW przekazała już 1,3 mld zł.

Nieruchomość w centrum Krakowa

Inwestycyjnym hitem będzie z pewnością blisko hektarowa nieruchomość zlokalizowana w krakowskiej dzielnicy Śródmieście, przy ul. Rakowickiej i Wita Stwosza. Cena wywoławcza za niezabudowaną działkę położoną w pobliżu trasy relacji Kraków – Radom – Warszawa (Al. 29 listopada) oraz Ronda Mogilskiego - jednego z głównych węzłów komunikacyjnych miasta to 11 mln 800 tys. zł.

Nieruchomość znajduje się ponadto w obrębie Nowego Miasta – dynamicznie rozwijającej części Krakowa, która przyciąga inwestycje o charakterze mieszkaniowym, biznesowym i usługowo-handlowym . W ramach jej rozbudowy powstało tam m.in. Krakowskie Centrum Komunikacyjne, Galeria Krakowska, czterogwiazdkowy hotel oraz biurowce i apartamentowce. Do bezpośredniego sąsiedztwa działki należy też Dworzec Główny, kompleks Uniwersytetu Ekonomicznego, Muzeum Armii Krajowej oraz nowo powstające osiedle wielorodzinne z usługami towarzyszącymi. Dzięki takiemu usytuowaniu nieruchomość może być wykorzystana pod zabudowę mieszkaniową i komercyjno-usługową.

Kraków, ul. Rakowicka
Kraków, ul. Rakowicka
Fot.: Agencja Mienia Wojskowego

Zgodnie z istniejącym Studium Uwarunkowań i Kierunków Zagospodarowania Przestrzennego działka oznaczona jest jako tereny centrum miejskiego – Nowe Centrum. Obecny stan zagospodarowania tego terenu, w połączeniu z atutami samej nieruchomości daje szansę na stworzenie w samym centrum Krakowa zabudowy o charakterze wielkomiejskim, zgodnej z tradycjami urbanistycznymi miasta. Przewidywany termin przetargu to marzec bieżącego roku.

Mochnaczka (Krynica): 10 działek

Jeszcze w lutym br. pod młotek trafi dziewięć działek usytuowanych w miejscowości Mochnaczka, w odległości niespełna 2,5 km od jednego z najbardziej znanych górskich kurortów w kraju - Krynicy. W pobliżu nieruchomości przebiega droga, która zapewnia dogodne połączenie komunikacyjne z Krakowem i Nowym Sączem. Łączna powierzchnia terenu to 6 ha, które zostało podzielone na cztery pozycje przetargowe, o wielkości od ponad 0,8 ha do prawie 1,8 ha. Ich cena wywoławcza waha się od 315 tys. zł do 1 mln 170 tys. zł.

Krynica - Mochnaczka
Krynica - Mochnaczka
Fot.: Agencia Mienia Wojskowego

Czytaj dalej:
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
W serwisie:
ZPR Media S.A.:
Serwisy internetowe:
Dom i ogród:
Styl życia:
Rozrywka, informacja:
Hobby i wypoczynek:
Architektura i budownictwo:
Zakupy:
Wideo:
Miesięcznik: