Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokują reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz Adblock, następnie Odśwież stronę
Przejdź do serwisu
adb_popup_graphic

Prawo

Zwrot podatku VAT od materiałów budowlanych

Tagi:
materiały budowlane
,
podatek
,
prawo
,
VAT

Ministerstwo Transportu i Budownictwa we współpracy z Ministerstwem Finansów uzgodniło katalog materiałów budowlanych, które są objęte zwrotem podatku VAT. Dotyczy to tych materiałów, które do dnia 30 kwietnia 2004 r. były opodatkowane 7-proc. stawką VAT, a od 1 maja 2004 r. są opodatkowane stawką 22-proc.


Materiały zawarte w wykazie będą objęte systemem zwrotu wydatków w związku z wejściem w życie dnia 1 stycznia 2006 r. ustawy z dnia 29 sierpnia 2005 r. o zwrocie osobom fizycznym niektórych wydatków związanych z budownictwem mieszkaniowym (Dz. U. Nr 177, poz. 1468).
Ustawa ta pozwala osobom fizycznym ubiegać się o zwrot części wydatków na materiały budowlane zakupione od dnia 1 maja 2004 r. do 31 grudnia 2007 r.
Przedstawiony wykaz materiałów budowlanych stanowi załącznik do obwieszczenia, które zostanie opublikowane w Dzienniku Urzędowym Ministra Transportu i Budownictwa (Nr 1 2006 r., poz. 1).


Czytaj dalej:
  • 1
  • 2
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
W serwisie:
Grupa ZPR Media:
Serwisy internetowe:
Dom i ogród:
Architektura i budownictwo:
Styl życia:
Rozrywka, informacja:
Hobby i wypoczynek:
Wideo:
Zakupy:
Miesięcznik: