Wiadukt bez dojazdów w Ursusie w końcu „ożyje”. Jest wykonawca drogi dojazdowej do niego

2024-03-28 17:07

Słynny warszawski „wiadukt bez dojazdów” ma szansę w końcu zniknąć z mapy Googla pod tą nazwą, bo dzielnica Ursus właśnie wybrała wykonawcę drogi dojazdowej do niego. Umowa ma być podpisana jeszcze w kwietniu. W planach przetarg na drogę dojazdową od strony Piastowa.

Spis treści

  1. Wiadukt bez dojazdów w Warszawie jest nawet w mapach Googla
  2. Wiadukt widmo w Ursusie będzie miał drogę dojazdową
  3. Budowa drogi do wiaduktu bez dojazdów ruszy w ciągu kilku tygodni
  4. Przetarg na budowę drugiego dojazdu do wiaduktu jeszcze w tym roku
  5. Droga dojazdowa do wiaduktu bez dojazdów, ale nie tylko

Wiadukt bez dojazdów w Warszawie jest nawet w mapach Googla

Po wybudowanym przed 11 laty wiadukcie przy Południowej Obwodnicy Warszawy nie jeżdżą żadne auta. Niektórzy mówią, że to wiadukt widmo. Mieszkańcy dzielnicy na 10 rocznicę jego wybudowania kupili nawet tort i zorganizowali urodziny „wiaduktu bez dojazdu”.

Po głównym wiadukcie, po którym biegnie trasa ekspresowa S2, stanowiąca Południową Obwodnicę Warszawy, samochody jeżdżą od lat. Trasę wraz z wiaduktem wybudowała w 2013 roku GDDKiA.

Dodatkowy mniejszy wiadukt nad linią kolejową Warszawa Katowice wybudowano po to, by przejął komunikację drogową na poziomie lokalnym. Obiekt miał łączyć dzielnicę Ursus z Piastowem (ulicę Orląt Lwowskich z Piastowską). Na razie nie łączy, bo nie można na niego wjechać. Bariery i ekrany na wiadukcie przez lata pokrywały graffiti. Obiekt nie był użytkowany, bo brakuje dróg dojazdowych z obu stron. Na mapach Googla wystarczy wpisać nazwę „wiadukt bez dojazdów”, by go znaleźć. Tak właśnie został oznaczony ten obiekt.

Wiadukt widmo w Ursusie będzie miał drogę dojazdową

Wszystko to jednak prawdopodobnie jeszcze w tym roku przejdzie do historii, bo dzielnica Ursus wybrała właśnie wykonawcę budowy drogi dojazdowej do wiaduktu od strony Ursusa. W tegorocznych planach jest również przetarg na budowę dojazdu od strony Piastowa.

Ursus miał na sfinansowanie inwestycji 5,6 mln złotych. Do przetargu zgłosiły się trzy firmy. Oferty dwóch z nich przekraczały te kwotę (5,9 mln zł i 8,2 mln zł). Wybrano ofertę firmy Instalnika, która zadeklarowała wybudowanie drogi dojazdowej do wiaduktu za 4,56 mln zł.

Budowa drogi do wiaduktu bez dojazdów ruszy w ciągu kilku tygodni

Jak poinformowała nas Agnieszka Wall, rzeczniczka Urzędu Dzielnicy Ursus m. St. Warszawy, obecnie trwa sprawdzanie dokumentacji przetargowej pod względem formalnym.

Jeśli wszystko pójdzie dobrze, to jeszcze w kwietniu popiszemy umowę z wykonawcą. I, zgodnie z umową, na realizację wykonawca będzie miał pięć miesięcy od podpisania umowy - mówi Agnieszka Wall.

Przetarg na budowę drugiego dojazdu do wiaduktu jeszcze w tym roku

Wszystko wskazuje na to, że tak właśnie się stanie. Jak powiedziała nam rzeczniczka, gmina ma już pozwolenie na budowę dróg dojazdowych z obu stron wiaduktu.

Wszystkie formalności już mamy załatwione, mamy projekt na budowę dróg dojazdowych z dwóch stron. To nasza gmina będzie realizować budowę dróg z obu stron wiaduktu, choć druga droga jest już na terenie Piastowa. Podpisaliśmy specjalne porozumienie z Piastowem w tej sprawie – mówi Agnieszka Wall.

Droga dojazdowa do wiaduktu bez dojazdów, ale nie tylko

Inwestycja , którą zrealizuje dla Ursusa firma Instalnika obejmuje budowę drogi dojazdowej do wiaduktu o formalnej nazwie WD-64, ale nie tylko. Firma ma wykonać też w odpowiednimi zakresie nawierzchnie chodników i ścieżki rowerowej biegnącej tędy odwodnienie, oświetlenie LED, mur oporowy a także zagospodarować zieleń.

Czytaj też:

Listen on Spreaker.
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Tekst sponsorowany

Czytaj więcej