Urząd Morski w Gdyni będzie rozbudowany. Przy ul. Chrzanowskiego powstanie nowy obiekt

2021-12-29 9:46
Urząd Morski w Gdyni
Autor: Soletanche Polska Urząd Morski w Gdyni - prace związane z przygotowaniem gruntu pod budowę budynku biurowo-warsztatowo-magazynowego

Urząd Morski w Gdyni zostanie powiększony o budynek biurowo-warsztatowo-magazynowy. Przygotowany został już grunt pod budowę obiektu. Zajęła się tym firma Soletanche Polska na mocy umowy zawartej z Urzędem Morskim w Gdyni. Dowiedz się więcej o inwestycji.

Urząd Morski w Gdyni już kilka lat temu rozpoczął starania o budowę nowego obiektu, do którego mogłyby zostać przeniesione funkcje magazynowe oraz te związane z obsługą floty samochodowej. Dziś wiadomo, ze nowy budynek biurowo-warsztatowo-magazynowy powstanie w Gdyni, na działce przy ul. Chrzanowskiego 10.

Trzeba dodać, że dotychczasowa baza transportowa Urzędu Morskiego w Gdyni musi zostać częściowo zlikwidowana, głównie z uwagi na miejskie plany dotyczące budowy tzw. „Nowej Węglowej", czyli drogi, która ma odciążyć „stare" śródmieście. Dodatkowo, magazyn centralny, który znajduje się na terenie Portu Gdynia jest w bardzo złym stanie technicznym, dlatego nowy budynek biurowo-warsztatowo-magazynowy jest bardzo potrzebny.

Rozbudowa Urzędu Morskiego w Gdyni - aktualności

W ramach inwestycji firma Soletanche Polska zrealizowała już wzmocnienia pod projektowany budynek wielofunkcyjny. Zadaniem firmy było wykonanie 599 pali przemieszczeniowych długości 10 m oraz platformy roboczej pod nowy obiekt. Zgodnie z założeniami, wykonawca rozpoczął prace budowlane w październiku 2021 i zakończył je w IV kwartale 2021. Aktualnie trwają odbiory.

Czytaj też o innych realizacjach Soletanche Polska:

Kontrakt z Urzędem Morskim w Gdyni jest kolejną realizacją mającą na celu rozbudowę infrastruktury służącej administracji morskiej, którą udało się pozyskać polskiemu oddziałowi Soletanche Bachy. Chcemy rozwijać się na tym rynku dlatego dołożyliśmy starań, aby wykonać ten kontrakt z sukcesem tj. zgodnie z założeniami projektowanymi oraz harmonogramowymi – podsumowuje Hubert Tomczak, dyrektor zarządzający reprezentujący wykonawcę.

Urząd Morski w Gdyni
Autor: Soletanche Polska W Gdyni przy ul. Chrzanowskiego firma Soletanche wykonała 599 pali przemieszczeniowych długości 10 m

Sure is For Shore - czyli Soletanche dla wybrzeża

Soletanche Polska realizując fundamentowanie specjalistyczne obiektów infrastruktury portowej oraz administracji morskiej buduje portfolio marki ForSHORE. Inwestycje związane z rozbudową infrastruktury portowej oraz administracji morskiej to istotny element strategii rozwoju Soletanche Bachy na świecie.

ForSHORE działa jako generalny wykonawca realizując wszystkie cztery etapy rozwoju infrastruktury: finansowanie, projektowanie, budowa i utrzymanie. Oferuje pełen zakres możliwości w zakresie infrastruktury portowej, czyli: pirsy, nabrzeża, suche doki, śluzy, falochrony, dalby, fundamenty pod platformy, zbiorniki magazynowe i budynki, wyjścia/wejścia portowe do morza. Zespół projektowo-wykonawczy złożony jest z osób pracujących dla Soletanche Bachy na całym świecie.

ForSHORE dąży do połączenia regionów drogą morską poprzez budowę nowoczesnych, wydajnych węzłów portowych. Aby to osiągnąć, ForSHORE wspiera swoich klientów przy budowie i remontach infrastruktury portowej wykorzystując bogate doświadczenie portowe grupy Soletanche Bachy. Zapewniamy najlepsze zarządzanie ryzykiem związanym z infrastrukturą i interakcją z gruntem, aby zbudować odporne i trwałe porty – wyjaśnia Piotr Szturmowski dyrektor oddziału Północ, Soletanche Polska

Żegluga stanowi 80% światowego transportu towarów i szybko się rozwija. Na każdym kontynencie realizowane są liczne projekty w zakresie infrastruktury portowej, obejmujące tworzenie nowych terminali, rozbudowę istniejących nabrzeży, pogłębianie portów operacyjnych, itp. Porty są kluczowym elementem dla globalnego handlu i mogą być istotnym zasobem dla lokalnych gospodarek.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej