Teatr Polski Szczecin. Budimex wykonawcą rozbudowy Teatru Polskiego w Szczecinie. Film z budowy

2020-07-06 11:55 Marzena Sarniewicz
Teatr Polski Szczecin
Autor: fb Teatr Polski w Szczecinie

Teatr Polski w Szczecinie zostanie przebudowany i rozbudowany. Rewitalizacja obejmie m.in. przywrócenie pierwotnego wyglądu teatru. Projekt modernizacji gmachu powstał w pracowni Atelier Loegler. W ramach zadania zostanie zagospodarowany również teren wokół Teatru Polskiego.

Spis treści

  1. Rozbudowa Teatru Polskiego w Szczecinie
  2. Teatr Polski Szczecin - film z placu budowy
  3. Kiedy zakończy się rozbudowa Teatru Polskiego w Szczecinie?

Rozbudowa Teatru Polskiego w Szczecinie

Z dnia na dzień znika skarpa w miejscu, w którym powstaną kolejne sceny Teatru Polskiego w Szczecinie. To tu, w ramach rozbudowy zbudowana zostanie zupełnie nowa część kompleksu, o konstrukcji żelbetowej z wieloma przeszkleniami. Będzie to pierwsza w mieście prawdziwa scena dramatyczna. Ponadto w przebudowanym obiekcie znajdzie się scena główna na 610 miejsc, scena teatru szekspirowskiego na 320 miejsc, sala kabaretowa na 80 miejsc, wielofunkcyjna sala prób, scena eksperymentalna ze zmienną liczbą miejsc siedzących oraz garderoby, magazyny i pomieszczenia służbowe.

Teatr Polski Szczecin
Autor: fb Teatr Polski w Szczecinie
Teatr Polski Szczecin
Autor: fb Teatr Polski w Szczecinie Teatr Polski Szczecin - wizualizacja

Teatr Polski Szczecin - film z placu budowy

Kiedy zakończy się rozbudowa Teatru Polskiego w Szczecinie?

Inwestorem modernizacji jest Teatr Polski w Szczecinie, a koszt prac budowlanych wynosi 196 mln zł. Inwestycja będzie dofinansowana ze środków unijnych. Generalnym wykonawcą jest Budimex, który rozpoczął pierwsze prace budowlane w marcu 2020. Firma ma 32 miesiące na zakończenie budowy, czyli do końca 2022 roku.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej