Uniwersytet Medyczny w Poznaniu będzie miał nowy akademik

2010-04-27 12:00
Akademik Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu
Autor: Skanska SA Nowy akademik Uniwersytetu Medycznego będzie gotowy w październiku

Na budowie domu studenckiego Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu zawisła wiecha symbolizująca osiągnięcie najwyższego punktu konstrukcyjnego obiektu. Wykonawca inwestycji - firma Skanska planuje zakończyć inwestycję w sierpniu br. Wartość kontraktu wynosi ponad 15,6 mln zł.

Nowoczesny akademik o powierzchni użytkowej 8,2 m2 i kubaturze 26,6 tys. m3 powstaje przy ulicy Rokietnickiej w Poznaniu. Składa się z dwóch brył - siedmiopiętrowej i parterowej. W części wyższej (wys. 24,5 m) będzie się mieścił akademik przeznaczony dla 320 studentów oraz biura, apartamenty, pokoje do nauki, sala telewizyjna i restauracja chińska.

Skanska buduje dla uniwersytetów - WIĘCEJ INFORMACJI TUTAJ

Część parterowa, połączona z istniejącą halą sportową i krytymi kortami tenisowymi, przeznaczona będzie na Studium Wychowania Fizycznego Uniwersytetu Medycznego. Znajdą sie tam sale sportowe o łącznej powierzchni 800 m2, sanitariaty, szatnie z natryskami, pomieszczenia dla kadry nauczycielskiej. Będzie z nich mogło korzystac 250 osób. W piwnicach budynku znajdą się pomieszczenia gospodarcze, pralnia, suszarnia oraz garaż. Dom studencki zostanie przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Autorem projektu jest biuro Front Architects z Poznania.

Obecnie Skanska kończy prace murarskie w obiekcie, montowane są okna i fasady szklane, wykonywane instalacje wewnętrzne: wentylacji, elektryczna, centralnego ogrzewania i wodno-kanalizacyjna. W najbliższym czasie rozpoczną się prace wykończeniowe oraz wyposażanie obiektu. W październiku, do nowego akademika wprowadzą się pierwsi studenci.

CO NOWEGO w inwestycjach publicznych - uniwersytety w Polsce - WIĘCEJ INFORMACJI!

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej