Uniwersytet Medyczny w Poznaniu będzie miał nowy akademik

2010-04-27 12:00
Akademik Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu
Autor: Skanska SA Nowy akademik Uniwersytetu Medycznego będzie gotowy w październiku

Na budowie domu studenckiego Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu zawisła wiecha symbolizująca osiągnięcie najwyższego punktu konstrukcyjnego obiektu. Wykonawca inwestycji - firma Skanska planuje zakończyć inwestycję w sierpniu br. Wartość kontraktu wynosi ponad 15,6 mln zł.

Nowoczesny akademik o powierzchni użytkowej 8,2 m2 i kubaturze 26,6 tys. m3 powstaje przy ulicy Rokietnickiej w Poznaniu. Składa się z dwóch brył - siedmiopiętrowej i parterowej. W części wyższej (wys. 24,5 m) będzie się mieścił akademik przeznaczony dla 320 studentów oraz biura, apartamenty, pokoje do nauki, sala telewizyjna i restauracja chińska.

Skanska buduje dla uniwersytetów - WIĘCEJ INFORMACJI TUTAJ

Część parterowa, połączona z istniejącą halą sportową i krytymi kortami tenisowymi, przeznaczona będzie na Studium Wychowania Fizycznego Uniwersytetu Medycznego. Znajdą sie tam sale sportowe o łącznej powierzchni 800 m2, sanitariaty, szatnie z natryskami, pomieszczenia dla kadry nauczycielskiej. Będzie z nich mogło korzystac 250 osób. W piwnicach budynku znajdą się pomieszczenia gospodarcze, pralnia, suszarnia oraz garaż. Dom studencki zostanie przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Autorem projektu jest biuro Front Architects z Poznania.

Obecnie Skanska kończy prace murarskie w obiekcie, montowane są okna i fasady szklane, wykonywane instalacje wewnętrzne: wentylacji, elektryczna, centralnego ogrzewania i wodno-kanalizacyjna. W najbliższym czasie rozpoczną się prace wykończeniowe oraz wyposażanie obiektu. W październiku, do nowego akademika wprowadzą się pierwsi studenci.

CO NOWEGO w inwestycjach publicznych - uniwersytety w Polsce - WIĘCEJ INFORMACJI!

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej