Skanska znów buduje dla Uniwersytetu Rzeszowskiego

2012-10-17 13:14
uniwersytet rzeszowski skanska Centrum Innowacyjno-Badawcze  Środowiska Uniwersytet Rzeszów
Autor: Skanska Podkarpackie Centrum Innowacyjno-Badawcze Środowiska dla Uniwersytetu Rzeszowskiego wybuduje Skanska

Centrum Innowacyjno-Badawcze Środowiska Uniwersytetu Rzeszowskiego będzie służyło studentom ochrony środowiska i biologii. Skanska zrealizuje inwestycję w 18 miesięcy.

Nowy obiekt, który dla Uniwersytetu Rzeszowskiego wybuduje Skanska będzie kosztował 9,4 mln złotych. Nowe Centrum Innowacyjno-Badawcze Środowiska będzie miało laboratoria chemii gleby, biologii gleby,  fizyki gleby i laboratorium mikrobiologii. 

Nowe Centrum Badawcze poszerzy możliwości praktycznych zajęć dla studentów,  zwiększy dostęp studentów do nowoczesnej aparatury badawczej i możliwości zastosowania nowoczesnych technologii teleinformatycznych w badaniach naukowych i dydaktyce studentów. Ambicją Uniwersytetu Rzeszowskiego jest stworzenie ośrodka stanowiącego bazę badań do rozwiązywania konkretnych problemów, a nie tylko bazę dla poszczególnych dyscyplin naukowych.

Powierzchnia użytkowa budowanego obiektu wyniesie około 900 m2. Obiekt będzie wyposażony w w instalację wentylacji mechanicznej, klimatyzację i instalację teleinformacyjną. W ramach kontraktu Skanska wybuduje też parking i zagospodaruje przylegający teren. Prace mają się zakończyć wiosną 2014 roku.

Uniwersytet Rzeszowski jest stałym klientem Skanska. W lipcu 2012 zostało oddane do użytku Centrum Mikroelektroniki i Nanotechnologii. Z usług Skanska korzystają także inne podkarpackie uczelnie: Instytut Teologiczno-Pastoralny i Politechnika Rzeszowska.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej