Skanska znów buduje dla Uniwersytetu Rzeszowskiego

2012-10-17 13:14
uniwersytet rzeszowski skanska Centrum Innowacyjno-Badawcze  Środowiska Uniwersytet Rzeszów
Autor: Skanska Podkarpackie Centrum Innowacyjno-Badawcze Środowiska dla Uniwersytetu Rzeszowskiego wybuduje Skanska

Centrum Innowacyjno-Badawcze Środowiska Uniwersytetu Rzeszowskiego będzie służyło studentom ochrony środowiska i biologii. Skanska zrealizuje inwestycję w 18 miesięcy.

Nowy obiekt, który dla Uniwersytetu Rzeszowskiego wybuduje Skanska będzie kosztował 9,4 mln złotych. Nowe Centrum Innowacyjno-Badawcze Środowiska będzie miało laboratoria chemii gleby, biologii gleby,  fizyki gleby i laboratorium mikrobiologii. 

Nowe Centrum Badawcze poszerzy możliwości praktycznych zajęć dla studentów,  zwiększy dostęp studentów do nowoczesnej aparatury badawczej i możliwości zastosowania nowoczesnych technologii teleinformatycznych w badaniach naukowych i dydaktyce studentów. Ambicją Uniwersytetu Rzeszowskiego jest stworzenie ośrodka stanowiącego bazę badań do rozwiązywania konkretnych problemów, a nie tylko bazę dla poszczególnych dyscyplin naukowych.

Powierzchnia użytkowa budowanego obiektu wyniesie około 900 m2. Obiekt będzie wyposażony w w instalację wentylacji mechanicznej, klimatyzację i instalację teleinformacyjną. W ramach kontraktu Skanska wybuduje też parking i zagospodaruje przylegający teren. Prace mają się zakończyć wiosną 2014 roku.

Uniwersytet Rzeszowski jest stałym klientem Skanska. W lipcu 2012 zostało oddane do użytku Centrum Mikroelektroniki i Nanotechnologii. Z usług Skanska korzystają także inne podkarpackie uczelnie: Instytut Teologiczno-Pastoralny i Politechnika Rzeszowska.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej