Ruszyła budowa odcinka A4

2007-05-21 18:52

Rozpoczęła się budowa odcinka autostrady A4 Zgorzelec - Bolesławiec. Realizacja inwestycji zakończy się w grudniu 2008 roku.

10 kwietnia 2007 roku rozpoczęła się budowa autostrady A4 na odcinku Zgorzelec - Bolesławiec. Pozwolenie na budowę 45-kilometrowego odcinka autostrady A4 Zgorzelec-Bolesławiec podpisał 27 marca Wojewoda dolnośląski Krzysztof Grzelczyk. Kontrakty na budowę odcinka autostrady A4 Zgorzelec-Krzyżowa zostały podpisane 9 listopada 2006 roku. Całkowity koszt budowy 52-kilometrowego odcinka Autostrady A4 Zgorzelec - Krzyżowa jest szacowany na 247,4 mln euro, z czego 83 proc. dołoży Fundusz Spójności Unii Europejskiej.
Projekt obejmuje m.in. przebudowę węzła "Zgorzelec", budowę 3 węzłów autostradowych, budowę 24 przejść i kładek nad autostradą dla ludzi i zwierząt, budowę 26 obiektów mostowych w ciągu autostrady, budowę urządzeń ochrony środowiska (m.in. ekrany akustyczne, zbiorniki wodne, separatory oleju, zieleń ochronna), budowę oświetlenia i łączności autostradowej oraz oznakowanie autostrady.
W tym samym czasie rozpoczęły się remonty na A4 w Katowicach. Na odcinku A-4 Katowice-Kraków z użytku wyłączone zostaną lewe pasy ruchu. Na razie utrudnienia będą mniejsze niż wcześniej zapowiadano. Wyłączenie kolejnych pasów nastąpi za około sześć tygodni. Utrudnienia będą dotyczyć ulicy Górnośląskiej w Katowicach, która jest miejskim odcinkiem autostrady A-4. Znajdujący się w pobliżu remontowanego odcinka węzeł Murckowska, gdzie krzyżują się drogi prowadzące z i do Katowic należy do najważniejszych punktów układu komunikacyjnego Katowic. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, docelowo na czas wymiany nawierzchni autostrady na odcinku ok. 3 kilometrów, dostępne będą dwa pasy jezdni w kierunku Krakowa i jeden w kierunku Katowic.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej