Ruszyła budowa odcinka A4

2007-05-21 18:52

Rozpoczęła się budowa odcinka autostrady A4 Zgorzelec - Bolesławiec. Realizacja inwestycji zakończy się w grudniu 2008 roku.

10 kwietnia 2007 roku rozpoczęła się budowa autostrady A4 na odcinku Zgorzelec - Bolesławiec. Pozwolenie na budowę 45-kilometrowego odcinka autostrady A4 Zgorzelec-Bolesławiec podpisał 27 marca Wojewoda dolnośląski Krzysztof Grzelczyk. Kontrakty na budowę odcinka autostrady A4 Zgorzelec-Krzyżowa zostały podpisane 9 listopada 2006 roku. Całkowity koszt budowy 52-kilometrowego odcinka Autostrady A4 Zgorzelec - Krzyżowa jest szacowany na 247,4 mln euro, z czego 83 proc. dołoży Fundusz Spójności Unii Europejskiej.
Projekt obejmuje m.in. przebudowę węzła "Zgorzelec", budowę 3 węzłów autostradowych, budowę 24 przejść i kładek nad autostradą dla ludzi i zwierząt, budowę 26 obiektów mostowych w ciągu autostrady, budowę urządzeń ochrony środowiska (m.in. ekrany akustyczne, zbiorniki wodne, separatory oleju, zieleń ochronna), budowę oświetlenia i łączności autostradowej oraz oznakowanie autostrady.
W tym samym czasie rozpoczęły się remonty na A4 w Katowicach. Na odcinku A-4 Katowice-Kraków z użytku wyłączone zostaną lewe pasy ruchu. Na razie utrudnienia będą mniejsze niż wcześniej zapowiadano. Wyłączenie kolejnych pasów nastąpi za około sześć tygodni. Utrudnienia będą dotyczyć ulicy Górnośląskiej w Katowicach, która jest miejskim odcinkiem autostrady A-4. Znajdujący się w pobliżu remontowanego odcinka węzeł Murckowska, gdzie krzyżują się drogi prowadzące z i do Katowic należy do najważniejszych punktów układu komunikacyjnego Katowic. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, docelowo na czas wymiany nawierzchni autostrady na odcinku ok. 3 kilometrów, dostępne będą dwa pasy jezdni w kierunku Krakowa i jeden w kierunku Katowic.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej