Pod mostem Siekierkowskim w Warszawie powstała strefa sportowo-rekreacyjna. Są tu siłownia, ring bokserski i nie tylko

2023-11-23 11:20

Pod mostem Siekierkowskim w Warszawie, gdzie przedtem tylko hulał wiatr, powstało ciekawe miejsce do ćwiczeń i zabawy. W ramach budżetu obywatelskiego powstała strefa sportowo-rekreacyjna wyposażona m.in. w elementy placu zabaw, siłownię plenerową oraz ring bokserski.

Spis treści

  1. Pod mostem Siekierkowskim w Warszawie potrenujesz m.in. boks
  2. Co oferuje strefa sportowo-rekreacyjna pod mostem Siekierkowskim?

Pod mostem Siekierkowskim w Warszawie potrenujesz m.in. boks

Przestrzenie pod mostami na ogół się marnują – te wysypane żwirem, hałaśliwe, wietrzne i puste miejsca raczej nie mają czym przyciągnąć ludzi. W 2021 r. pojawiła się jednak ciekawa propozycja zagospodarowania miejsca pod mostem Siekierkowskim na strefę sportowo-rekreacyjną. Pomysł z budżetu obywatelskiego spodobał się mieszkańcom (ponad 1400 głosów) i w połowie listopada 2023 r. nowe miejsce do ćwiczeń zostało otwarte. Nowa strefa sportowo-rekreacyjna znajduje się nieco na północ od sanktuarium, pod mostem, na wysokości ul. Gwintowej.

Sekrety warszawskiego metra. Jak powstało i jak się rozwinie?

– Możecie tu potrenować na urządzeniach do kalisteniki lub poćwiczyć ciosy, wieszając worki bokserskie na specjalnej konstrukcji. W strefie sportu może trenować jednocześnie 14 osób. Do wszystkich urządzeń dostęp ułatwiają wygodne ciągi komunikacyjne, a cztery stanowiska bokserskie są dostosowane do użytku przez osoby na wózkach – podaje Zarząd Zieleni m.st. Warszawy. – Żeby dzieci się nie nudziły, gdy rodzice ćwiczą, zamontowaliśmy dla nich dwie zabawki, także dostępne dla osób z ograniczoną sprawnością ruchową. Głównym punktem nowej przestrzeni sportowo-rekreacyjnej jest wielofunkcyjny podest, który może być używany jako pełnowymiarowy ring bokserski.

Co oferuje strefa sportowo-rekreacyjna pod mostem Siekierkowskim?

Nowa strefa sportowo-rekreacyjna pod mostem Siekierkowskim to znacznie więcej niż tylko siłownia plenerowa. Autorkom projektu (Adriana Mica i Zofia Pawlak) zależało na stworzeniu miejsca dostępnego dla wszystkich, nadającego się nie tylko do sportu, ale i rekreacji czy rodzinnego spędzania czasu.

– Intencją pomysłodawczyń było, żeby każdy czuł się tu u siebie i nikt nie czuł się wykluczony. Tę ideę podkreślają murale zaprojektowane przez Olę Jasionowską, a wykonane przez Andy’ego Blacka, który już wcześniej tworzył murale na filarach pod mostem – podaje Zarząd Zieleni.

Wśród atrakcji dostępnych pod mostem Siekierkowskim znalazły się m.in.:

  • ring bokserski,
  • worki bokserskie,
  • urządzenia do kalisteniki,
  • dwie zabawki dla dzieci,
  • stoliki z siedziskami.

Obecnie z uwagi na niesprzyjającą aurę nowa strefa na ogół świeci pustkami, jednak można się spodziewać, że wiosną będzie tu mnóstwo ludzi. Planowane są też zorganizowane zajęcia prowadzone przez kluby sportowe.

QUIZ. Sobór, browar, czynszówka... Znasz te nazwy budynków?

Pytanie 1 z 15
Browar to obiekt, w którym produkuje się...
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Tekst sponsorowany

Czytaj więcej