Oliwska Wyższa Szkoła Zarządzania

2007-05-25 15:54

Nowa uczelnia mieści się w centrum Trójmiasta. Jest to czterokondygnacyjny budynek skomponowany z otaczającą go zabudową, w którym wykorzystano rozwiązania, stosowane na świecie, dla budynków o funkcji edukacyjnej.

Budynek Wyższej Szkoły Zarządzania zaprojektowała firma ARCH-DECO sp. z o.o. z Gdyni. Głównym projektantem architektury budynku jest mgr inż. arch. Zbigniew Reszka z zespołem: mgr arch. wnętrz Michałem Baryżewskim, mgr inż. arch. Bogusławą Charzyńską, mgr inż. arch. Andrzejem Japczyńskim, mgr inż. arch. Małgorzatą Szymkowiak, mgr inż. arch. Damianem Bruessau natomiast głównym projektantem konstrukcji budynku jest mgr inż. arch. Piotr Puzyrowski.

Dane techniczne obiektu: 

  • powierzchnia działki budowlanej: 3.704 m2
  • powierzchnia zabudowy: 1 166 m2
  • kubatura budynku: 12 060 m3
  • powierzchnia użytkowa: 3 363,1 m2

Charakterystyka obiektu. Jest to czterokondygnacyjny budynek skomponowany z otaczającą go zabudową, w którym wykorzystano rozwiązania stosowane na świecie dla budynków o funkcji edukacyjnej.
Budynek wyróżnia nowoczesna i odważna architektura. We wnętrzu dominuje surowy beton w rożnych odcieniach zestawiony z czterema kolorami: żółtym, czerwonym, niebieskim i czarnym. Uzupełniające detale wykonano ze stali nierdzewnej i aluminium.

Obiekt został wyposażony w 2 duże klimatyzowane audytoria, bibliotekę z czytelnią, 30 sal ćwiczeniowych, 3 pracownie komputerowe, 2 aule wykładowe, kawiarenkę internetową, punkt ksero oraz stołówkę. Uczelnia dysponuje parkingiem na 80 miejsc.

Audytorium zostało wyposażone w nowoczesny sprzęt do prezentacji mutlimedialnych i 370 zintegrowanych stanowisk audytoryjnych. Ich układ nie zakłóca ciągów komunikacyjnych i umożliwia optymalne wykorzystanie przestrzeni. Audytorium jest bardzo przestrzenne, a wrażenia lekkości dodaje przeszklona boczna ściana.

Biblioteka razem z czytelnią zajmuje powierzchnię około 118 m2 (dodatkowo archiwum - 24 m). Jest w pełni skomputeryzowana. W czytelni jest 50 stanowisk czytelniczych oraz cztery stanowiska komputerowe umożliwiające wyszukiwanie właściwej pozycji z katalogu.

Sieć laboratoriów komputerowych połączona jest siecią FAST ETHERNET o prędkości 100 Mbit/sek. Uczelnia ma własny serwer "Tytan" realizujący funkcję routera a także firewall'a, separując laboratoria oraz komputery administracyjne od sieci internet. Jedna pracownia mieści 18 stanowisk komputerowych.

 

 

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej