Muzeum Historii Żydów Polskich - jak postępują prace na budowie

2010-07-19 17:58
Muzeum Historii Żydów Polskich, UM Warszawa
Autor: UM Warszawa

Widać już bryłę budynku Muzeum Historii Żydów Polskich, które budowane jest przy pomniku Bohaterów Getta na Muranowie. Z ziemi wyrastają już pierwsze konstrukcje żelbetowe przyszłego gmachu.

Powierzchnia użytkowa placówki wyniesie ponad 12,8 tys. m2, w tym 5,3 tys. zajmie sama przestrzeń wystawowa. Budowa placówki rozpoczęła się 1 lipca 2009 roku. Kontynuowane są m.in. prace związane z montażem konstrukcji z rur stalowych, a także prace żelbetowe konstrukcji naziemnej. Natomiast zakończono prace żelbetowe ścian, słupów, stropów i schodów konstrukcji podziemnej.

ZOBACZ KONIECZNIE: Generalnym wykonawcą Muzeum Historii Żydów Polskich jest Polimex-Mostostal

Muzeum Historii Żydów Polskich, UM Warszawa
Autor: UM Warszawa Budowa finansowana jest ze środków m. st. Warszawy oraz ministerstwa kultury i dziedzictwa narodowego. Jej koszt to 196,8 mln zł.

Zakończenie prac budowlanych Muzeum Historii Żydów Polskich planowane jest na marzec 2012.

W muzeum oprócz multimedialnych wystaw prowadzone będą lekcje muzealne zarówno dla młodzieży szkolnej jak i dorosłych. Placówka będzie także miejscem projekcji filmowych, koncertów i wieczorów literackich oraz spektakli. Szacuje się, że instytucje będzie odwiedzać 250-500 tys. osób rocznie.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej