Mieszkanie Plus Radom - mieszkania na osiedlu przy ul. Tytoniowej już gotowe

2022-05-16 9:05
Mieszkanie Plus Radom
Autor: PFR Nieruchomości Mieszkanie Plus Radom oddane do użytku

Mieszkanie Plus Radom to kolejna inwestycja, która powstała w ramach rządowego programu. 124 mieszkania w Radomiu zostały oddane do użytku i są gotowe na przyjęcie najemców. Inwestycja jest wynikiem współpracy pomiędzy Urzędem Miasta w Radomiu i spółką PFR Nieruchomości.

Budowa osiedla trwała nieco ponad dwa lata. Pierwsze prace – prowadzone przez radomską firmę ARBUD - ruszyły pod koniec 2019 roku, a w grudniu 2021 osiedle uzyskało pozwolenie na użytkowanie. Wiosną 2022 roku zakończyły się prace wykończeniowe.

Spis treści

  1. Mieszkanie Plus Radom - jakie jest?
  2. Mieszkanie Plus Radom - kto miał największe szanse na wynajem?
  3. Kto był zainteresowany Mieszkaniem Plus w Radomiu? Wyniki ankiety
  4. Kto jest generalnym wykonawcą inwestycji?

Mieszkanie Plus Radom - jakie jest?

W ramach programu Mieszkanie Plus w Radomiu przy ul. Tytoniowej powstały dwa 7-kondygnacyjne budynki ze 124 mieszkaniami. Są w nich zarówno kawalerki, jak i mieszkania 3- i 4-pokojowe. Zdecydowaną większość z nich, bo aż 60% stanowią te 3-pokojowe o średniej powierzchni prawie 60 m². Za projekt budynków odpowiada warszawska pracownia EMA Studio. Architekci zaproponowali elewację w jasnej, biało-szarej kolorystyce, która nawiązuje do znajdującej się po drugiej stronie ulicy Tytoniowej przedwojennej fabryki Polskiego Monopolu Tytoniowego. Fragment jej finalnego kształtu widać już na jednym z bloków.

Mieszkanie Plus Radom
Autor: PFR Nieruchomości Mieszkania wybudowane w ramach programu Mieszkanie Plus w Radomiu

Mieszkanie Plus Radom - kto miał największe szanse na wynajem?

Przypomnijmy, że 12 maja ruszył nabór wniosków, który będzie przeprowadzany w ścisłej współpracy z samorządami. Na kryteriach społecznych, które ustaliły rady miejskie, będzie opierała się pierwsza część naboru. Składający wniosek otrzymywali punkty. Ich liczba zależała od wielu czynników.

Żeby ubiegać się o Mieszkanie Plus w Radomiu trzeba było spełnić kilka warunków. Oto one:

  • Pierwszeństwo miały osoby płacące podatki w Radomiu i te, które wiążą swoją zawodową przyszłość z miastem.
  • Warunkiem było też to, że żadna osoba wchodząca w skład gospodarstwa domowego nie była i nie jest właścicielem budynku lub lokalu mieszkalnego oraz nie przysługiwało i nie przysługuje jej spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu.
  • Preferowane były też osoby do 35. roku życia, rodziny z dziećmi, osoby niepełnosprawne oraz osoby zamieszkujące w mieszkaniowym zasobie Gminy, które zobowiążą się do rozwiązania obecnej umowy najmu i opróżnienia lokalu.
  • Szansę na mieszkanie mały też osoby przeprowadzające się do Radomia w celu podjęcia pracy.
  • Pod uwagę brane były kryteria dochodowe, wprowadzono górną granicę dochodów.

Szczegółowe kryteria wraz z punktacją znajdujdowały się w uchwałach opublikowanych w Biuletynach Informacji Publicznej poszczególnych samorządów.

Kto był zainteresowany Mieszkaniem Plus w Radomiu? Wyniki ankiety

Spółka PFR Nieruchomości przeprowadziła ankietę, która miała zbadać kto jest najbardziej zainteresowany najmem mieszkania. Wypełniono 2403 formularze, a to oznacza 20 zainteresowanych na jedno mieszkanie. Prawie 75% to mieszkańcy Radomia i rozliczający PIT w tym mieście (80% respondentów). Aż 80% to ludzie młodzi pomiędzy 21 a 40 rokiem życia. Prawie połowa z nich mieszka z rodziną lub rodzicami, a 38% wynajmuje mieszkanie na rynku komercyjnym. Dodajmy, że ankietowani musieli odpowiedzieć na ponad 20 pytań, m.in. dotyczących metrażu, struktury i standardu wykończenia preferowanego lokalu oraz obecnej sytuacji mieszkaniowej, rodzinnej i materialnej. Największym zainteresowaniem cieszą się mieszkania 3-pokojowe (43%), 2-pokojowe (35%). Aż 65% wybrałoby mieszkanie wykończone w standardzie podstawowym.

Kto jest generalnym wykonawcą inwestycji?

Generalnym Wykonawcą inwestycji jest radomska firma Arbud, która pomimo trwającej pandemii prowadziła budowę zgodnie z przyjętym harmonogramem.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej