Krakowskie Przedmieście w Warszawie. Remont nawierzchni już wkrótce. 8 miesięcy prac na Trakcie Królewskim

2024-03-07 8:54
Krakowskie Przedmieście w Warszawie przed remontem nawierzchni
Autor: ZDM Warszawa Krakowskie Przedmieście w Warszawie miejscami potrzebuje dziś remontu.

Krakowskie Przedmieście w Warszawie czeka 8 miesięcy prac remontowych. Jak informuje Zarząd Dróg Miejskich, wkrótce wybrany zostanie wykonawca potrzebnego od dawna remontu. Wymiana i wzmacnianie nawierzchni części Traktu Królewskiego zacznie się już wiosną.

Spis treści

  1. Krakowskie Przedmieście w Warszawie. Remont nawierzchni jeszcze w tym roku
  2. Będzie bruk na betonowej podbudowie jak na ul. Miodowej
  3. 8 miesięcy utrudnień na Trakcie Królewskim. Największe w wakacje 2024
Szkoła Budowania: Instalacja grzewcza

Krakowskie Przedmieście w Warszawie. Remont nawierzchni jeszcze w tym roku

Na początku marca 2024 r. Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie ogłosił, że Krakowskie Przedmieście doczeka się wkrótce remontu nawierzchni. Nie obejmą one jednak całej długości ulicy – będą się toczyć na odcinku między ul. Miodową a Królewską. Prace remontowe rozpoczną się późną wiosną 2024 r. i potrwają 8 miesięcy od dnia zawarcia umowy z wykonawcą.

– Po remoncie znikną nierówności i wykruszenia nawierzchni. Przede wszystkim jednak ciężkie pojazdy, zwłaszcza autobusy, nie będą już tak niszczyć reprezentatywnej ulicy Warszawy. Podczas wymiany jej nawierzchni Zarząd Dróg Miejskich wykorzysta doświadczenie zdobyte przy remoncie ul. Miodowej – podkreśla ZDM.

Przetarg na wybór wykonawcy prac miasto ogłosiło w lutym 2024 r., zaś aktualnie trwa wybór firmy, która wykona remont. Cztery przedsiębiorstwa, które zgłosiły się do przetargu, żądają kwot od 8,6 do 11,8 mln zł.

Będzie bruk na betonowej podbudowie jak na ul. Miodowej

ZDM zamierza zastosować na Krakowskim Przedmieściu rozwiązanie, które kilka lat temu sprawdziło się w trakcie remontu ul. Miodowej oraz w czasie wymiany nawierzchni na innych odcinkach Traktu Królewskiego. Ma to zagwarantować trwałość nowej nawierzchni, zwłaszcza w obliczu dużego ruchu autobusowego w tym miejscu.

– Bruk został ułożony na betonowej podbudowie i połączony spoiwem na bazie żywicy epoksydowej – przypomina ZDM. – Taka sama technologia wykorzystana została, w 2019 roku, na Krakowskim Przedmieściu i fragmencie Nowego Światu (od ul. Świętokrzyskiej do ul. Królewskiej). Całość została ponadto zabezpieczona cementową zaprawą betonową.

Krakowskie Przedmieście w Warszawie przed remontem nawierzchni
Autor: UM Warszawa Krakowskie Przedmieście w Warszawie przed remontem nawierzchni

8 miesięcy utrudnień na Trakcie Królewskim. Największe w wakacje 2024

Odcinek Krakowskiego Przedmieścia między ul. Królewską a Miodową dziś jest jednym z bardziej ruchliwych miejsc w Warszawie – kursuje tędy m.in. wiele autobusów komunikacji miejskiej. Osoby podróżujące tym odcinkiem Traktu Królewskiego muszą się jednak przygotować na utrudnienia. Aktualnie nie wiadomo, czy ulica będzie w czasie remontu całkowicie zamknięta, czy częściowo przejezdna.

To, co jest pewne, to fakt, że stolicę czeka 8 miesięcy utrudnień w centrum miasta. Jak podaje ZDM, najbardziej intensywne prace zaplanowano na okres wakacji 2024, żeby utrudnienia były mniej uciążliwe dla mieszkańców i turystów.

Warto przypomnieć, że Krakowskie Przedmieście w Warszawie to ulica nietypowa pod względem organizacji ruchu – latem i jesienią w weekendy odcinek między ul. Świętokrzyską a Miodową zmienia się w deptak, co oznacza, że zostaje zamknięty dla ruchu pojazdów.

Listen on Spreaker.
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Tekst sponsorowany

Czytaj więcej