II linia metra. Tarcza Anna dotarła do stacji Rondo ONZ. ZDJĘCIA!

2012-09-04 14:24
II linia metra. Tarcza Anna dotarła do stacji Rondo ONZ
Autor: AGP Metro Polska S.C. Załoga wiertła TBM

II linia metra budowana jest od sierpnia 2010 roku. Po 74 dniach od rozpoczęcia drążenia, tarcza Anna dotarła do stacji Rondo ONZ i tym samym po raz pierwszy ujrzała światło dzienne. Zobacz zdjęcia.

II linia metra drążona jest przez dwa wiertła TBM - Anna i Marię. Południowy odcinek przeprawy od Ronda Daszyńskiego do Powiśla drąży tarcza Anna, która w maju jako pierwsza rozpoczęła pracę. Po 74 dniach od rozpoczecia robót - 1 września wiertło TBM dotarło do komory rozjadu przy stacji Rondo ONZ i tym samym po raz pierwszy było widoczne na powierzchni.

Przeczytaj również: Metro Warszawskie. Stacja Stadion w budowie. ZDJĘCIA!

Tarcza Anna ujrzała światło dzienne

Milimetr po milimetrze tarcza TBM burzyła zachodnią konstrukcję ściany i zrywała zbrojenie z włókna szklanego. Na tym etapie prac wiertło po raz pierwszy wyszło na powierzchnię. Kolejny raz tarcza Anna wyjrzy na światło dzienne, kiedy dotrze do wentylatorni szlakowej a w pobliżu stacji "Centrum" wykona jednotorowy łącznik techniczny między II i I linią metra. Tarcza TBM zostanie wówczas rozmontowana i wyjęta na powierzchnię by wrócić na trasę prowadzącą w kierunku Powiśla.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej