Bazar Różyckiego. Tak zmieni się dawne warszawskie targowisko. Niebawem otwarcie nowego Bazaru Różyckiego

2020-08-14 10:04
Bazar Różyckiego
Autor: UM Warszawa Bazar Różyckiego - widok od strony wejścia

Bazar Różyckiego w końcu doczekał się remontu. Na targowisku powstaną nowe pawilony handlowe, zielony skwerek i plac zabaw. Modernizacja Bazaru Różyckiego odbędzie się w ramach dużego programu rewitalizacji prawobrzeżnej Warszawy. Dowiedz się kiedy będzie można zrobić zakupy na odnowionym Bazarze Różyckiego.

Spis treści

  1. Ruszyła modernizacja Bazaru Różyckiego
  2. Jaki będzie nowy Bazar Różyckiego?
  3. Kiedy koniec modernizacji Bazaru Różyckiego?

Przypomnijmy, że handel na warszawskim Bazarze Różyckiego trwa nieprzerwanie od końca XIX wieku. Targowisko przetrwało dwie wojny światowe, prężnie działało w czasach PRL. Niestety sąsiedztwo istniejącego wtedy Jarmarku Europa na Stadionie X-lecia spowodowało powolny upadek Bazaru Różyckiego. Dziś targowisko wymaga kapitalnego remontu, aby znów stać się atrakcyjnym miejscem, zarówno dla kupujących, jak i sprzedających.

Bazar Różyckiego
Autor: materiały prasowe Tak przez wiele lat wyglądał Bazar Różyckiego w Warszawie

Ruszyła modernizacja Bazaru Różyckiego

Z początkiem lutego 2020 ruszyły roboty budowlane na części miejskiej Bazaru Różyckiego. Aktualnie burzone są istniejące budki. Modernizacja będzie przebiegała w dwóch etapach, tak aby handel mógł być prowadzony bez utrudnień. Remont rozpoczął się od części działki znajdującej się za Muzeum Pragi. Kupcy korzystający z budek w tej części zostali przeniesieni na tymczasowe targowisko, które powstało bliżej ul. Brzeskiej.

Bazar Różyckiego
Autor: UM Warszawa Projekt nowych pawilonów na Bazarze Różyckiego

Jaki będzie nowy Bazar Różyckiego?

Na nowym Bazarze Różyckiego pojawią się 44 pawilony handlowe oraz ogólnodostępna toaleta. W drugim etapie inwestycji powstaną też m.in. zielony skwerek, plac zabaw z piaskownicą, huśtawką oraz linearium. Otwarcie Bazaru Różyckiego zapewni okolicznym mieszkańcom dostęp do codziennych usług. Całkowity koszt inwestycji to 5,8 mln zł.

Urzędnicy zapewniają, że to dopiero początek modernizacji w tym rejonie.

To kolejne zmiany w tym rejonie. W sąsiedztwie z powodzeniem działają Muzeum Pragi oraz Centrum Kreatywności Targowa, które cieszą się dużym zainteresowaniem mieszkańców i przedsiębiorców. Teraz powstaje nowoczesne miejsce targowe. Na tym nie koniec zmian. Razem z Europejskim Bankiem Inwestycyjnym rozpoczęliśmy prace nad projektem zagospodarowania dla całego kwartału ulic: Targowa-Ząbkowska-Brzeska-Kijowska – mówi Rafał Trzaskowski, prezydent m.st. Warszawy.

Bazar Różyckiego
Autor: UM Warszawa Bazar Różyckiego - widok na alejkę

Kiedy koniec modernizacji Bazaru Różyckiego?

Prace budowlane mają się zakończyć w grudniu 2020.

Polecany artykuł:

Centrum Kreatywności Targowa

Jak dojechać do Bazaru Różyckiego?

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Czytaj więcej