Centrum Kreatywności Targowa

2018-12-10 14:28
Centrum Kreatywności Targowa
Autor: E. Lach

Centrum Kreatywności Targowa powstało na warszawskiej Pradze. Mieści się przy ul. Targowej 56 w zrewitalizowanej kamienicy Mintera z 1867 roku. Centrum Kreatywności Targowa pełni przede wszystkim rolę inkubatora przedsiębiorczości dla start-upów sektora kreatywnego i jest dla nich zapleczem technicznym oraz instytucjonalnym.

Centrum Kreatywności Targowa – nowa inwestycja kulturalna Warszawy

Centrum Kreatywności mieści się na warszawskiej Pradze-Północ, tuż obok zrealizowanego w zeszłym roku Muzeum Warszawskiej Pragi. Inwestorem był Stołeczny Zarząd Rozbudowy Miasta, zaś generalnym wykonawcą spółka Mostostal Warszawa. Koszt inwestycji to ponad 30 mln złotych.

Centrum Kreatywności powstało, aby wspomagać młodych przedsiębiorców w Polsce. Kompleks pełni rolę inkubatora przedsiębiorczości dedykowanego kreatywnym start-up’om, z branży m.in. mody, gier, architektury, reklamy i sztuki. W ramach inwestycji zbudowane zostało od podstaw 3-kondygnacyjne południowe skrzydło budynku oraz dziedziniec wewnętrzny wraz z zadaszeniem. Ponadto odrestaurowane i zmodernizowane zostały istniejące części kamienicy – budynek frontowy i 5-kondygnacyjna oficyna północna, które zostaną zaadoptowane na cele biurowo-usługowe.

Centrum Kreatywności Targowa
Autor: E. Lach

Powierzchnia zabudowy Centrum Kreatywności wynosi 1,4 tys. m², zaś powierzchnia użytkowa to 3,3 tys. m². Znajdują się tu pomieszczenia biurowe, sale konferencyjne, wystawiennicze oraz punkty doradcze. Na parterze budynku frontowego powstał hol, portiernia i kawiarnia. Przejazd prowadzący na wewnętrzny dziedziniec od ulicy Targowej, jest w połowie zamknięty przeszkleniem. W części podziemnej znajdą się pomieszczenia techniczne oraz zaplecze magazynowe.

Centrum Kreatywności Targowa w liczbach

Powierzchnia zabudowy Centrum Kreatywności wynosi 1,4 tys. m², zaś powierzchnia użytkowa to 3,3 tys. m².

  • 33 pracownie twórcze
  • 6 sal konferencyjnych
  • powierzchnia wystawiennicza
  • czytelnia miejska
  • concept store (miejsce na promocję pomysłów inkubowiczów)
  • przestrzeń eventowa (m.in. przeszklony 360-metrowy dziedziniec)

Koszt uruchomienia Centrum Kreatywności to blisko 30 mln złotych. Dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego wynosiło ponad 14,5 mln zł.

Centrum Kreatywności Targowa
Autor: E. Lach

Nazwa inwestycji: Centrum Kreatywności Targowa
Adres inwestycji: Targowa 56, Praga-Północ, Warszawa
Inwestor: Stołeczny Zarząd Rozbudowy Miasta
Projektant: Pracownia AKM z Lublina - projekt budowlany (p. wykonawczy wykonał generlany wykonawca)
Generalny wykonawca: Mostostal Warszawa
Początek realizacji: październik 2014
Oddanie do użytku: listopad 2016
Powierzchnia użytkowa: 3330,68 m²
Koszt inwestycji: 22 926 659,34 zł brutto

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej