Polnord-Dom nie tylko w Trójmieście

2007-05-29 13:43

Na warszawskim Mokotowie, w bezpośrednim sąsiedztwie Parku Łazienkowskiego i w pobliżu Belwederu, przy ul. Lądowej, powstaje Villa Jantar.W czteropiętrowym budynku znajdzie się 17 apartamentów o powierzchni od 53,7 do 143,5 m2.

W podziemnym garażu przewidziano 20 miejsc postojowych, na dachu powstanie ogród. Budynek będzie ogrodzony i monitorowany przez całą dobę.
Prestiżowa lokalizacja budynku idzie w parze z ciekawą, ale prostą w swoim wyrazie architekturą, solidnym projektem techniczno-materiałowym oraz spełnieniem wszelkich zaostrzonych kryteriów ekologicznych. Autorem projektu jest Grupa 5 sp. z o. o., generalnym wykonawcą - Polnord SA z Gdańska.
Villa Jantar zostanie oddana do użytku pod koniec 2004 roku.

Kolejną warszawską inwestycją spółki jest "Dom Morski", który powstaje u zbiegu ulic Bukowińskiej, Domaniewskiej i Puławskiej.
Budynek będzie miał 11 kondygnacji, w tym dwie podziemne, w których będą garaże. Większość , bo ok. 70 proc. mieszkań to mieszkania jedno- i dwupokojowe. Owalna bryła budynku pozwoli na optymalne doświetlenie większości mieszkań.

Polnord-Dom realizuje także kilka inwestycji w Trójmieście. W Gdańsku powstają dwa osiedla: osiedle "Pomarańczowe" i osiedle "Wilanowska".
Pierwsze z nich to zespół małych, jednopiętrowych domów, w których wielkość mieszkań wynosi od 30 do 110 m. kw. Można je łączyć w pionie i w poziomie. Budynki mają podziemne garaże i użytkowe poddasza.
Osiedle "Wilanowska" to kompleks budynków wielorodzinnych w gdańskiej dzielnicy Ujeścisko. W 2003 roku wprowadzili się tam pierwsi mieszkańcy. Osiedle jest realizowane etapami; pierwszy obejmuje ok. 190 mieszkań. Osiedle będzie rozbudowane, w niskich trzypiętrowych domach powstaną mieszkania o powierzchni od 30 do prawie 100 m. kw. powierzchni.

W dolinie Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego w Gdyni - Pustkach Cisowskich powstaje osiedle "Wiklinowa".
Jest to zespół sześciu jednoklatkowych, pięcio- i sześciopiętrowych domów z podziemnymi garażami. Zakończenie pierwszego etapu realizacji tej inwestycji zaplanowano na trzeci kwartał bieżącego roku.

"POLNORD-DOM" Sp. z o. o. jest firmą deweloperską wyodrębnioną w 1997 r. z POLNORDU SA. Od 2000 roku ma Certyfikat Dewelopera- ostatnio jego ważność została przedłużona do 2006 roku.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej