Laguna Beskidów - luksusowe apartamenty nad Jeziorem Żywieckim

2021-08-29 8:09
Laguna Beskidów
Autor: Archas Design Laguna Beskidów to nowy kompleks apartamentów nad Jeziorem Żywieckim

Laguna Beskidów - tak nazywa się kilkuetapowa inwestycja mieszkaniowa. Atutem Laguny Beskidów jest przede wszystkim miejsce. Apartamenty powstają nad Jeziorem Żywieckim, w otoczeniu gór. Laguna Beskidów będzie docelowo osiedlem 6 apartamentowców, z których ostatnie zostaną oddane do użytku w 2025 roku.

Spis treści

  1. Laguna Beskidów - pierwsze mieszkania pod koniec 2021
  2. Co oferuje Laguna Beskidów
  3. Laguna Beskidów dla aktywnych

Laguna Beskidów - pierwsze mieszkania pod koniec 2021

Laguna Beskidów to zespół luksusowych mieszkań wznoszony w niewielkiej miejscowości Zarzecze koło Żywca, leżącej na obszarze urokliwej Kotliny Żywieckiej. Inwestor - lokalna spółka Kombi Invest - zaplanowała budowę Laguny Beskidów w kilku etapach. Pierwszy jest już finalizowany. Pod koniec 2021 będzie oddany do użytku budynek A z 97 mieszkaniami. W kolejnych latach do 2025 roku powstanie jeszcze sześć budynków. Kompleks zaprojektowała pracownia projektowa Archas Design z Bielska-Białej.

Laguna Beskidów
Autor: Archas Design Lokale Laguny Beskidów wyposażono w panoramiczne okna, a każde z mieszkań będzie mieć duży balkon lub ogródek

Co oferuje Laguna Beskidów

Koncepcję architektoniczną Laguny Beskidów zdeterminowało położenie inwestycji - sąsiedztwo jeziora i gór. Budynki Laguny Beskidów mają trzy kondygnacje nadziemne, dzięki czemu doskonale wtapiają się w najbliższe otoczenie. Ich horyzontalne usytuowanie w terenie i zachowanie pomiędzy nimi dużych odległości, pozwala na doskonałą ekspozycję otaczającego krajobrazu. Przy projektowaniu samych mieszkań, również brano pod uwagę otaczający krajobraz. We wszystkich lokalach przewidziano duże tarasy przebiegające na całej długości mieszkań oraz panoramiczne okna, które na ostatniej kondygnacji dochodzą do 5 m wysokości. Zaprojektowano też dwie windy, w tym jedną widokową – przeszkloną. W projekcie przewidziano siłownię, saunę, i jacuzzi, a także rowerownię i narciarnię. Na terenie obiektu znajdzie się miejsce na plac zabaw i prywatne zejście do jeziora z małą architekturą – oświetleniem oraz ławeczkami.

mieszkania w Lagunie Beskidów
Autor: Archas Design W nowopowstających budynkach znajdzie się sauna, siłownia, rowerowania i narciarnia

Laguna Beskidów, jak podkreśla inwestor, ma wyróżniać się nie tylko atrakcyjną lokalizacją, ale też podążać za najnowszymi trendami na rynku mieszkaniowym. Apartamenty wyposażone będą w system inteligentnego sterowania, który pozwoli na regulację i sprawowanie nadzoru nad urządzeniami zainstalowanymi w domu. W apartamentach możliwe będzie zdalne zarządzanie niemal wszystkimi funkcjami mieszkania, takimi jak oświetlenie, ogrzewanie, nasłonecznienie czy nagłośnienie. Mieszkania wyposażone będą również w nowoczesną wentylację hybrydową, zapewniającą utrzymanie na właściwym poziomie wilgotności powietrza.

Laguna Beskidów dla aktywnych

Osiedle Laguna Beskidów to idealne miejsce dla osób aktywnych. Latem dla miłośników pieszych wędrówek, wędkarstwa i sportów wodnych, zaś zimą - narciarstwa. Sporo się dzieje także nad samym Jeziorem Żywieckim dzięki działaniom lokalnego samorządu i inwestorów, którzy rozbudowują zaplecze rekreacyjne akwenu. W pobliżu działają wypożyczalnie kajaków i rowerów wodnych oraz szkoła windsurfingu. Życiem tętni też pobliska góra Żar, na której szczyt można wjechać kolejką. Natomiast najważniejszym punktem rekreacyjnym w zimie jest położony nieopodal Szczyrk, w którym do dyspozycji miłośników sportów zimowych jest kilkadziesiąt kilometrów tras narciarskich.

Laguna Beskidów nad Jeziorem Żywieckim
Autor: Archas Design Laguna Beskidów powstaje nad samym Jeziorem Żywieckim, w bezpośrednim otoczeniu gór a jednocześnie zaledwie kilkanaście minut jazdy od Żywca, Szczyrku i Bielska-Białej
Czytaj więcej