Wielki aquapark ze stokiem narciarskim na dachu powstanie w Krynicy-Zdroju

2024-03-26 11:23
Wizualizacja nowego aquaparku w Krynicy Zdroju
Autor: Aqua Krynica sp. z o.o. Tak ma wyglądac nowy aquapark w Krynicy-Zdroju

Krynica Zdrój będzie miała kolejną atrakcję turystyczną. To ogromny aquapark z zielonymi dachami i stokiem narciarskim na jednym z nich. Obiekt ma powstać na terenie dawnego ośrodka Gromada w Dolinie Czarnego Potoku. Aquapark Krynica -Zdrój ma być kolejnym turystycznym wabikiem.

Spis treści

  1. Nowy kompleks hotelowy z aquaparkiem w Krynicy-Zdroju
  2. Aquapark Krynica-Zdrój ze stokiem na dachu
  3. Całoroczny aquapark przy hotelu w Krynicy-Zdroju
  4. Stok narciarski na dachu aquaparku w Krynicy-Zdroju
  5. Kiedy powstanie nowy aquapark w Krynicy-Zdroju?

Nowy kompleks hotelowy z aquaparkiem w Krynicy-Zdroju

Krynica Zdrój będzie miała nowy kompleks hotelowy z pięknym aquaparkiem. Inwestor, firma Aqua Krynica właśnie pokazał wizualizację nowej inwestycji w dolinie Czarnego Potoku.

Na razie to dopiero koncepcja budowy, ale pozwoli ona wykonać odpowiedni projekt budowlany. Budowę hotelu i aquaparku zaplanowano na terenie byłego ośrodka GROMADA w Dolinie Czarnego Potoku.

Aquapark Krynica-Zdrój ze stokiem na dachu

Piotr Ryba, burmistrz Krynicy Zdroju poinformował o planach budowy aquaparku w mediach społecznościowych.

Gmina Krynica jako regionalny lider branży turystycznej doczeka się inwestycji, której do tej pory nie było na Sądecczyźnie. Inwestor, mimo, że dokonał finalnego zakupu tego terenu dopiero w grudniu 2023 roku, to już od dłuższego czasu pracował nad koncepcją budowy kompleksu hotelowo-rekreacyjnego w Dolinie Czarnego Potoku. Potwierdza to tylko Jego determinację do zrealizowania tej strategicznej inwestycji – informuje Piotr Ryba, burmistrz Krynicy-Zdroju.

Całoroczny aquapark przy hotelu w Krynicy-Zdroju

Wiadomo że autorem koncepcji jest architekt Mariusz Szczuraszek, który ma w swoim portfolio wiele tego typu obiektów m.in. w Fala w Parku Śląskim w Chorzowie, Termy w Tarnowie Podgórnym koło Poznania, czy aquapark w Częstochowie. Koncepcja zakłada budowę kompleksu hotelowego oraz ogólnopolskiego całorocznego aquaparku składającego się z kilku krytych misek basenowych oraz basenów zewnętrznych.

Stok narciarski na dachu aquaparku w Krynicy-Zdroju

Jak informuje burmistrz Krynicy, inwestor ma niebawem przystąpić do prac projektowych, ponieważ zapisy miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dopuszczają lokalizację takiego kompleksu na terenie byłego ośrodka Gromada.

Na pokazanej wizualizacji widać, że aquapark ma być inwestycją ekologiczną. Według doniesień medialnych, jego budowa ma pokosztować około 200 mln złotych.

Obiekt ma się składać z siedmiu, częściowo połączonych ze sobą budynków hotelowych oraz aquaparku. Można domniemywać, że obiekty będą miały też część podziemną. Na dachach widać zieleń, a na dachu jednego z obiektów widać zielony stok, który zimą może być stokiem narciarskim. Tuż przy obiektach hotelowych zaplanowano ogromny aquapark z trójkątnymi nieckami basenowymi i zjeżdżalniami.

Kiedy powstanie nowy aquapark w Krynicy-Zdroju?

Na razie poznaliśmy dopiero wstępne dane i koncepcje nowej inwestycji, ale według zapewnień inwestora, obiekt mógłby być gotowy za około trzy lata. Wtedy mają się tu pojawić pierwsi goście.

Mercure Szczyrk Resort: zbliża się otwarcie gigantycznego hotelu w polskich górach

Czytaj też:

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej