Tischnera Green Park, Kraków. Nowa inwestycja biurowa projektu Q-ARCH z zegarem na elewacji

2023-11-17 8:46

Inwestycja biurowo-usługowo-hotelowa Tischnera Green Park w Krakowie ma już pozwolenie na budowę. W pierwszej kolejności spółka Stalprodukt wybuduje 9-piętrowy biurowiec z ciekawym zegarem na frontowej elewacji. Gdzie znajdzie się ten obiekt i jak będzie wyglądać? Zobacz wizualizacje.

Spis treści

  1. Tischnera Green Park, Kraków – co to za inwestycja i kiedy powstanie?
  2. Tischnera Green Park – pierwszy biurowiec z pozwoleniem na budowę
  3. Biurowiec Tischnera Green Park – wizualizacje projektu Q-ARCH

Tischnera Green Park, Kraków – co to za inwestycja i kiedy powstanie?

Tischnera Green Park to powstający wielofunkcyjny kompleks biurowców i hoteli spółki Stalprodukt, które zajmą obszar ok. 8 ha u styku ulic Tischnera i Wadowickiej w Krakowie. To już kolejna inwestycja biurowa w tej okolicy – w pobliżu znajdują się m.in. biurowce „Kreo” oraz Tischnera Office, powstaje też kompleks TEN Office.

Nowa stacja kolejowa w Krakowie. Powstała w samym centrum miasta

Na inwestycję Tischnera Green Park składać się będą:

  • 9-piętrowy biurowiec o powierzchni 28,5 tys. m2 – etap pierwszy,
  • 3 budynki hotelowe z częścią konferencyjną, o łącznej powierzchni ok. 100 tys. m2 – etapy kolejne,
  • następne obiekty biurowo-usługowe – etap końcowy.

Nie podano na razie żadnego terminu zakończenia budowy. Spółka Stalprodukt liczy, że tylko pierwszy z planowanych budynków będzie przynosił przychody w wysokości ok. 125 mln zł rocznie.

Wizualizacja biurowca Tischnera Office Park w Krakowie
Autor: Stalprodukt Wizualizacja biurowca Tischnera Office Park w Krakowie

Tischnera Green Park – pierwszy biurowiec z pozwoleniem na budowę

W październiku 2023 r. spółka poinformowała, iż dysponuje już pozwoleniem na budowę pierwszego budynku biurowego. Będzie to budynek o 9 kondygnacjach nadziemnych i 2 podziemnych i łącznej powierzchni ok. 28,5 tys. m². Jak podano, powierzchni biurowej w obiekcie będzie ok. 24 tys. m². Nieznany jest termin budowy.

Pod ziemią znajdzie się miejsce dla 384 samochodów, a w parterze pomieszczenia handlowo-usługowe. Inwestor zakłada, że obiekt uzyska wysoką ocenę BREAAM, wstępny wynik – poziom „Outstanding”. Oznacza to skupienie na ekologii – przewidziano m.in. układ trigeneracji, panele fotowoltaiczne oraz możliwość wykorzystywania w budynku „zielonego” wodoru. W ramach inwestycji powstaną także:

  • fragment drogi publicznej,
  • ciąg pieszo-rowerowy wzdłuż ul. Tischnera oraz ścieżka rowerowa oraz ciąg pieszy wzdłuż ul. Wadowickiej (łączna długość ok. 190 m).

Przeczytaj też: Kładka Kazimierz – Ludwinów w Krakowie z podpisaną umową. Kiedy skorzystamy z nowej kładki pieszo-rowerowej?

Biurowiec Tischnera Green Park – wizualizacje projektu Q-ARCH

Na wizualizacjach widać przeszklony biurowiec o prostej, nowoczesnej formie. Ciekawym detalem jest zaprojektowany na frontowej elewacji ogromny zegar (główne wejście, wyróżnione dwupiętrowym podcieniem, znajdzie się od strony ul. Wadowickiej). Najemców obiektu z pewnością ucieszy wewnętrzny dziedziniec z elementami zieleni, który zaprojektowano jako taras rekreacyjny. Za projekt budynku odpowiada pracownia Q-ARCH.

Zobacz galerię: Biurowiec Tischnera Green Park w Krakowie. Jak będzie wyglądał?

Rozumiesz te modne słowa czy powtarzasz tylko jak papuga? Quiz językowy dla inteligentnych

Pytanie 1 z 12
Betonoza to...
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej