Lecznica zlokalizowana jest na terenie miasteczka Wilanów, u zbiegu ulic Płaskowickiej i Sobieskiego, przy al. Rzeczpospolitej 5. Powierzchnia działki, na której stoi obiekt wynosi ok. 26 tys. mkw. W szpitalu będzie działało siedem klinik: Zdrowia Dziecka, Chirurgii, Interny, Kardiologii, Anestezjologii i Intensywnej Terapii, Położnictwa oraz Zdrowia Kobiety. Budynek będzie posiadał własne centrum rehabilitacji oraz centrum diagnostyczne.
W szpitalu znajduje się 5 w pełni wyposażonych sal operacyjnych, w których docelowo ma być przeprowadzanych ponad 4000 operacji rocznie. Na trzech kondygnacjach, obiekt mieści około 180 łóżek. W przyszłości zakładane jest powiększenie ich liczby do 270. Planowana łączna powierzchnia szpitala wynosi blisko 16 000 m2. W salach operacyjnych, gabinetach lekarskich, pokojach pobytowych dla pacjentów oraz pracowniach diagnostycznych zainstalowany zostanie sprzęt medyczny najnowszej generacji.
- Priorytetem jest zapewnienie pacjentom bezpieczeństwa medycznego podczas pobytu w szpitalu – mówi Bartosz Maciejewski, rzecznik prasowy Medicoveru. - Szpital został zaprojektowany tak, aby sam budynek, jego otoczenie, standard i wyposażenie stwarzały warunki zapewniające pacjentowi komfort i bezpieczeństwo, a przede wszystkim możliwość jak najszybszego powrotu do zdrowia. Ważnym czynnikiem było także zapewnienie poczucia dyskrecji i intymności w tych miejscach szpitala, gdzie będzie ona wymagana. Ma to zredukować niepokój pacjentów i stres, często towarzyszące leczeniu.

i

i
Generalnym wykonawcą inwestycji jest firma Warbud. Za proces projektowania oraz nadzór nad realizacją budowy odpowiedzialna była brytyjska firma inżynierska Ove Arup. W zadanie włączeni byli również specjaliści z brytyjskiego studia architektonicznego, specjalizującego się w projektowaniu obiektów medycznych - Nightingale Associates.
- Zastosowane w szpitalu rozwiązania architektoniczne umożliwią stworzenie zaplecza gwarantującego pacjentom wysoki standard pobytu a personelowi szpitala duży komfort pracy. Istotny nacisk położono na kwestię bezpieczeństwa. Co trzecie łóżko jest stanowiskiem intensywnego nadzoru; są tu łóżka dedykowane intensywnej terapii, opiece pooperacyjnej, intensywnej terapii noworodka, intensywnej opiece kardiologicznej oraz monitorowane stanowiska obserwacyjne - mówi Bartosz Maciejewski.
Warto wspomnieć, że Szpital Medicover będzie pierwszą w pełni ucyfrowioną placówką w Polsce, co umożliwi stałą aktualizację danych i historii choroby, a także zdalne konsultacje z lekarzami z każdego miejsca na świecie.