Połączenie zabytkowych elementów z awangardowym designem

2009-01-24 14:12
Hotel Andel's
Autor: Hotel Andel's

Andel’s to pierwszy czterogwiazdkowy deluxe design hotel w Łodzi. Zlokalizowany w samym sercu miasta, na terenie kompleksu Manufaktura zaoferuje 278 pokoi i największe centrum konferencyjne w mieście. Otwarcie planowane jest na wiosnę 2009 r.

Hotel został zaaranżowany w  budynku dawnej przędzalni Izraela Poznańskiego, powstałym w 1877 r. Obiekt poddany dokładnej rewitalizacji, zachowa swój historyczny charakter. Budynek o orientacyjnych wymiarach w planie 180 m x 32 m odznacza się charakterystyczną dla łódzkiej architektury przemysłowej ceglaną fasadą i licznymi detalami architektonicznymi. Część środkowa i boczne skrzydła rozdzielone są wieżami. Wysokość obiektu to około 4 metry oraz 2 poziomy piwnic. W niemal całym budynku zachowana została istniejąca konstrukcja, w szczególności żeliwne słupy, belki oraz stropy odcinkowe. Zabytkowy, żeliwny zbiornik przeciwpożarowy wykorzystano na basen. W kubaturze zbiornika została umieszczona właściwa niecka basenu ze stali nierdzewnej o wymiarach 6 m x 17,8 m. Do istniejącej konstrukcji dodano nowe elementy (przeszkloną bryłę basenu, jednoprzestrzenną, pozbawioną słupów salę balową, windę towarową obsługującą salę balową o wymiarach pozwalających na wprowadzenie np. nowych modeli samochodów na pokazy lub dużych instrumentów muzycznych, doświetlenie wnętrza przez atrium, strefy welness - położone na poziomie dawnego dachu z dostępem do przestronnych tarasów).

W hotelu zaprojektowano 278 pokoi i apartamentów:

 • 220 pokoi  dwuosobowych (w tym 80 typu twin oraz 4 pokoje dla osób niepełnosprawnych)
 • 53 pokoje suite oraz apartamenty przeznaczone na dłuższe pobyty
 • 4 dwupoziomowe pokoje typu Maisonette
 • 1 apartament prezydencki – dwupoziomowy z 140 m2 tarasem
Hotel Andel's
Autor: Hotel Andel's
Hotel Andel's
Autor: Hotel Andel's Pokoje oraz apartamenty charakteryzują się nowoczesnym i odważnym designem, odznaczającym się żywymi kolorami i śmiałymi kształtami.

Centrum konferencyjne

W hotelu znajdzie się 7 sal konferencyjnych na parterze (1400 m2) oraz sala balowa na najwyższym piętrze (1200 m2). Sala balowa zostanie przeznaczona na różnorodne funkcje: konferencje, spektakle, pokazy, koncerty.

Rekreacja i rozrywka

Hotelową restaurację Delight zaplanowano na 330 miejsc. W hotelu znajdzie się także Oscar’s Bar oraz na najwyższym piętrze Sky Bar -  skąd będzie można  podziwiać panoramę miasta.
Miejsce do odpoczynku i relaksu stanowi centrum welness. Na ok. 1000 m2 powierzchni znajdą się:

 • 2 sauny
 • solarium
 • strefa fitness
 • sala do zajęć grupowych
 • taras słoneczny
 • oszklony basen na najwyższej kondygnacji hotelu
 • welness bar wraz z tarasem

Andel’s Hotel Łódź:

Powierzchnia całkowita: 40 000 m2
Powierzchnia użytkowa: 30 000 m2
Inwestor: Grupa Warimpex
Generalny wykonawca: Porr Polska
Project Management: UBM Polska
Projektanci: OP Architekten
Wnętrza: Jestico+Whiles
Operator: Vienna International

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej