PKP planuje 200-metrowy wieżowiec w centrum Warszawy

2015-03-12 12:04
Tak może wyglądać wieżowiec Centrala Park w centrum Warszawy
Autor: PKP SA Tak może wyglądać wieżowiec Centrala Park w centrum Warszawy

Xcity Investment planuje nową inwestycję na jednym z najbardziej atrakcyjnych terenów w centrum Warszawy. To kolejna nieruchomość należąca do PKP SA, która może zmienić swoją funkcję dzięki projektowi deweloperskiemu.

Wieżowiec Centrala Park w centrum Warszawy

Nowa inwestycja PKP miałaby objąć teren o powierzchni 2 ha, pomiędzy ulicami Chmielną, Żelazną, Alejami Jerozolimskimi i Aleją Jana Pawła II. Budynek miałby stanąć nad torami kolejowymi. Plany zagospodarowania dla tego terenu mówią, że może tu powstać zabudowa biurowa z lokalami handlowo-usługowymi w parterze. Możliwe jest  również ulokowanie funkcji hotelowej.

PKP i Xcity Investment mają już koncepcję na budynek, który może pojawić się na tym terenie. Jest to 200-metrowy wieżowiec o nazwie Centrala Park, usytuowany na rogu Al. Jana Pawła II i Al. Jerozolimskich. Głównym atutem nowego wieżowca PKP będzie atrakcyjna lokalizacja, m. in. bliskość do Dworca Centralnego i stacji metra. Inwestycja pozwoli na uzupełnienie tkanki miejskiej w tej części Warszawy oraz wpłynie na poprawę estetyki terenu. Centrala Park może być jednym z najciekawszych projektów deweloperskich realizowanych przez Grupę PKP.

W koncepcji architektonicznej przedstawiono wieżowiec, w którym znajduje się mnóstwo terenów rekreacyjnych. Na wizualizacjach pojawiają się zielone tarasy, atria i place miejskie, dla których przewidziana jest funkcja zewnętrznej poczekalni dla podróżnych oczekujących na pociąg. W centrum kompleksu zaprojektowano pieszą promenadę, zaś od strony zewnętrznej uwagę przykuwają wiszące ogrody i zielony dach.

Projekt jest w fazie planowania. Jego szacowana wartość to 350 mln euro. Planuje się, że realizacja nowej inwestycji mogłaby ruszyć w 2018.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej