PKP planuje 200-metrowy wieżowiec w centrum Warszawy

2015-03-12 12:04
Tak może wyglądać wieżowiec Centrala Park w centrum Warszawy
Autor: PKP SA Tak może wyglądać wieżowiec Centrala Park w centrum Warszawy

Xcity Investment planuje nową inwestycję na jednym z najbardziej atrakcyjnych terenów w centrum Warszawy. To kolejna nieruchomość należąca do PKP SA, która może zmienić swoją funkcję dzięki projektowi deweloperskiemu.

Wieżowiec Centrala Park w centrum Warszawy

Nowa inwestycja PKP miałaby objąć teren o powierzchni 2 ha, pomiędzy ulicami Chmielną, Żelazną, Alejami Jerozolimskimi i Aleją Jana Pawła II. Budynek miałby stanąć nad torami kolejowymi. Plany zagospodarowania dla tego terenu mówią, że może tu powstać zabudowa biurowa z lokalami handlowo-usługowymi w parterze. Możliwe jest  również ulokowanie funkcji hotelowej.

PKP i Xcity Investment mają już koncepcję na budynek, który może pojawić się na tym terenie. Jest to 200-metrowy wieżowiec o nazwie Centrala Park, usytuowany na rogu Al. Jana Pawła II i Al. Jerozolimskich. Głównym atutem nowego wieżowca PKP będzie atrakcyjna lokalizacja, m. in. bliskość do Dworca Centralnego i stacji metra. Inwestycja pozwoli na uzupełnienie tkanki miejskiej w tej części Warszawy oraz wpłynie na poprawę estetyki terenu. Centrala Park może być jednym z najciekawszych projektów deweloperskich realizowanych przez Grupę PKP.

W koncepcji architektonicznej przedstawiono wieżowiec, w którym znajduje się mnóstwo terenów rekreacyjnych. Na wizualizacjach pojawiają się zielone tarasy, atria i place miejskie, dla których przewidziana jest funkcja zewnętrznej poczekalni dla podróżnych oczekujących na pociąg. W centrum kompleksu zaprojektowano pieszą promenadę, zaś od strony zewnętrznej uwagę przykuwają wiszące ogrody i zielony dach.

Projekt jest w fazie planowania. Jego szacowana wartość to 350 mln euro. Planuje się, że realizacja nowej inwestycji mogłaby ruszyć w 2018.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej