Park rozrywki Adventure World Warsaw. Zobacz projekt parku z lotu ptaka

2011-10-23 23:39
Park rozrywki Adventure World Warsaw
Autor: Biuro Prasowe Adventure World Warsaw

Już w 2012 roku na terenie gminy Grodzisk Mazowiecki ruszy budowa pierwszego w Polsce parku rozrywki Adventure World Warsaw. Realizacja pierwszego etapu inwestycji, w ramach którego zostaną wybudowane m.in. hotele tematyczne, ma wynieść 400 mln euro. Miejsce to ma przenosić gości w świat magii, wizyta w parku ma być dla odwiedzających niezapomnianym przeżyciem. Zobacz już teraz, jakie atrakcje będą dostępne w Adventure World Warsaw i w jaki sposób zostanie zagospodarowane 240 hektarów, na których na początku 2014 roku powstanie największy park rozrywki w środkowo-wschodniej Europie.

Park rozrywki Adventure World Warsaw
Autor: Biuro Prasowe Adventure World Warsaw

Atrakcje dostępne w parku rozrywki Adventur World Warsaw - wizualizacje projektu

Plan zagospodarowania parku rozrywki Adventure World Warsaw

Park rozrywki Adventure World Warsaw będzie się składać z części całorocznej oraz z atrakcji dostępnych na świeżym powietrzu od kwietnia do listopada. Wejście do parku będzie prowadziło przez Strefę Rozrywki, czyli tzw. Entertainment Village, w której będzie można obejrzeć liczne występy artystyczne a także odwiedzić jedną z restauracji czy dostępnych w tej części kompleksu sklepów.

Mijając atrakcje strefy rozrywki, goście parku rozrywki Adventure World Warsaw trafią bezpośrednio przed budynek pierwszego w Polsce hotelu tematycznego - Grand Resort Hotel. Pod hotelem znajdować  się będzie przejście do odkrytej części parku i tak zwanej strefy zimowej (winter zone), czyli części parku, w której atrakcje będą dostępne dla gości przez cały rok, niezależnie od warunków pogodowych.

Na terenie parku rozrywki Adventure World Warsaw powstaną pierwsze w Polsce hotele tematyczne. Zobacz szczegóły

Skręcając w lewo przed hotelem Grand Resort, odwiedzający trafią do parku wodnego oraz drugiego, dostępnego na terenie Adventrure World Warsaw hotelu tematycznego - Aqua Hotel, który bezpośrednio połączony będzie z aquaparkiem. Goście, którzy będą chcieli skorzystać z wodnych atrakcji parku rozrywki, nie będą musieli wychodzić z budynku hotelu. Umieszczone pod ogromną kopułą zjeżdżalnie, baseny i inne, niedostępne dotąd w Polsce, atrakcje wodne, będą udostępnione przez cały rok.

Korzystając z przejścia pod hotelem Grand Resort, odwiedzający wejdą do Parku Tematycznego – będzie to swojego rodzaju serce Adventure World Warsaw. Pierwszą jego część stanowi Przystań Przygód – rynek wypełniony atrakcjami, sklepami i restauracjami.
Park Tematyczny posiadać będzie także pięć tematycznych wysp. Dwie z nich należeć będą do całorocznej części Parku. Na prawo od Przystani Przygód będzie dostępne Zaginione Królestwo, w którym goście będą mogli doświadczyć przeżyć, takich jak trzęsienie ziemi czy wybuch wulkanu. Po lewej stronie znajdziemy Plac Polski, który architekturą będzie przypominał starówki, jakie można spotkać w polskich miastach. Będzie tam można także spotkać postaci z polskich legend i bajek, takie jak Pan Twardowski, który będzie zapraszał gości do swojego ruchomego pałacu, lub przeżyć przygodę na latającym pojeździe, wśród postaci innych polskich baśni i legend. Magiczna Laguna to jedna z najweselszych wysp, pełna mitycznych stworzeń, które uwielbiają się bawić i psocić. Na tej samej wysokości, lecz po drugiej stronie Przystani Przygód, znajdzie się Kraina Legend  – nawiązująca do starożytnych cywilizacji, między innymi kultur Majów i Egipcjan. Z kolei na znajdującej się na skraju Adventure World Warsaw Wyspie Zamkowej będzie można spotkać się z Merlinem, Królem Arturem, wiedźmami i smokami.

Czy park rozrywki Adventure World Warsaw ma szansę w przyszłości być jednym z najpopularniejszych w Europie? Czy będziemy mieli polski Disneyland? Przeczytaj więcej na temat Adventure World Warsaw

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej