Pierwsze w Polsce hotele tematyczne w parku rozrywki Adventure World Warsaw. Grand Resort Hotel i Aqua Hotel

2011-08-31 12:10
Las Vegas Venetian
Autor: Biuro Prasowe Adventure World Warsaw Hotel tematyczny - Venetian, Las Vegas

W 2012 roku na terenie gminy Grodzisk Mazowiecki ruszy budowa największego w Europie środkowo-wschodniej parku rozrywki Adventure World Warsaw. W pierwszym etapie inwestycji zbudowane zostaną dwa hotele tematyczne –  Aqua Hotel oraz Grand Resort Hotel. Hotele tematyczne to obiekty standardowo występujące w zagranicznych parkach rozrywki. W Polsce będą to pierwsze tego typu hotele.

Hotele tematyczne w zagranicznych parkach rozrywki - galeria zdjęć

Aqua Hotel oraz Grand Resort Hotel – pierwsze w Polsce tematyczne hotele w parku rozrywki Adventure World Warsaw

Na terenie największego w Europie Środkowej parku rozrywki Adventure World Warsaw, którego budowa na terenie gminy Grodzisk Mazowiecki rozpocznie się w 2012 roku, powstaną dwa hotele tematyczne – Aqua Hotel oraz Grand Resort Hotel, łącznie oferujące 800 pokoi o zróżnicowanym standardzie.

Trzygwiazdkowy Aqua Hotel będzie w stanie pomieścić nawet 1640 osób w 410 czteroosobowych pokojach. Hotel stworzony będzie z myślą o rodzinach z dziećmi, które szukają komfortowego i przystępnego cenowo noclegu. Najważniejszą zaletą hotelu będzie bezpośrednie połączenie z parkiem wodnym. Goście, którzy będą chcieli skorzystać z wodnych atrakcji parku rozrywki, nie będą musieli wychodzić z budynku hotelu.

Do dyspozycji odwiedzających park rozrywki Adventure World Warsaw będzie także Grand Resort Hotel - w porównaniu z Aqua Hotel będzie to hotel o wyższym standardzie. Grand Resort Hotel będzie połączony z parkiem tematycznym oraz strefą zimową (tzw. Winter Zone), czyli częścią parku, w której atrakcje będą dostępne dla gości przez cały rok, niezależnie od warunków pogodowych. W hotelu znajdziemy 321 pokoi, w tym 230 pokoi 4-osobowych, 63 pokoje 2-osobowe oraz 28 apartamentów typu executive suite. Łącznie hotel będzie mógł pomieścić 1102 osoby.

– Hotele tematyczne to obiekty standardowo występujące w zagranicznych parkach rozrywki. My zaprezentujemy pierwsze tego typu obiekty w Polsce – mówi Sebastian Barbasiewicz, członek Zarządu Las Palm, spółki powołanej do realizacji inwestycji Adventure World Warsaw. Podobne obiekty można dziś znaleźć za granicą, między innymi w parkach Alton Towers (Wlk. Brytania), Efteling (Holandia), Europa Park (Niemcy), czy Disneyland. Z tematycznych hoteli znane jest także Las Vegas w USA.

Możliwość noclegu na terenie parku to realizacja koncepcji destination park, zgodnie z którą inwestycja ma przyciągać gości na dłużej niż jeden dzień. Do pobytu zachęcać ma przede wszystkim różnorodność i liczba atrakcji, którą oferować będzie Adventure World Warsaw. Według założeń w parku każdy, niezależnie od wieku, znajdzie atrakcje dla siebie. Do dyspozycji odwiedzających będą: kolejki górskie, zjeżdżalnie wodne, baseny ze sztucznymi falami, interaktywne fontanny i karuzele. W części całorocznej parku dostępne będą place zabaw dla dzieci oraz aquapark. Także pobyt w hotelu tematycznym ma zapewnić gościom wiele atrakcji i wrażeń dzięki tematyzacji obiektów. Wystrój wnętrz, wygląd zewnetrzny budynków hotelowych będzie dostosowany do klimatu i koncepcji parku rozrywki Adventure World Warsaw i utrzymany w bajkowej scenerii.

Przeczytaj więcej na temat parku rozrywki Adventure World Warsaw:
Baśniowa kraina czy kolejna niezrealizowana inwestycja? Park rozrywki Adventure World Warsaw

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej