Pierwsze w Polsce hotele tematyczne w parku rozrywki Adventure World Warsaw. Grand Resort Hotel i Aqua Hotel

2011-08-31 12:10
Las Vegas Venetian
Autor: Biuro Prasowe Adventure World Warsaw Hotel tematyczny - Venetian, Las Vegas

W 2012 roku na terenie gminy Grodzisk Mazowiecki ruszy budowa największego w Europie środkowo-wschodniej parku rozrywki Adventure World Warsaw. W pierwszym etapie inwestycji zbudowane zostaną dwa hotele tematyczne –  Aqua Hotel oraz Grand Resort Hotel. Hotele tematyczne to obiekty standardowo występujące w zagranicznych parkach rozrywki. W Polsce będą to pierwsze tego typu hotele.

Hotele tematyczne w zagranicznych parkach rozrywki - galeria zdjęć

Aqua Hotel oraz Grand Resort Hotel – pierwsze w Polsce tematyczne hotele w parku rozrywki Adventure World Warsaw

Na terenie największego w Europie Środkowej parku rozrywki Adventure World Warsaw, którego budowa na terenie gminy Grodzisk Mazowiecki rozpocznie się w 2012 roku, powstaną dwa hotele tematyczne – Aqua Hotel oraz Grand Resort Hotel, łącznie oferujące 800 pokoi o zróżnicowanym standardzie.

Trzygwiazdkowy Aqua Hotel będzie w stanie pomieścić nawet 1640 osób w 410 czteroosobowych pokojach. Hotel stworzony będzie z myślą o rodzinach z dziećmi, które szukają komfortowego i przystępnego cenowo noclegu. Najważniejszą zaletą hotelu będzie bezpośrednie połączenie z parkiem wodnym. Goście, którzy będą chcieli skorzystać z wodnych atrakcji parku rozrywki, nie będą musieli wychodzić z budynku hotelu.

Do dyspozycji odwiedzających park rozrywki Adventure World Warsaw będzie także Grand Resort Hotel - w porównaniu z Aqua Hotel będzie to hotel o wyższym standardzie. Grand Resort Hotel będzie połączony z parkiem tematycznym oraz strefą zimową (tzw. Winter Zone), czyli częścią parku, w której atrakcje będą dostępne dla gości przez cały rok, niezależnie od warunków pogodowych. W hotelu znajdziemy 321 pokoi, w tym 230 pokoi 4-osobowych, 63 pokoje 2-osobowe oraz 28 apartamentów typu executive suite. Łącznie hotel będzie mógł pomieścić 1102 osoby.

– Hotele tematyczne to obiekty standardowo występujące w zagranicznych parkach rozrywki. My zaprezentujemy pierwsze tego typu obiekty w Polsce – mówi Sebastian Barbasiewicz, członek Zarządu Las Palm, spółki powołanej do realizacji inwestycji Adventure World Warsaw. Podobne obiekty można dziś znaleźć za granicą, między innymi w parkach Alton Towers (Wlk. Brytania), Efteling (Holandia), Europa Park (Niemcy), czy Disneyland. Z tematycznych hoteli znane jest także Las Vegas w USA.

Możliwość noclegu na terenie parku to realizacja koncepcji destination park, zgodnie z którą inwestycja ma przyciągać gości na dłużej niż jeden dzień. Do pobytu zachęcać ma przede wszystkim różnorodność i liczba atrakcji, którą oferować będzie Adventure World Warsaw. Według założeń w parku każdy, niezależnie od wieku, znajdzie atrakcje dla siebie. Do dyspozycji odwiedzających będą: kolejki górskie, zjeżdżalnie wodne, baseny ze sztucznymi falami, interaktywne fontanny i karuzele. W części całorocznej parku dostępne będą place zabaw dla dzieci oraz aquapark. Także pobyt w hotelu tematycznym ma zapewnić gościom wiele atrakcji i wrażeń dzięki tematyzacji obiektów. Wystrój wnętrz, wygląd zewnetrzny budynków hotelowych będzie dostosowany do klimatu i koncepcji parku rozrywki Adventure World Warsaw i utrzymany w bajkowej scenerii.

Przeczytaj więcej na temat parku rozrywki Adventure World Warsaw:
Baśniowa kraina czy kolejna niezrealizowana inwestycja? Park rozrywki Adventure World Warsaw

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej