Baśniowa kraina czy kolejna niezrealizowana inwestycja? Park rozrywki Adventure World Warsaw

2011-07-28 13:26
Park rozrywki w miejscowosci Grodzisk Mazowiecki
Autor: Biuro Prasowe Adventure World Warsaw Wyspa Zamkowa - jedna z pięciu tematycznych wysp dostępnych w Adventure World Warsaw. Będzie można tutaj spotkać się z Merlinem, Królem Arturem, wiedźmami i smokami

Spółka Las Palm planuje na terenie gminy Grodzisk Mazowiecki budowę największego w Europie Środkowej parku rozrywki – Adventure World Warsaw. Czy zapowiada się realizacja kolejnej spektakularnej inwestycji? Niewątpliwe duże wrażenie robią liczby: inwestycja zajmie obszar ok. 240 hektarów, realizacja pierwszego etapu ma wynieść 400 mln euro, inwestor liczy, że park rozrywki odwiedzać będzie rocznie 2 mln osób. Projekt parku utrzymany jest w bajkowej scenerii. Świat magii, baśniowa kraina – tak można określić to miejsce. Czy będziemy mieli polski Disneyland? Czy park rozrywki w Grodzisku Mazowieckim ma szansę w przyszłości być jednym z najpopularniejszych w Europie?

Największy w Polsce park rozrywki Adventure World Warsaw - wizualizacje projektu

Polski Disneyland? Park rozrywki Adventure World Warsaw

Adventure World Warsaw to inwestycja łącząca w sobie park tematyczny, dwa hotele, park wodny oraz część rozrywkową z kinami i restauracjami. Według planów jest to projekt, który pod względem standardów ma dorównać najsłynniejszym w Europie parkom: Disneyland, Alton Towers (Wlk. Brytania), Efteling (Holandia) czy Europa Park (Niemcy).

Park rozrywki przeznaczony będzie dla szerokiego grona gości, tak aby całe rodziny mogły cieszyć się jego atrakcjami. W parku każdy, bez względu na wiek, znajdzie atrakcje dla siebie. Do dyspozycji odwiedzających będą: kolejki górskie, zjeżdżalnie wodne, baseny ze sztucznymi falami, interaktywne fontanny i karuzele. W części całorocznej parku dostępne będą place zabaw dla dzieci, interaktywne pokazy i animacje oraz aquapark - wszystko utrzymane w bajkowej scenerii.

Sam park rozrywki składać się będzie z pięciu tematycznych wysp/stref, które w fazie projektowania nosić będą nazwy: Wybrzeże Przygód (Adventure Harbor), Laguna Stworzeń (Creature Lagoon), Wyspa Zamków (Castle Island), Kraina Legend (Land of Legends) oraz Plac Polski (Polski Plaza) - miasteczko inspirowane polską architekturą i historią.

Realizacja inwestycji rozpocznie się w 2012 roku. Według planów park rozrywki Adventure World Warsaw ma zostać otwarty wiosną 2014 roku.

Las Palm: spółka odpowiedzialna za budowę i zarządzanie parkiem AWW

Fundusze umożliwiające powstanie Adventure World Warsaw zapewni międzynarodowe konsorcjum inwestorów prywatnych i instytucjonalnych z siedzibą w Luksemburgu. Do celów koordynacji procesu budowy i zarządzania parkiem Adventure World Warsaw powołano celową spółkę Las Palm. Koszt realizacji pierwszej fazy projektu ma wynieść około 400 milionów euro.

Budowa parku rozpocznie się wiosną 2012 roku. Przewidujemy, że w pierwszej fazie projektu Adventure World Warsaw odwiedzać będzie rocznie około 2 milionów osób – zakłada Peter Jan Mulder, Prezes Zarządu Las Palm sp. z o.o.  – To miejsce przeniesie naszych gości w świat magii. Jestem przekonany, że wizyta w parku będzie dla każdego niezapomnianym przeżyciem –  mówi Peter Jan Mulder.

Park stanowi pierwszy etap planowanej inwestycji. W drugiej fazie przewidziano m.in. budowę drugiego parku tematycznego, dużego centrum rozrywkowego, centrum konferencyjno-biznesowego oraz luksusowego SPA.

W powstanie Adventure World Warsaw zaangażowani są specjaliści z całego świata. Do zespołu Adventure World Warsaw należą m.in. firmy: AGS Architects, Jora Vision, Imtech, Tebodin Poland, Vekoma Rides Manufacturing, Hafema oraz International Destination Strategies dysponujące wieloletnim doświadczeniem w dziedzinie tematycznych parków rozrywki.

Grodzisk Mazowiecki: tu powstanie największy w Polsce park rozrywki

W maju br. podpisany został list intencyjny w sprawie budowy Adventure World Warsaw, największego w Polsce i Europie Środkowej parku rozrywki, na terenie miejscowości Grodzisk Mazowiecki.

– Park rozrywki na terenie Grodziska Mazowieckiego to bardzo dobry pomysł, to szansa na rozwój. Jesteśmy gminą przyjazną inwestorom. Jesteśmy przekonani, że jest to inwestycja, która spowoduje zwiększenie dochodów gminy i ożywi rejon. List intencyjny to wyraz aprobaty ze strony samorządu dla inwestora – powiedział Grzegorz Benedykciński, burmistrz Grodziska Mazowieckiego.

Samorząd wspiera inwestycję, która przyniesie miastu wiele korzyści: nowe miejsca pracy, rozwój lokalnego biznesu, wsparcie dla inwestycji infrastrukturalnych i większe dochody dla gminy – to główne atuty inwestycji na terenie Grodziska. Jest to również bardzo dobra promocja dla Grodziska Mazowieckiego zarówno w Polsce, jak i na świecie, gdyż park rozrywki Adventure World Warsaw w przyszłości ma szansę stać się jednym z najpopularniejszych w Europie.

Czy będziemy mieli polski Disneyland?

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej