Panattoni buduje ekomagazyn dla H&M

2010-01-06 17:10

Panattoni Europe podpisał umowę na budowę obiektu BTS dla firmy odzieżowej H&M. Deweloper wybuduje magazyn o powierzchni 30 tys. m2, w którym zastosuje rozwiązania ekologiczne.

Firma Hennes & Mauritz sp. z o.o., zajmuje od 2007 r. obiekt o powierzchni 50 tys. m2 wybudowany przez Panattoni Europe w Gądkach k. Kórnika. W związku ze swoją ekspansją H&M postanowił wybudować kolejny magazyn w Gądkach o powierzchni 30 tys. m2.

Budynek, realizowany dla H&M w Panattoni Park Poznań I będzie pierwszym obiektem w portfolio Panattoni z uwzględnieniem tak szerokich rozwiązań ekologicznych. Na dachu magazynu zainstalowane zostaną panele słoneczne, wykorzystywane w celu ogrzania wody. W hali będzie również więcej naturalnego światła, umożliwiającego oszczędność energii w dzień. Obiekt wyposażony zostanie w system odzyskiwania wody deszczowej. Wśród materiałów wykorzystywanych do budowy hali nie będzie PCV ani styropianu. - Cieszymy się, że tak wymagający klient jak H&M docenił nasze obiekty i chce się rozwijać przy naszej pomocy. Cieszymy się również, że rośnie świadomość ekologiczna wśród naszych Klientów. Takie budynki są nie tylko przyjazne środowisku, ale są po prostu efektywniejsze, z punktu widzenia kosztów eksploatacyjnych - mówi Robert Dobrzycki, Managing Partner na Europę Środkowo-Wschodnią w Panattoni Europe

Panattoni Park Poznań I składa się z trzech budynków o łącznej powierzchni 126 600 m2. Zlokalizowany jest 13 kilometrów od Poznania, przy autostradzie A2 stanowiącej szlak komunikacyjny zachód-wschód z Niemiec do Europy Środkowej. Oprócz firmy H&M wśród najemców parku Panattoni Park Poznań I są m.in.: Arvato Services, Piotr i Paweł, Dachser, Desa, Gefco, ME-FA, Nova i OST Sped.

Obiekt magazynowy dla firmy H&M
Autor: TBWA PR
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej