Panattoni buduje ekomagazyn dla H&M

2010-01-06 17:10

Panattoni Europe podpisał umowę na budowę obiektu BTS dla firmy odzieżowej H&M. Deweloper wybuduje magazyn o powierzchni 30 tys. m2, w którym zastosuje rozwiązania ekologiczne.

Firma Hennes & Mauritz sp. z o.o., zajmuje od 2007 r. obiekt o powierzchni 50 tys. m2 wybudowany przez Panattoni Europe w Gądkach k. Kórnika. W związku ze swoją ekspansją H&M postanowił wybudować kolejny magazyn w Gądkach o powierzchni 30 tys. m2.

Budynek, realizowany dla H&M w Panattoni Park Poznań I będzie pierwszym obiektem w portfolio Panattoni z uwzględnieniem tak szerokich rozwiązań ekologicznych. Na dachu magazynu zainstalowane zostaną panele słoneczne, wykorzystywane w celu ogrzania wody. W hali będzie również więcej naturalnego światła, umożliwiającego oszczędność energii w dzień. Obiekt wyposażony zostanie w system odzyskiwania wody deszczowej. Wśród materiałów wykorzystywanych do budowy hali nie będzie PCV ani styropianu. - Cieszymy się, że tak wymagający klient jak H&M docenił nasze obiekty i chce się rozwijać przy naszej pomocy. Cieszymy się również, że rośnie świadomość ekologiczna wśród naszych Klientów. Takie budynki są nie tylko przyjazne środowisku, ale są po prostu efektywniejsze, z punktu widzenia kosztów eksploatacyjnych - mówi Robert Dobrzycki, Managing Partner na Europę Środkowo-Wschodnią w Panattoni Europe

Panattoni Park Poznań I składa się z trzech budynków o łącznej powierzchni 126 600 m2. Zlokalizowany jest 13 kilometrów od Poznania, przy autostradzie A2 stanowiącej szlak komunikacyjny zachód-wschód z Niemiec do Europy Środkowej. Oprócz firmy H&M wśród najemców parku Panattoni Park Poznań I są m.in.: Arvato Services, Piotr i Paweł, Dachser, Desa, Gefco, ME-FA, Nova i OST Sped.

Obiekt magazynowy dla firmy H&M
Autor: TBWA PR
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej