Otwarcie Lumen znów przesunięte

2007-05-21 18:38
lumen
Autor: brak danych

Lumen stanowi część kompleksu biurowego Złote Tarasy. Na wyczekiwane przez najemców biura przyjdzie nam jeszcze jednak poczekać. Inwestor ponownie przesuwa termin oddania budynku do użytku. Obecna cezura to czerwiec 2007 roku.

Budynek podzielony jest na dwie części: wschodnią i zachodnią, które łączą przeszklone kładki. Na wysokości drugiego piętra będzie znajduje się przejście do części handlowo-rozrywkowej, z kolei od trzeciego do dziesiątego piętra powierzchnię wypełnią biura. Lumen oferuje około 23 tys. mkw. powierzchni biurowej, przy czym jedno piętro liczy blisko 3 tys. mkw. Istnieje oczywiście możliwość podziału piętra pomiędzy kilku najemców. Budynek ma trzy piony komunikacyjne, tyle samo recepcji i wjazdów do podziemnego garażu - od strony al. Jana Pawła II, ul. Złotej oraz Emilii Plater.
Zgodnie ze współczesnymi normami budynek jest mocno skomputeryzowany. Dobrze doświetlone biura będą automatycznie chronione przez żaluzje sterowane przez centralny system. Dużo naturalnego światła, od którego wzięła się nazwa obiektu, jest zresztą kolejną zaletą tego budynku. W standardzie Lumenu są też m.in. podwieszane sufity i podnoszone podłogi. Lumen to nie jedyna część inwestycji ING Real Estate, której jeszcze nie otwarto - kolejne 21,5 tys. mkw. biur pomieści wieżowiec noszący roboczą nazwę Złota Tower. Ten 22-kondygnacyjny budynek początkowo miał być hotelem, jednak ze względu na zbyt dużą konkurencję tego typu obiektów w okolicy plany inwestora uległy zmianie. Jedno jest pewne - ta gotowa od półtora roku wieża zostanie oddana do użytku w tym roku, choć nikt nie podaje konkretnej daty.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej