Nowy zakład produkcyjny Kirchhoff Automotive

2007-05-23 13:43
Zakład produkcyjny Kirchoff
Autor: brak danych

Pod koniec maja 2006 roku w Gliwicach otwarto zakład produkcyjny Kirchhoff Polska Assembly, firmy należącej do niemieckiego koncernu motoryzacyjnego Kirchhoff Automotive. Dotychczasowe nakłady inwestycyjne wyniosły 10 milionów euro.

Budowę nowej fabryki rozpoczęto na początku 2005 roku i w ciągu dziesięciu miesięcy oddano do użytku 9 000 m2 powierzchni produkcyjnej i biurowej. Nowy zakład usytuowany jest w Katowickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej w Gliwicach, która w czerwcu 2006 roku obchodzić będzie jubileusz 10-lecia istnienia.

Przedmiotem działalności nowego zakładu jest produkcja metalowych części do struktur nadwozi samochodowych, przede wszystkim dla Opla Zafiry. Proces technologiczny polega głównie na zgrzewaniu, do którego wykorzystywane są najnowszej generacji roboty zgrzewalnicze. Obecnie wyłącznym klientem zakładu jest koncern General Motors, dla którego Kirchhoff dostarcza części do zakładów na terenie Europy i oczywiście Polski.

Zakład pracuje według zasad Lean Manufacturing oraz Just-in-Time. Wykorzystuje optymalne zarządzanie ilością komponentów i wyrobów gotowych. Codziennie osiem ciężarówek w regularnych odstępach czasu opuszcza zakład przewożąc gotowe wyroby do zakładu General Motors, położonego w bliskiej odległości na terenie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Codziennie obsługiwanych jest także sześć transportów z komponentami do produkcji od dwudziestu siedmiu dostawców z całej Europy, m.in. Hiszpanii, Niemiec, Włoch, Irlandii, Francji. Przepływ materiału w zakładzie, podlega stałemu nadzorowi, zgodnie z wymaganiami systemu jakości opartego o normę stosowaną w przemyśle samochodowym - ISO/TS 16949. Do zwymiarowania części wykorzystuje się m.in. maszynę pomiarową 3D najnowszej generacji.

Obecnie zakład Kirchhoff Assembly przygotowany jest do produkcji 155 tysięcy samochodów rocznie, ale teren należący do firmy oraz modułowa konstrukcja budynku pozwalają na szybką rozbudowę i podwojenie w krótkim czasie mocy produkcyjnych.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej