Największy Focus Park już w budowie

2008-01-24 17:02
Focus Park Gliwice
Autor: brak danych

Prace realizacyjne nowej galerii rozpoczęły się z początkiem roku 2008, niespełna dwa miesiące po otrzymaniu przez Parkridge Retail Poland pozwolenia na budowę. Dla gliwiczan to znak, że niedługo centrum ich miasta ulegnie znaczącemu przeobrażeniu (w miejscu dawnej huty Gliwice) oraz zyska modne i pełne atrakcji miejsce spędzania wolnego czasu.

Gliwicki Focus Park będzie największą, jak do tej pory, galerią należącą do Parkridge Retial Poland. Ma liczyć 140 000 m2 powierzchni całkowitej, a na klientów czekać będzie 220 butików, punktów gastronomicznych i usługowych oraz wielosalowe, komfortowe kino. Otwarcie galerii zostało zaplanowane na pierwszy kwartał 2010. Ma to być eleganckie i stylowe miejsce robienia ciekawych zakupów oraz przyjemnego spędzenia wolnego czasu. I co ciekawe, mimo imponujących rozmiarów obiektu, inwestor nei przewiduje tam miejsca na hipermarkety spożywcze czy budowlane. A odnowione i zrewitalizowane zabytkowe budynki przemysłowe na nowo ożyją, stając się lokalną atrakcją nawet dla mieszkańców.
"Zależy nam, by wszystkie nasze galerie były klimatycznymi miejscami przyjemnego spędzania wolnego czasu oraz łączyły lokalny charakter, styl i ponadczasową elegancję z nowoczesnymi rozwiązaniami i trendami w architekturze" - mówi Agnieszka Drucis, dyrektor marketingu i PR w Parkridge Retail Poland.


Focus Park Gliwice - widok z lotu ptaka

Choć Parkridge otrzymał pozwolenie na budowę w Gliwicach zaledwie pod koniec listopada 2007 roku, to prace nad przygotowaniem dokumentacji przetargowej na całość robót są już w zaawansowanym stadium. Od rybnickiego Focusa tę realizację odróżnia to, że nad jej powstaniem ma czuwać firma pełniąca rolę Generalnego Wykonawcy, nie jak w innych inwestycjach - firma z funkcją Project Managera. Obecnie inwestor szuka firmy, która mogłaby wziąć odpowiedzialność za całość prac.
Ponieważ obiekt powstanie na terenie dawnej huty - przed rozpoczęciem jakichkolwiek robót konstrukcyjnych czy przyłączeniowych, planowana jest utylizacja gruntu na częściowym obszarze działki.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej