Na Śląsku też się buduje

2009-01-21 14:03
Reinhold Center
Autor: Reinhold Polska

Przy największej katowickiej ulicy –  alei Wojciecha Korfantego –  powstanie nowoczesny kompleks biurowy  Reinhold Center. Zarząd Reinhold Polska poinformował o zawarciu umowy z firmą Mostostal Warszawa SA na realizację tego projektu. Koszt inwestycji to 43 mln zł. Budowa właśnie się rozpoczyna.

Pierwsze dwa budynki mają być gotowe do końca sierpnia 2009 r. Od strony ulicy Korfantego stanie 4-kondygnacyjny obiekt o biało-pomarańczowej elewacji z dużymi przeszkleniami. Po drugiej stronie, od ulicy Kozioła powstanie segment z 3 kondygnacjami. Obydwa gmachy będą połączone ze sobą dużym atrium, zamkniętym szklanym dachem. Układ budynków pozwala na stworzenie jasnych i otwartych przestrzeni.
Kompleks to 11 tys. m2 powierzchni biurowej klasy A. Przestrzeń typu „open space” zajmie ok. 8 tys. m2. Do połowy kwietnia 2009 r. nastąpi przekazanie lokali najemcom w celu indywidualnego wykończenia wnętrz.
Na parterze zlokalizowane będą restauracje, kawiarnie, klub fitness, salon fryzjerski, pralnia.

W ramach inwestycji planowane jest wybudowanie 5 budynków. Pozostałe 3 są w fazie projektowej. Będą to szklane wieżowce, które wg wstępnych założeń mają mieć po 14 pięter. Kolejny etap inwestycji rozpocznie się w IV kwartale 2009.

Reinhold Center
Autor: Reinhold Polska
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej