Co się zmieni w AURUSIE?

2009-02-18 14:34
Arcus
Autor: Echo Investment SA

16 lutego 2009 r. pomiędzy spółką Echo Investment SA (inwestor) a spółką Modzelewski & Rodek sp. z o.o. (wykonawca) został zawarty aneks, na podstawie którego została rozwiązana umowa zawarta 8 września 2008 r. Na podstawie umowy wykonawca zobowiązał się do wykonania stanu surowego kompleksu biurowo-usługowego Aurus w Łodzi. Powodem jest wstrzymanie realizacji obiektu wynikające z potrzeby jego przeprojektowania. Planowane zmiany pozwolą na bardziej elastyczne dostosowanie się do zaistniałej sytuacji na rynku nieruchomości oraz umożliwią etapową realizację i sprzedaż projektu. W wyniku wprowadzonych zmian planowany termin zakończenia realizacji I etapu obiektu to II połowa 2010 roku.

Kompleks biurowy Aurus przed zmianą

AURUS powstaje przy Alei Piłsudskiego, często nazywanej "łódzką trasą W-Z". To przy niej znajdują się liczne biurowce oraz inne ważne i znane obiekty w Łodzi m.in.: Centrum Biznesu, Centrum Rozrywki Silver Screen i Hotel IBIS (zrealizowane przez Echo Investment SA), centrum handlowe Galeria Łódzka czy siedziba Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego. Atutem lokalizacji biurowca AURUS jest również bliskość Portu Lotniczego Łódź-Lublinek.

Kształt i forma AURUSA nawiązują do modernistycznej architektury międzywojennej Łodzi. "Wielkość obiektu, jego prosta, nowoczesna forma i wielkomiejski charakter odpowiadają nowo powstałym budynkom uzupełniającym południową stronę Al. Piłsudskiego. Jednocześnie powtarzający się rytm okien tworzy charakterystyczną wstęgę wijącą się wokół całego budynku" - mówi architekt Michał Hincz z B'ART, Pracowni Architektury, Urbanistyki i Wnętrz Bartłomiej Biełyszew*, gdzie powstał projekt biurowca.

"Kluczowym założeniem przy planowaniu inwestycji było dopasowanie oferty do indywidualnych potrzeb, tak aby odpowiadała oczekiwaniom zarówno międzynarodowych korporacji, jak i mniejszych firm. Dlatego podczas projektowania budynku uwzględniliśmy nasze dotychczasowe doświadczenie i wymagania rynku, zachowując przy tym uniwersalny charakter biurowca. Jesteśmy przekonani, że nowoczesna architektura, zastosowanie praktycznych rozwiązań technologicznych oraz dobra lokalizacja sprawiają, że AURUS jest idealnym miejscem pracy, liczącym się i charakterystycznym projektem na biurowej mapie Łodzi" - mówi Rafał Mazurczak, dyrektor Komercjalizacji Biur w Echo Investment SA.

Typowe piętro AURUSA to powierzchnia 2800 m2. Poszczególne kondygnacje zaprojektowane są w sposób umożliwiający ich elastyczny podział - od niewielkich, indywidualnych pokoi biurowych, poprzez biura typu open space, do przestronnych sal konferencyjnych. "Zaproponowany układ przestrzenny budynku pozwala na dostęp światła naturalnego do całej powierzchni biurowej, a ciepłochłonne okna zapewniają komfort termiczny, ochronę przeciwsłoneczną i akustyczną" - zapewnia Michał Hincz.

Obsługa komunikacyjna budynku zaplanowana jest od strony Al. Piłsudskiego, natomiast wewnętrzna droga dojazdowa umożliwia dostęp do budynku ze wszystkich stron. Przy niej zaplanowany jest parking naziemny (118 miejsc), natomiast pod biurowcem jednopoziomowy parking podziemny (263 miejsca).

Budynek będzie wyposażony w cichobieżne windy, klimatyzację, kontrolę wilgotności powietrza i podłogi techniczne. Zastosowany zostanie szereg nowoczesnych rozwiązań technologicznych, wysokiej klasy łącza teleinformatyczne, system bezpieczeństwa, monitorowania i kontroli dostępu. "Na parterze powstanie kawiarnia, restauracja pracownicza, placówka banku i zespół fitness. Na wyższych kondygnacjach zaplanowano centrum medyczne" - wylicza Rafał Mazurczak.
Prace związane z wykonaniem stanu surowego biurowca AURUS prowadzi firma Modzelewski & Rodek**.

AURUS to kolejna inwestycja biurowa Echo Investment SA. Do tej pory firma zrealizowała 10 projektów biurowych o powierzchni 100 000 m2 w 4 miastach w Polsce. Do najbardziej prestiżowych należą m.in. City Gate, Babka Tower, Centrum Olimpijskie, Athina Park i siedziba firmy Polkomtel w Warszawie, a także łódzkie Centrum Biznesu. Obecnie spółka realizuje dwa duże zespoły biurowe: Park Postępu w Warszawie i Malta Office Park w Poznaniu oraz przygotowuje kolejne projekty w Gdańsku, Szczecinie, Krakowie, Łodzi, Katowicach i Budapeszcie. Ich łączna powierzchnia przeznaczona na wynajem wyniesie blisko 270 000 m2.

październik 2008


*B'ART, Pracownia Architektury, Urbanistyki i Wnętrz Bartłomiej Biełyszew powstała w 1999 roku w Warszawie. Zajmuje się tworzeniem projektów architektonicznych obiektów użyteczności publicznej (administracyjnych, oświatowych, handlowych, usługowych, biurowych, kultu religijnego, banków, służby zdrowia), obiektów zamieszkania zbiorowego (hoteli, domów wypoczynkowych), budynków jedno- i wielorodzinnych, obiektów przemysłowych, projektów urbanistycznych i projektów wnętrz. W pracowni powstały projekty m.in.: budynku biurowo-usługowego przy ul. Stawki w Warszawie, budynku biurowo-usługowego Comfort Offices przy ul. Czerniakowskiej w Warszawie, zespołu mieszkalno-usługowego przy ul. Czorsztyńskiej w Warszawie czy modernizacji i rozbudowy budynku usługowo-mieszkalnego przy ul. Chmielnej w Warszawie.
**Modzelewski & Rodek to firma budowlana o wieloletnim doświadczeniu w wykonawstwie. Realizuje roboty budowlane zarówno jako generalny wykonawca, jak i wykonawca robót żelbetowych i wykończeniowych. Spółka działa głównie na rynku warszawskim, ale realizowała również projekty w Trójmieście, Wrocławiu i Szczecinie. Wśród jej najważniejszych dokonań znajdują się m.in.: Hotel Sheraton w Warszawie, Biblioteka Uniwersytetu Warszawskiego oraz biurowiec Warsaw Financial Center. Firma Modzelewski & Rodek współpracowała z Echo Investment SA przy realizacji Centrum Olimpijskiego, zespołu biurowego Athina Park i luksusowego apartamentowca Mondrian House, a obecnie realizuje Park Postępu w Warszawie.

 

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej